Конспект уроку з трудового навчання (дівчата)
Автор: вчитель трудового навчання Ланіна Світлана Вікторівна
Розширити знання учнів про способи оздоблення готових плетених виробів, види оздоблювальних матеріалів.
Оздоблення плетеного виробу.
Види оздоблень плетеного виробу.
Мета: Навчальна:
Розширити знання учнів про способи оздоблення готових плетених виробів, види оздоблювальних матеріалів. Навчити виконувати оздоблення,використовуючи різні матеріали;
Виховна:
Формувати поняття доцільності застосування певних видів оздоблення,сприяти естетичному розвитку особистості учнів. Розвивати художній і естетичний смак, акуратність,творче ставлення до праці,охайність в роботі,уважність;
Розвивальна: сприяти розвитку просторової уяви, творчого мислення, художніх здібностей, фантазії, розвивати в учнів уміння та навички, необхідні для вирішення нестандартних завдань, що зумовлені змістом уроку, навички самостійного пошуку шляхів з’ясування істини, самостійного здобування нової інформації, заохочувати прагнення до використання знань у практичній діяльності,творчості,оригінальності,креативності.
Обладнання та інструменти: проектор, електронна презентація, набір інструкційних карт, ілюстрацій оздоблення, робочий зошит.
Тип уроку: урок – засідання.
Хід уроку
Організація класу.
- Актуалізація опорних знань.
Урок засідання «Клубу юних леді». Юна леді повинна бути досвідченою, вихованою, творчою, індивідуальною. І так шановні леді щоб наше засідання було позитивним дозвольте вам подарувати ось такий смайлик щоб він покращував вам настрій і за допомогою якого ви об’єднаєтесь в групи.
А тема нашого засідання ось така .
Оздоблення плетеного виробу. Види оздоблення плетеного виробу
Актуалізація опорних знань.
1.Чи вважаєте ви плетіння схожим на інші види ремесел?
2.Які вироби на вашу думку можна виготовити за допомогою плетіння?
Так це не тільки одяг це і декоративні вироби для інтер’єрів квартир, плетені іграшки. Вони роблять наш дім затишним , але за однієї умови якщо виконанні гарно і бездоганно.
Плетіння – це вид рукоділля або мистецтва в який кожна людина може зробити свій особистий внесок.
зі смаком , з фантазією, оригінальністю.
Повідомлення теми і мети урока.
Мотивація.
А тема нашого засідання ось така .
Оздоблення плетеного виробу. Види оздоблення плетеного виробу
Чим відрізняються один від одного ці плетені вироби, так оздобленням.
Для того щоб плетені вироби були ще оригінальнішими і особливими ми звертаємо увагу на оздоблення цього виробу.
А що таке оздоблення?
Мозковий штурм.
Назвіть асоціації ,які виникають зі словом оздоблення:
О – оригінальність
З – здібність
Д – декор
О – орнамент
Б – бісер
Л – любов,легкість
Е – елегантність
Н – неповторне
Н – незвичайне
Я – яскраве
Вивчення нового матеріалу.
Мета оздоблення – надати виробові гарного індивідуального зовнішнього вигляду.
До оздоблення належать стрічки, тасьма, шнури, мереживо, тюль, шитво. Вони широко використовуються у швейному виробництві для оздоблення одягу, а також як прикладні матеріали. В якості оздоблювальних матеріалів застосовують також тканини, шкіру, замшу, хутро, фурнітуру одягу, бісер тощо.(таблиця додаток №1)
Оскільки у нас засідання сучасних леді, а сучасна леді не може обходитися без мобільного телефонна, а вони повинні бути у чохлах, саме тому ми і обрали цей плетений виріб для оздоблення.
1.Познайомившись з різноманіттям видів оздоблень . ми використаємо ось такі види оздоблення:…оздоблення кістю, бісером, стрічкою.
Щоб ваш чохол набув індивідуальності і неповторності.
Практична робота.
(робота в групах, в які об’єдналися на початку уроку).
А щоб результат вашої роботи був гарним дозвольте подарувати вам віршик.
Рішучість до нас на урок завітала,
Аж ось енергійність її наздогнала.
Завзяття з умінням до класу прийшли
Й любов до навчання з собою взяли.
Терпіння й активність теж не забарились
І творчість, звичайно, до класу з’явилась.
Якщо об’єднати ці риси в єдине ціле,
То можна сміливо нам братись за діло.
Якщо ж вони стануть усі в один ряд,
То вийде відмінний у нас РЕЗУЛЬТАТ
Інструменти і матеріали: нитки ,стрічки,бісер, ножиці,голки,
гачки для плетіння.
Повторення правил техніки безпеки.
За допомогою інструкційної карти ми виконаємо кість.
Звертаємось до інструкційної карти (додаток 2)
Виконуємо………….
Нитки різні за кольором, товщенною,сама кість може бути великою,
маленькою.
Другий вид оздоблення:
Бахраму кісті прикрашаємо бісером (робота з інструкційною картою
додаток 2).
Третій вид оздоблення робота з стрічкою (робота з інструкційною картою додаток 3).
Захист творчих завдань – виконаних самостійно, демонстрація презентацій з результатами роботи, , аналіз видів оздоблення для можливого застосування у практичній роботі із урахуванням модних тенденцій.
І так шановні леді ми з вами оздоблювали один виріб а результат який? Всі ваші чохли відрізняються один від одного тому що ви кожна по своєму індивідуальна і неповторна.
Закріплення нових знань.
Які ж якості повинна мати людина,яка займається оздобленням?
З’ясувати це поможе гра дешифратор.
Кожна група повинна, використовуючи шифр цифр і букв, розшифрувати своє слово.
1 АБВГ | 2 ДЕЄ | 3 ЖЗІ |
4 ИЙКЛ | 5 МНО | 6 ПРС |
7 ТУФХ | 8 ЦЧШ | 9 БЮЯ |
1група:
5 | 6 | 4 | 1 | 3 | 5 | 1 | 4 | 9 | 5 | 3 | 6 | 7 | 9 |
(оригінальність)
2група
6 | 5 | 1 | 4 |
(смак)
3 група
7 | 1 | 5 | 7 | 1 | 3 | 3 | 9 |
(фантазія)
Інтерактивна вправа « Мікрофон »
Колективне обговорення видів оздоблення обґрунтування вибраних моделей і способів оздоблення, їх відповідність тенденціям сучасної моди.
Дуже гарний урок! Чи не могли б ви вислати його на електронну пошту?