Конспект уроку з математики для учнів 6 класу на тему: “Відношення. Пропорції”
Автор: вчитель математики та інформатики Мишкова Тетяна Олександрівна
Конспект відкритого уроку. Тип уроку – нестандартний урок, урок-експедиція. Відбувається подорож по визначних місцях, розташованих на українськиї купюрах. В конспекті уроку можна чітко виділити міжпредметні звязки. Дітям дуже подобається така форма проведення уроку.
Тема уроку: Відношення. Пропорції.
Мета уроку:
Навчальна: повторити з учнями означення понять відношення та пропорції, основної властивості пропорції, перевірити вміння учнів застосовувати набуті знання на практиці, а саме, вміння застосовувати основну властивість пропорції для розв’язування рівнянь, для складання правильних пропорцій, вміння знаходити невідомі члени пропорції та навички складання пропорцій для розв’язання різноманітних задач; продовжувати закріплювати навички перетворення відсотків у десятковий дріб та навпаки;
Розвивальна: розвивати розумову активність, пам’ять, увагу, логічне мислення, правильне математичне мовлення, вміння аналізувати та узагальнювати, навики колективної роботи у поєднанні із самостійною, активізувати пізнавальну діяльність учнів;
Виховна: виховувати уважність, працьовитість, кмітливість, самостійність, загальну культуру, інтерес до навчання, до математики, старанність, охайність записів зошитів, відповідальність за одержання колективного результату роботи.
Клас: 6
Тип уроку: урок узагальнення знань, урок – експедиція.
Обладнання: мультимедійний проектор, презентація до уроку, картки настрою, роздатковий матеріал «Знайди помилку», гра «Математичне лото», картки відповіді з буквами для утворення слів, таблиця «Кодоване слово», кросворд «Краса», карта України, жовто-блакитні прапорці, фішки-пентаграми, відео звучання скрипки, епіграф до уроку, зошити для самостійного та тематичного контролю «Тест-контроль», бейджики «Юний експедитор», купюри-банкноти українських грошей.
Хід уроку
Презентація до уроку
Сподіваюся, Тетяна Олександрівна, що Вашим учням до вподоби такі нестандартні форми уроку. А ще й подорож по визначних місцях, розташованих на українськиї купюрах. Дуже цікава та незвична ідея. Різноманітні завдання, які розширюють кругозір учнів, та ще й створюють умови для патриотичного виховання.
Просто чудово ! Неперевершена задумка пов’язати поняття пропорції з українською валютою та історіїю славетних міст нашої держави. Від самого початку і до кінця уроку Тетяна Олександрівна показала себе справжнім майстром, що вміє активізувати пізнавальну діяльність учнів, формувати їх математичні компетенції та виховувати гордість за красу українських міст. Спасибі за творчу розробку, візьму на озброєння.