Конспект уроку з математики для 3 класу на тему: Закріплення табличного ділення на 6. Елементи куба (ребра, вершини, грані)
Автор: вчитель початкових класів Поткіна Олена Володимирівна
На уроці передбачено використання ІКТ з метою формування навичок швидких обчислень табличного ділення на 6 та закріплення обчислювальних навичок в межах вивченого матеріалу.
Тема. Закріплення табличного ділення на 6. Елементи куба ( ребра, вершини, грані).
Мета. Вправляти учнів у засвоєнні табличного ділення на 6, формувати навички швидких обчислень у межах вивченого матеріалу за допомогою комп’ютера , удосконалювати вміння користуватися годинником, закріплювати навички самостійної роботи, розв’язувати складені задачі. Ознайомити з елементами куба. Розвивати математичну логіку мислення, математичну мову. Виховувати почуття дружби, командний дух, повагу .
Обладнання. Квітка-семицвітка із завданнями, м’яч для гри «Математичний футбол», комп’ютери , годинник, тести кожному учневі, картки з геометричними фігурами для фізкультхвилинки, куб, м’які іграшки – символи команд.
Хід уроку
І. Організаційний момент
– Стали , дітки, підтягнулись
Одне одному всміхнулись.
На урок увагу не забудьте взяти.
Сядьте рівно, почнем працювати.
ІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.
–Сьогодні до нас на урок прийшла гостя. Ось вона. ( Виставити квітку). Впізнали? Так, це – квітка-семицвітка, яка… так, так, виконує бажання. Але сьогодні все навпаки. Не квітка буде виконувати ваші бажання, а ви її. Згода?
- А завдання будуть на закріплення таблиці ділення на 6, всіх вивчених таблиць і дій, визначення часу за годинником, розв’язування задач, ознайомлення із кубом і різними цікавими логічними завданнями.
- Тож скажімо наш девіз: Я – знаю, вмію, все зроблю!
- Відриваємо першу пелюстку.
ІІІ. Закріплення знань, умінь і навичок учнів.
- Запис дати. Каліграфічна хвилинка.
- Що означає « каліграфічно» ?
- Яке сьогодні число? Запишіть дату: 14 жовтня Класна робота.
- Діти, сьогодні свято Покрови, свято козацтва. Козаки були дуже сміливими, тож і ми будемо дружними і сміливими у виконанні завдань.
- Скажіть, число 14 одноцифрове чи двоцифрове?
- А який приклад на множення має відповідь 14? ( 2 * 7=14)
- Яке ще число можна утворити з цифр 1 і 4 ? ( 41 ), запишіть каліграфічно число 14 і 41 , чергуючи до кінця рядочка.
- Усний рахунок.
– Молодці! А друга пелюстка просить пограти у гру « Математичний футбол» і повторити таблицю ділення на 6 . Хто зробить помилку тому гол!
(Спочатку вчитель вибірково кидає дітям м’яч , задаючи приклад на ділення на 6,потім пропонує учням роль вчителя, а сам приєднується до дітей і також грає в цю гру. За правильну відповідь – аплодисменти.)
Висновок-порада тим, хто робив помилки.
-Діти, що ми порадимо товаришам стосовно помилок?
- Робота в групах.
– Чудово! На третій пелюстці написано: « Робота в групах».
– Об’єднайтеся в групи для роботи за комп’ютером . М’яка іграшка підкаже місце роботи .( В дітей є вибір самим вибрати команду, але умова по 5чоловік.)
– Які правила роботи у групі ? ( Голосно не говорити, не перебивати , вислуховувати думку іншого, дотримуватися правил безпеки в роботі з комп’ютером .)
– Закріпимо обчислювальні навички на дії додавання і віднімання у межах 100. Гра-змагання « Космодром». ( За сигналом вчителя діти починають гру. Команда, яка виконала завдання береться за руки і піднімає їх вгору.)
Висновок: Чи потрібно людям обчислювати без помилок? Де застосуєте в подальшому ці вміння?
- Тести. Самостійна робота.
– Молодці! Четверта пелюстка просить вас сісти за парти і розв’язати по варіантах тести на окремих листках-картках. Підпишіть вгорі листочок . На це завдання вам 5 хвилин. Скільки зможете , стільки і розв’яжете, і оцінку відповідну отримаєте.
- Фізкультхвилинка.
– Діти, а котра зараз година? ( Відповіді дітей). Час відпочити. Фізкультхвилинка в нас незвична,
Вона сьогодні буде геометрична.
Вправи виконуй стільки разів,
Скільки фігура має кутів.
Вправи1) «Пташка»
2) «Годинник»
3) «Ножиці»
4) «Вітрячок»
6. Розв’язування задач.
– Шоста пелюстка – задачна.
1) Усно.( Фронтально).
У саду росло 12 троянд, а жоржин у 6 разів менше. Скільки жоржин росло?
(12 : 6 = 2 (ж.) )
2) Письмово.( Сильні дітки розв’язують самостійно.)
– Запишіть у зошити – Задача 214. З коротким записом.( Учень біля дошки.)
Хл. – 48
Д. – у 6 разів менше } ?
1) 48: 6 = 8 (д. )
2) 48+ 8 = 56 ( д.)
Відповідь: в похід вирушило 56дітей.
- Логічні цікавинки. Робота за комп’ютером .
– Діти, можливо хтось знає, як називається ця фігура? Це- куб. На що він схожий? На коробку. ( Вчитель показує ребра, вершини, грані.) Ось тепер будете знати!
Зараз виконайте цікаві логічні завдання за комп’ютерами. Потрібно визначити серед геометричних фігур куб. Правила роботи ми повторили на початку уроку. Приступайте!(Кожен учень за окремим комп’ютером.)
ІV. Підсумок уроку.
- Ой, діти, а наша квітка-семицвітка ще й з сюрпризом!
- Погляньте, хто живе в серединці? Вірно , це – Дюймовочка.І вона хоче знати , чи сподобався вам урок?
Метод « Мікрофон ».
- Які саме завдання?
- Дюймовочка разом зі мною хоче подарувати вам такі оцінки : ….Мотивація.
- А за тести на наступному уроці після перевірки.
- А зараз тест на самооцінку.
- За таблицею оцініть критично, як ви засвоїли таблицю ділення на 6?
Я – дуже добре
добре
частково
не запам’ятав
VІ. Домашнє завдання.
С.37, № 217, 218, повторити таблиці множення і ділення на 2, 3, 4, 5, 6.
Сильні учні розв’язують завдання на картках.
Конспект уроку з математики розроблено на допомогу учителям, що викладають в 3 класі. Допоможе вчителю розширити вміння учнів у розв’язуванні простих задач розвивати логічне мислення . Урок насичений різноманітними цікавими завданнями.
Розробка уроку має всі структурні елементи, які тісно взаємопов’язані між собою. Урок являється нестандартним, а тому на мою думку матиме позитивні результати роботи. Чудове поєднання форм та методів навчання!
Сподобався усний рахунок у вигляді математичного футболу. Цікава задумка із квіткою -семицвіткою. Домашнє завдання диференційоване. Таблиця оцінювання дозволяє учню критично оцінити свої знання.
Матеріал до уроку підібрано згідно теми та мети уроку. Урок відповідає віковим та індивідуальним особливостям учнів. Проспостерігається, що учні працюють у декількох формах робіт, які поступово переходять із однієї у іншу форму. Також на уроці присутні інтерактивні методи, що є вдалими у використанні.
Урок відповідає сучасним вимогам. Вдало поєднано індивіальну, групову, фронтальну форми роботи. Створюється враження, що учні вміють працювати з комп’ютером, дотримуючись правил безпеки.Усі види роботи підпорядковані темі та меті уроку, Цікава “геометрична” фізхвилинка. Важливо, що учні привчаються до самооцінки.
Під час уроку вчитель привертає увагу учнів, ставлячи питання, іноді виходить на рівень діалогу з учнями. Методи навчання і виховання досить результативні, не складні, скоординовані. Викладач дотримується дидактичних принципів навчання та виховання: наочності навчання, систематичності, послідовності, доступності. Привернює увагу дітей до аналізу виконаних завдань, самооцінцки. У заключній частині уроку закріплення основних моментів. Проводиться підведення підсумків уроку, дається домашнє завдання. Позитивним є ще те що є диференційоване завдання.
Конспект побудована за всіма вимогами.Матеріал підібрано правильно і доступно для дітей молодшого шкільного віку.Завдання для роботи за комп’ютером, нажаль, можливо використати не у всіх школах.Так як Міносвіта у нас не забезпевую достатньо школу інноваційними технологіями.