Конспект уроку з образотворчого мистецтва для 7 класу на тему: “Квіти британських та українських художників”
Автор: Вчитель образотворчого мистецтва Кєрімова Ірада Мушфігівна
Приємно дивитися на картини, створені художниками. Багатьом подобається милуватися полотнами, подумки переноситися туди, де відбувається дія сюжету. Але не всі знають, що при бажанні можна стати живописцем і створювати полотна для себе, своєї сім`ї, дарувати їх знайомим.
Квіти — одне з найдосконаліших творінь на планеті Земля. Звичайно, приємно зірвати запашний букет і поставити вдома на підвіконня, але життя квітів виявиться недовгим. Увічнити прекрасні рослини можна за допомогою малюнка. Навчіться красиво малювати квіти, і вони зможуть радувати Вас своєю пишністю круглий рік.
Тема: «Квіти українських та британських художників»
Тип уроку: бінарний урок англійська мова, ОТМ.
Мета:
– Навчити застосовувати отримані знання учнів по темі мистецтво Британії та України;
– навчити дітей малювати в новій техніці;
– закріпити по темі лексику “Nature around us”;
– Підвести підсумки проекту «Квіти Британських і українських художників»;
– Дати уявлення про мистецтво складання букетів квітів;
– Розвивати творчі здібності та естетичний смак;
– Виховувати шанобливе ставлення до творів мистецтва;
– Виховувати почуття прекрасного і вміння захоплюватися навколишнім світом
Тема: «Квіти українських та британських художників»
Тип уроку: бінарний урок англійська мова, ОТМ.
Мета:
– Навчити застосовувати отримані знання учнів по темі мистецтво Британії та України;
– навчити дітей малювати в новій техніці;
– закріпити по темі лексику “Nature around us”;
– Підвести підсумки проекту «Квіти Британських і українських художників»;
– Дати уявлення про мистецтво складання букетів квітів;
– Розвивати творчі здібності та естетичний смак;
– Виховувати шанобливе ставлення до творів мистецтва;
– Виховувати почуття прекрасного і вміння захоплюватися навколишнім світом
Форма проведення: Проектна робота, практична робота.
Форми і методи, що застосовуються на занятті: Словесний (бесіда, кросворд, пояснення);
• Наочний (ілюстрації художників);
• Практичний (виконання практичного завдання (веб – квест)).
Устаткування для педагога:
• зразок педагогічного малюнка «Ірис» (пензлика, чай);
• чай 2х – видів, палітра, пензлі, шаблон для роботи.
Устаткування для учнів: чай 2х – видів, палітра, пензлі, шаблон для роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1.Привітання
Вчитель 1: Добрий день діти і гості. Ми раді вас бачити Вас на нашому уроці образотворчого мистецтва.
Вчитель 2:Good afternoon ladies and gentlemen, boys and girls. I’m glad to see you, and you are welcome to our unusual lesson.
Вчитель 1: А урок у нас дійсно незвичайний.
Вчитель 2: Today we have our last lesson on the theme “Art” and we are going to talk about still life painters and painters specialized in flower painting and unusual styles of painting.
Вчитель 1: Ми сьогодні познайомимося з митцями, які створюють свої незвичайні роботи використовуючи незвичайну техніку. І сьогодні ми будемо вчитися малювати за допомогою однієї з цих технік.
- Перевірка ДЗ.
Вчитель 1: Пару тижнів тому вам було запропоновано взяти участь у спільному веб – квесті англійської мови та образотворчого мистецтва на тему «Квіти українських і британських художників». Всі бажаючі вибрали ролі для себе, і почали дослідження.
Сьогодні ми підводимо підсумки ваших робіт. Але трохи не в традиційній формі. Сьогодні ми вас запрошуємо відвідати картинну галерею.
Вчитель 2: We invite you to the art gallery. There is a new exhibition of British and Ukrainian painters.
Вчитель 1: Ми познайомимося з життям і творчістю Крістофера Райленда, Сари Кесвелл, Катерини Білокур та Радислава Дзюби.
Вчитель 2: You are welcome to our gallery!
Вчитель 1: але перш ніж ми з вами відвідаємо виставку, ми повинні нагадати вам, як правильно вести себе у галереї.
Ф-ма_________________
Консьєржка ___________: Dear guests! I strongly advise you to follow the rules of our gallery.
- Don’t smoke in the gallery.
- You mustn’t use your telephones.
- Don’t touch any
- Keep silence in the gallery.
You are welcome.
ф-ма______________
(Кристофер Райленд)
1 група : Dear visitors, we are in the hall of the British and Ukrainian paintings. You can see the works by C. Ryland, S. Caswell, Kateryna Bilokur and Rodislav Dzyuba. On this wall you can see the portrait of British painter C. Ryland.
2 група: на нашій виставці представлені роботи, які принесли йому популярність. Ці роботи ви бачите на екрані. Наш музей придбав три з них. Зверніть увагу: на всіх трьох роботах зображені квіти, якими ми можемо милуватися в різні пори року. Художник використовує насичені теплі тони. Натурою послужили живі квіти ботанічного саду Королеви Англії. Техніка виконання акварель ..
ф-ма________________
Сара Кесвелл
2 група: It’s very interesting that the paintings of this woman you can see in the apartments of the Queen Elizabeth. The pictures were painted of Sarah Caswell. Sarah was born in the West County of the United Kingdom. Her mother is a gardener and her father is an engineer, but their daughter has become a painter.
2 група: Сара Кесвелл вчилася на ювеліра і працювала модним дизайнером. Але дитяча пристрасть до малювання взяла верх. В результаті вона відкрила галерею своїх робіт в Північному Норфолку, де постійно представлена експозиція її творів. У нашому музеї ви бачите кілька її робіт. З усіх кольорів вона віддає пропозицію ірисам, тому що вважає їх символом жіночності і краси. На її картинах переважає гра світла і тіні, що робить її квіти витонченими і реалістичними.
ф-ма_________________
(Катерина Білокур)
3 група: Art is long life is short.
3 група:«Життя коротке, мистецтво вічне». Ці слова дійсно можна віднести до української художниці Катерини Білокур.
3 група: Kateryna Bilokur was born in 1900 in these mall village Bohdanivka, Poltava region. Her life was very difficult she worked hard at a daytime and at night she painted. Painting was her hobby and her life. She didn’t get any education, but she was a high skilled folk painter.
3 група: Для своїх робот, вона використовувала всі, що підглядала у природи. Яскраві фарби на її картинах – це буряковий сік, сік ягід і листя, а овочі і фрукти на її картинах вирощені власними руками. Всі її роботи випромінюють позитивну енергетику, радість, теплоту, пристрасть до життя. Картини вона писала, кистями зробленими власноруч з соломи.
Вчитель 1: я хочу звернути вашу увагу на одну картину. Як видумаєте чому?
Розповідь вчителя :
У цієї картини незвичайна історія.
Одного разу навесні 1940 року Катерина почула по радіо пісню «Чи я в лузі НЕ калина була» у виконанні народної артистки України знаменитої співачки Оксани Петрусенко.
Виконання справило таке сильне враження на Катерину, що вона написала лист з простою адресою: «Київ, академічний театр, Оксані Петрусенко». А до листа вона додала малюнок калини на шматку полотна. Малюнок вразив співачку …. Порадившись з друзями, серед яких був і Павло Тичина, Оксана звертається в Центр народної творчості, після чого обласний центр запрошує Катерину і влаштовує виставку робіт художниці – самоучки з Богданівки, яка складалася з 11 робіт.
Однак визнання художниця отримала тільки після своєї смерті. Її картини знайшли свій шлях до Європи і ними захоплювався Пабло Пікассо. Кажуть, він довгими годинами милувався її полотнами. На одній з українських колекційних монетах зображено портрет Катерини Білокур.
Ф-ма______________
Радислав Дзюба
4 група: The next painting in our gallery is made by Rodislav Dzyuba. He was born in Summy region village «Червоний ранок». He was born in family of painters. He is only 31. He got high education at Kyiv University and become a landscape designer. Rodislav is fond of painting since his childhood and he tries himself in different painting styles. Once he tried to pain twitch tea and coffee.
4 група: Радислав Дзюба пішов далі своїх попередників. На його роботах зображені не тільки рослини, але і тварини. Особливість їх у тому, що майстру вдається, створити унікальні твори мистецтва. При цьому він використовує всього лише 2 виду «барвника», Такі роботи виходять в оригінальному «ретро» стилі. Зараз цей стиль в своїй творчості використовують багато художники і скульптори у всьому світу.
Вчитель 1: діти, зверніть увагу, що на картинах зображені соняшники, але виконані вони в різних стилях, і в різних техніках.
Сьогодні ми теж спробуємо намалювати квітку.
ІІ. Основна частина. (Кросворд)
Вчитель 2: And now I invite you to our next hall. I think you liked an excursion and I want to know what do you remember
- So children, what British painters have you learnt about?
- Whose paintings does the Queen of Britain enjoy?
- Who painted with natural paints made of fruit and vegetables?
- How old is Rodislav Dzyuba?
Look at the screen where you can see four different flowers you know their names try to solve the crossword puzzle and we will see the name of the flower, which we are going to paint.
Let us checkup.
What is the name of the first flower?
And the second flower is…
The third flower is…
And fourth is…
And how read the name of the flower we are going to paint. Excellent!
Our excursion is over let us having a short break.
Using this technical, we prepared small presents for our guests.
1.c | a | m | o | m | 5.i | l | e | |||||
2.c | o | r | n | f | l | o | w | e | r | |||
3.h | y | a | c | i | n | t | h | |||||
4.r | o | s | e |
ІІІ. Практична частина.
Вчитель 1:ось ми сьогодні і будемо створювати наші шедеври, улюблена квітка Ірис британської художниці Кесвелл, в стилі українського художника Радислава Дзюби. Тепер я вас запрошую в третій зал, «майстерня мистецтв»
Давайте приступимо до створення наших шедеврів. Перед вашими очима лежать ескізи квітки Іриса, стаканчики з барвниками чорного чаю і каркаде, пензлики. Починаємо з квітки. По-перше, необхідно вам розфарбувати листя Іриса.
Для цього ви намочите кисть в стаканчик з чорним чаєм. Розфарбуйте. Далі приступаємо до пелюсток. Обмокніть кисть в стаканчик з іншим чаєм каркаде і розфарбуйте краю і середину квітки. Після, повторіть роботу знову з листям Іриса. Нанесіть другий шар чорного чаю. І поки квітка висихає, надайте легкий фон всієї роботі. Розфарбуйте чорним чаєм. Пензлем багато чаю не набирайте. Намагайтеся не наводити на вологих ділянках паперу по кілька разів, щоб не було кругляки на папері. Коли ваша робота злегка підсохне, ми можемо починати наносити другий шар на пелюстки чаєм каркаде. Хочу звернути вашу увагу, що колір чаю на папері почне набувати тепло фіолетового відтінку. Якщо вам здасться, що фон занадто блідий, то ви не соромлячись можете додати в деяких місцях штрихи з чорним чаєм. Результат вашої роботи повинен вийти приблизно таким.
IV. Домашнє завдання.
Д/з з англійської мови: Напишіть декілька пропозицій про те, що було на уроці цікавим.
- V. Підсумки.
Вчитель 1: Ну що ж діти, урок наш добігає кінця, вашим домашнім завданням буде домалювати ваші роботи і принести на наступний урок, а я вам виставлю оцінки. Всі ті діти, які брали участь в веб – квест отримують найвищий бал.
Ф-ма__________________
Презентація до уроку