mail@urok-ua.com

Конспект уроку з трудового навчання для 6 класу: «Поняття композиції для аплікації з природніх матеріалів. Виготовлення виробу оздобленого аплікацією з природнього матеріалу»

Автор: Вчитель трудового навчання Костяк Людмила Василівна

Screenshot_2Сприяти закріпленню навичок створення композиції для аплікації, повторити технологію і послідовність виготовлення виробу, оздобленого аплікацією з природнього матеріалу; розвивати навички самостійного виконання операцій технологічного процесу, логічного мислення, увагу; розвивати творчу уяву, спостережливість; виховувати працелюбність , старанність.


 

Поняття  композиції для аплікації з природніх матеріалів.

         Виготовлення виробу оздобленого аплікацією з природнього матеріалу.

Мета: сприяти закріпленню навичок створення композиції для аплікації, повторити технологію і послідовність виготовлення виробу, оздобленого аплікацією з природнього матеріалу; розвивати навички самостійного виконання операцій технологічного процесу, логічного мислення, увагу; розвивати творчу уяву, спостережливість; виховувати працелюбність , старанність.

Обладнання: зразки виробів виготовлених і оздобленних аплікацією з природнього матеріалу, картки-завдання, робочий зошит, олівці, малюнки, інструкції з техніки безпеки.

Міжпредметні зв’язки: українська мова, образотворче мистецтво

Тип уроку: урок – конкурс

Хід заняття

І. Організаційний момент                                                                                                                         

1.1. Перевірка наявності учнів.

1.2. Готовність до заняття.

Сьогодні наш урок буде незвичайний, ми будемо змагатися, використовуючи cвої знання та навички, а  також  ваше вміння логічного мислення та фантазування. Поділимося на групи і будемо виготовляти  виріб «Незвичайне дерево». Для його виконання використаємо природні матеріали, а саме: різні крупи та насіння, а також виконаємо ряд конкурсних завдань. За кожне завдання ви отримаєте певну кількість балів. Наприкінці уроку ми їх підрахуємо і визначимо переможця.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Ми знаємо багато природних матеріалів, з яких  навчилися виготовляти гарні та корисні речі. Наше завдання створити  виріб «Незвичайне дерево», використовуючи крупи та насіння рослин.

ІІІ.Практична робота. Виготовлення виробу  «Незвичайне дерево».

Вступний інструктаж

Праця – це діяльність людини, спрямована на досягнення певного результату. Гарна праця додає нам сили і віру в себе. Головне – відчути радість праці, і тоді життя наповниться іншим змістом, стане яскравішим і багатшим. Перед початком практичної роботи вам потрібно організувати своє робоче місце, щоб під час роботи ніщо не відволікало і не заважало працювати.

Конкурс 1. Максимальна оцінка – 5 балів

Завдання: продовжіть речення визначення аплікації.

Аплікація – це образотворча техніка, заснована на.….

  1. Вирізуванні і накладення різних форм і закріпленні їх на іншому матеріалі, прийнятим за фон.
  2. Використанні геометричних об’єктів: точок, багатокутників і ліній.

3.Властивості  плавитися і склеюватися під дією високої температури.

Завдання: продовжіть речення визначення композиції.

Композиція – це складання…..

  1. Шкільної докукментації.
  2. Цілого із частин.
  3. Слів.

Конкурс 2. Максимальна оцінка – 5 балів

Завдання: кожна команда отримує правила з  техніки безпеки, потрібно намалювати попереджувальний знак відповідно до цього правила і прокоментувати.

Група1

Не розмахуй ножицями, під час різання не ходи, а також не підходь занадто близько до того, хто ними працює.

Група2

Не вколюй голку в свій одяг.

Конкурс 3. Максимальна оцінка – 5 балів

Завдання: кожна команда створює ескіз і записує на аркуші паперу план технологічної послідовності виготовлення виробу «Незвичайне дерево», використовуючи крупи та насіння рослин.

Конкурс 4. Максимальна оцінка – 10 балів

Завдання: за  ескізом і  складеним планом виготовити виріб «Незвичайне дерево», використовуючи насіння рослин та крупи.

Поточний інструктаж

Контроль за якістю виконуваної роботи.

Заключний інструктаж

Конкурс 5. Максимальна оцінка – 5 балів

Завдання: за допомогою картки-довідки швидко підібрати і закінчити прислів’я.

Праця чоловіка годує, а  ( лінь марнує ).

Хочеш їсти калачі — не сиди  ( на печі ).

Без діла  ( слабіє сила ).

Без труда нема ( плода).

Будеш трудиться — ( будеш кормиться).

Де руки й охота, там  (скора робота ).

Діло майстра  ( величає ) !

Добре роби —  ( добре й буде )!

Добрий початок — (  половина діла ).

Зароблена копійка краща за крадений  ( карбованець ).

ІV. Підсумок уроку

Підраховуються бали й учитель  оголошує підсумки змагань. Виставляються оцінки.

Висновок уроку

1.Урок проведено за зазначеним планом.

2.Мета уроку досягнута , всі учні включені у самостійну роботу в процесі оволодіння новими знаннями.

3.Урок має навчальну і виховну цінність.

4.Активна робота учнів у ході уроку дозволяє зробити висновок про те, що матеріал з теми засвоєно.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *