mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики у 3 класі

“Закріплення вивчених випадків додавання і віднімання двоцифрових і трицифрових чисел”

Автор: Учитель початкових класів Маслакай Тетяна Павлівна

Автор Учитель початкових класів Маслакай Тетяна ПавлівнаТема: Закріплення вивчених випадків письмового додавання та віднімання. Письмове віднімання двоцифрових і трицифрових чисел з одним та двома переходами через розряд.

Мета: закріпити вміння учнів письмово додавати двоцифрові і трицифрові числа з переходом через розряд, навчити письмово віднімати двоцифрові і трицифрові числа з переходом через розряд, ознайомити з короткою фор­мою коментування письмового віднімання,формувати вміння розв’язувати рівняння, та прості задачі, розвивати когнітивні та комуні­кативні компетентності молодших школярів, виховувати охайність та старанність,

Обладнання: таблиці, для усної лічби, картки для інди­відуального опитування, сигнальні картки-світлофори, блоки для усного обчислення, скорочений запис умови задачі, електронний посібник уроків,  паперовий робот «Кіберик».

Уроку математики у 3 класі

Хід уроку

І.  Організація учнів до уроку.

Ось дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаємо –

Працювати починаємо.

Якими ми будемо на уроці?

УВАЖНИМИ
РОЗУМНИМИ
ОРГАНІЗОВАНИМИ
КМІТЛИВИМИ

Сьогодні ми з вами повторимо вивчені випадки додавання і віднімання трицифрових чисел і ознайомимося з новим випадком віднімання трицифрових чисел з двома переходами через розряд. 

-А урок у нас не звичайний ми сьогодні здійснимо подорож до планети обчислень. Разом з нами буде подорожувати Кіберик.  Ну що вирушаємо?

-Підготуємося до пізнавальної подорожі.

II. Перевірка домашнього завдання.

(Один учень зачитує результати, отримані під час обчислень виразів, учні сигналізують правильність розв’язання сигнальними фішками).

  • Поясніть ров’язання задачі.
  • 1 грн — скільки це копійок? 1 грн 56 к. = … ?

Для того щоб вирушити нам треба стартувати і так у нас 4 екіпажі. Який стартуватиме першим ми зараз дізнаємося

Кожен екіпаж по черзі виконує завдання
449,   396,   190,   312,   999.

Ракета

ІІІ. Усна лічба

Ну, а дорогу нам підкажуть зірки, які ми будемо відкривати за допомогою ваших знань, старанності, уважності, наполегливості…

– Взяли блоки:

1).  1доданок 80, 2 доданок 20, знайди суму?

2). Знайди різницю чисел 280 і 200?

3). Зменшуване 340, від’ємник-300, знайди різницю?

4). Знайди суму чисел 50 і 50?

– Робота біля дошки (представник кожного екіпажу на дошці  розв’язує  рівняння.

Зірка

Повторимо одиниці вимірювання.

Діти, користуючись блоками дають відповіді на запитання вчителя.

  • Скільки хв. у 1 год?
  • Скільки годин у 1 добі?
  • Скільки діб у 1 тижні?
  • Скільки см у 1 метрі?
  • Скільки міліметрів у 1 сантиметрі?
  • Скільки кілограмів у 1 центнері?
  • Скільки сантиметрів у 1 дециметрі?

Перевіряємо, чи правильно виконали обчислення представники від екіпажів. Перевіряючи завдання на зірочках діти сигналізують світлофорами.

ІV. Вивчення нового матеріалу. Робота в зошитах

Щоб нам було ще ясніше давайте попрацюємо в зошитах

  • каліграфічна хвилинка

101   202   303   404   505   606

Яку закономірність ми спостерігали під час записування чисел?

( Кожне наступне число на 101 більше за попереднє і на 101 менше за наступне).

Який розряд збільшується?( сотень і одиниць).

– Діти, на планету  потрапили пірати.  Нам треба себе і Кіберика врятувати.

– Розклади числа на розрядні доданки:

147;267; 280; 496; 222; 104; 611?

-Розв’яжіть приклади на вивчені випадки додавання і віднімання.

339      652      865     819

326      167      326     652

Звіряємося з відповідями на дошці

Погляньте на екран. Ознайомлення з письмовим відніманням з переходом через розряд.

542

157

385

Перегляд на екрані комп’ютера пояснення даного випадку віднімання.

Ви втомилися, саме час дружно відпочити і знайому фізкультхвилинку в гості запросити.

Фізкультхвилинка

Ми в ракету дружно сіли (Імітація.)

І всі разом полетіли. (Махи руками.)

Повз малі планети й зорі ( обертання з руками на поясі)

Летимо, як метеори. (Біг на місці.)

Обігнали ми комету — (присідання на місці.)

Повернулись на планету! (Повернення на місця.)

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Розв’яжіть приклади №450

1ек.-1 стовпчик;  2ек.-2 стовпчик;  3ек.-3 стовпчик; 4ек.-4 стовпчик

Розв’язування задачі за коротким записом.(№453)

Робота з геометричним матеріалом. З яких фігур складається робот? (трикутників-2, квадрата-3, прямокутників-8, кругів-1, ромба-1)

VI. Підсумок уроку.

Кіберик, навчаючись з вами, підготував завдання. Отримайте завдання від робота в математичних бліцах. Розв’яжіть другий рядок прикладів на карточках. Я перевірю і поставлю оцінки.

Я бажаю вам, діти, щоб яскраві зірки світили вам впродовж всієї подорожі країною Знань,та вказують вам тільки правильних шлях.

ОЦІНЮВАННЯ УЧНІВ.

VIІ. Домашнє завдання № 455,456

Уроку математики у 3 класі

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 коментарів

  1. Планета обчислень вражає!!! Чудовий, апробований урок автора, який закріплює вміння учнів письмово додавати двоцифрові і трицифрові числа з переходом через розряд, навчає письмово віднімати двоцифрові і трицифрові числа з переходом через розряд. Щиро дякую!!!

  2. Чудовий урок-подорож до планети обчислень. Вдало підібрані завдання, які сприяють актуалізації опорних знань і підготовці до сприймання нового матеріалу. Ефективне використання дидактичного матеріалу під час пояснення нової теми.

  3. Цікавий ,неординарний,різноманітний.Активізує , заставляє працювати,оцінює,розв’язує тощо. Але в конспекті можна писати і виховну мету, над якою Ви працюєте на уроці або на декількох уроках.

  4. Вдало підібрані різноманітні форми роботи.В доступній цікавій формі здійснена подача матеріалу!Де є гра, то обов’язково буде хороший результат знань учнів.

  5. Кожен етап уроку – сходинка вгору. Учні виконають багато цікавих завдань. Результат, вважаю, буде високим.

  6. Сподобався урок, запропанований загалу. Методично правильно скомпанований, враховує компетенції учнів в предметі. Все просто, зрозуміло, різноманітно в наданих завданнях. Дітям цікаво працювати на такому уроці.