Конспект уроку з музичного мистецтва, 3 клас
“Який характер музики?”
Автор: вчитель початкових класів Черненко Юлія Олексіївна
Мета:
дидактична: сформувати уявлення учнів про характер у музиці;ознайомити з піснями «Сердитий гном», «Пташка і кицька», «Семеро гномів»; навчити сприймати музику, розуміти почуття, які вона передає;
розвивальна: розвивати навички співу в ансамблі, музичний слух, образне мислення, творчу уяву, пам’ять, емоційність, здатність усвідомлено сприймати музику;
виховна: виховувати культуру слухання музики, естетичний смак, формувати інтерес до музичного мистецтва, виховувати творчу особистість.
Тип уроку:урок-подорож
Наочно-дидактичні засоби:комп’ютер, акустичні системи, презентація з теми, відеозапис мультфільму,роздатковий матеріал, тексти пісень, аудіозаписи пісень,карта подорожі.
Зміст уроку : | Завдання уроку: |
1.Бесіда про характер музики. | – Сформувати у дітей уявлення про характери музики. – Виховувати інтерес до музичного мистецтва. |
2. Перегляд та аналіз фрагменту мультфільму «Білосніжка та семеро гномів» | – Переглянути мультфільм. – Визначити настрій фрагменту. |
3.Розучування пісні «Семеро гномів» А.Житкевич. | – Ознайомити з творчістю А. Житкевича. – Розучити пісню: 1-2 куплети з приспівом. – Виробляти навички ансамблевого співу. – Визначити характер і настрій твору. – Виховувати любов до українських пісень. |
4. Слухання і аналіз п’єси «Пташка та Кицька» М. Сильванського | – Ознайомити з творчістю М. Сильванського. – Визначити характер і настрій твору. -Виховувати інтерес до музичного мистецтва |
Учні повинні знати: які є характери музичних творів, музичні твори і пісні,що звучали на уроці.
Учні повинні вміти: виразно співати,наводити приклади музичних творів,що звучали на уроці, визначати в них характер.
Література:
- підручник для 2-го класу «Музичне мистецтво» Л. Арістова, В.Сергієнко;
- О.Я. Ростовський «Методика викладання музики в початковій школі»;
- Музичне мистецтво – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів,1-4 класи за редакцією Л.О. Хлєбнікової;
- Л.О. Хлєбнікової, Т.О. Наземнова « Музичне мистецтво, конспекти уроків»
Хід уроку
Позитивний настрій відразу налаштовує діток на захоплюючу подорож у світ музики.Жодне інше мистецтво так настирливо не вторгається в наше життя як музика.Цікаві дитячі пісні,мультфільми роблять урок швидким та веселим.Урок музики зменшує дратівливість,покращує самопочуття і настрій.Просто клас!
Урок подорож пройшов з піснею на УРА! Особливої уваги заслуговує конспект уроку, який дуже ретельно продуманий до хвилини. Після такого планування мета буде досягнута на всі 100%! Дякую за любов до дітей та музики!
Конспект уроку – подорожі ілюстрований наочно – дидактичними засобами, відповідає темі і меті уроку. Структурні компоненти правильно прописані. Вчитель дбає про фізичний (фізхвилинка) і психічний стан дітей (присутня релаксація). Комплексно представлена робота з відеофрагментом мультфільму: підготовча робота, власне перегляд і перевірка розуміння сприйнятого. На уроці відводиться місце і для вироблення тандемного ансамблевого співу.