mail@urok-ua.com

Конспект заняття для дітей старшої групи ДНЗ “Економічний Брейн-ринг”

Автор: вихователь Бандура Аліна Володимирівна

Screenshot_4Заняття-гра “Економічний Брейн-ринг”.
Мета:формувати економічну компетентність дітей, навички раціонального споживача; узагальнити та систематизувати знання дітей про загальновживані економічні терміни: «бартер», «валюта», «товар», «штраф», «бізнесмен», «фермер»,»інкасатор», підвести дітей до свідомого розуміння цих слів, уточнити уявлення про грошові одиниці іноземних держав (долари, марки, рублі,злотий,юань), розширити уявлення про стиль одягу ділової жінки та ділового чоловіка; закріплювати вміння розвязувати задачі; добирати синоніми, антоніми, узагальнюючі поняття до заданих слів, закінчувати речення, розпочате вихователем; розвивати логічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення, уяву, ініціативу; виховувати ощадливість, адекватне ставлення до грошей; діловитість, організованість, самостійність, відповідальність, вміння працювати разом.


 

Мета:формувати економічну компетентність дітей, навички раціонального споживача; узагальнити та систематизувати знання дітей про загальновживані економічні терміни: «бартер», «валюта», «товар», «штраф», «бізнесмен», «фермер»,»інкасатор»,  підвести дітей до свідомого розуміння цих слів, уточнити уявлення про грошові одиниці іноземних держав (долари, марки, рублі,злотий,юань), розширити уявлення про стиль одягу ділової жінки та ділового чоловіка;  закріплювати вміння розвязувати задачі; добирати синоніми, антоніми, узагальнюючі поняття до заданих слів, закінчувати речення, розпочате вихователем; розвивати логічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення, уяву, ініціативу; виховувати ощадливість, адекватне ставлення до грошей;  діловитість, організованість, самостійність, відповідальність, вміння працювати разом.

Словник: комерсант, менеджер, фермер, бізнесмен, бартер, валюта, товар,

реклама, штраф, марки,злотий, долари, рублі, гривні, економія, інкасатор, бережливий,

працьовитий.

Матеріал демонстраційний: індивідуальні картки із завданнями, цифри на кожну дитину від 1 до 10, презентація.

Хід заняття

Діти під супровід вихователя заходять до зали, стають у півколо.

Доброго ранку,

Доброго дня,

Бажаємо всім

Здоров’я й добра

Хай ваші очі загоряються

А ваші личка посміхаються

І день новий наш починається!

 Діти.: – ДОБРИЙ ДЕНЬ!

Усміхніться всім навколо,

Небу, сонцю, квітам, людям,

І тоді обов’язково

День для вас привітним буде!

Screenshot_5

Вихователь:

-Подивіться скільки гостей завітало до нас. А чи любите ви коли приходять гості? Чому? (я люблю спілкуватися  та гратися з друзями, коли вони приходять у гості, гості приносять подарунки, гарні емоції,з ними весело проводити свій час, дарують нам радість та щастя) (відповіді дітей)

– А що ще людині приносить радість, щастя? (відповіді дітей)

Давайте ми з вами візьмемо мікрофон, і розкажемо один одному,що кожному з вас потрібно для щастя.

Гра «Мікрофон» ( – Для щастя мені потрібно…,а тобі…) .

Screenshot_6

Так  в чому справа? Чому ми не можемо мати все те ,що хочемо? (Брак грошей).А що таке гроші? (Гроші – ц засіб для обміну на різні товари та послуги) Звідки вони беруться? (відповіді дітей)

– Гроші друкуються державою на спеціальному обладнанні.

– Мама й тато ходять на роботу й заробляють їх.

-З банкомату, коли туди вставляєш картку і набираєш код. Моя мама так робить.

– А в банкомат їх кладуть працівники банку.

Вихователь – А як же називають цих працівників? (інкасатори).

– Гроші можна взяти у кредит. Тільки потім їх потрібно заробити і віддати з процентами.

– А ще можна покласти у банк гроші на депозит і потім отримувати кожен місяць проценти від цієї суми.

Вихователь – Що можна купити за гроші? Як назвати це одним словом? (товар). Яка наука вивчає все, що стосується грошей, товарів, послуг? (економіка).

Отже,сьогодні, діти, у нас відбудуться захоплюючі змагання, під назвою «Економічний Брейн-ринг». І сьогодні у нас змагаються дві команди. Як би ви хотіли, щоб вони називалися? Які будуть пропозиції? ( Банкіри, комерсанти, менеджери, бізнесмни, ділові люди). Всі назви дуже гарні, отже давайте назвемо наші команди «Комрсанти» та «Менеджери».Чи знаєте ви, кого називають комерсантом, а кого менеджером? Комерсантом називають людину, яка займається торгівлею. Менеджер – той хто управляє, керує  працівниками. Хто хоче бути в майбутньому комерсантом сідайте до команди «Kомерсанти», а хто хоче бути менеджером — до команди «Менеджери».  Оберіть капітана команди. (Діти сідають за столи, радяться і вибирають капітана команди).

-Команда Комерсанти хто буде у вас капітаном? (ми порадились і вирішили, що капітаном команди Комерсанти буду я –…)

Команда Менеджери, хто у вас буде капітаном?

– А тепер послухайте правила гри. Ми приготували для вас завдання. За кожне правильне виконання команда  отримуює однин бал у вигляді монети, які ми будемо складати  у копілочку кожної команди. В кінці гри та команда, яка отримає найбільше монет буде визнана переможницею, а всі її учасники – нагороджені медалями «Юні знавці економіки».

Перше завдання .Розминка «Продовж речення»

Та команда, яка дасть більше відповідй – отримає один бал.

1.Зароблена копійка – краще краденої… (гривні)

2.Як називається обмін товару на товар ? (бартер)

3.Все, що продається і купується, називається… (товар)

4.Як називається сплачування людиною певною кількості грошей за те, що вона порушила правила поведінки чи дорожнього руху? (штраф)

5.Людина, яка працює в банку, – це … (банкір)

6.Вартість товару в грошах …(ціна)

7.Грошова одиниця країни…(валюта)

8.Бережливе і ощадливе використання товарів, грошей та послуг…(економія)

Молодці. в цьому завданні більше правильних відповідй дала команда …..яка і отримує одну золоту монету.

Друге завдання, яке називається «Вгадай мультфільм»

  1. Назвіть дитячі мультфільми, у яких засуджується жадібність до

будь-якого багатства. Увага на екран. («Золота антилопа», «Качині історії»,«Острів скарбів», «Пригоди Буратіно»,«Казка про золоту рибку», , «12 Місяців», «Змія і виноградар»).(слайд-картинка з мультфільму).

Screenshot_7

Молодці діти. На це завдання більше правильних вадповідей дала команда…, яка отримує одну  золоту монету! А зараз настав час трошки відпочити.

Фізкультхвилинка

Screenshot_8

Третє  завдання.  На ваших столах  є картки, на яких зображені прапори та валюта . Зєднайте стрілочками валюту з прапором країни, до якої вона відноситься. Превіряємо.(команда, яка виконає першою розповідає з показом на екрані)

Screenshot_9

Під цифрою 1 прапор України. Національна валюта країни – гривня.

Під цифрою 2  прапор Німеччини. Національна валюта цієї країни – марки.

Під цифрою 3 прапор Росії. Національна валюта – рубль.

Під цифрою 4 прапор Америки. Національна валюта цієї країни- доллар.

Під цифрою 5 прапор Польщі. Національна валюта – злотий.

Під цифрою 6 прапор Китаю. Національно валюта цієї країни – юань.

Під цифрою 7 прапор Данії. Національно валюта – крона.

-Молодці команди. На це завдання команда ….. дала більше правильних відповідей, тому і отримує золоту медаль.

Четверте  завдання- Реклама.

Зараз моя помічниця винесе нам товар. (виносить молоко, моркву,щітку, книга). Ваше завдання зробити рекламу цього товару так, щоб його захотіли придбати .А я буду знімати відеоролік, який ми розмістимо на телебаченні , щоб люди змогли передивлятися вашу ркламу.

– За допомогою цих карток ми дізнаємось, кому який товар дістанться. Кожна команда вибирає по 2 картки. На виконання цього завдання вам дається одна хвилина.

Отже, команди, час вичерпаний. Команда Комерсанти, який товар ви будете рекламувати?

– Ми будемо рекламувати морвку та молоко.

Вихователь- Хто буде презентувати вашу роботу?

Ваня- Ми порадились і вирішли, що презенувати роботу буде …

Молоко дає нам сир,

Вершки, масло і кефір.

Йогурт, ряжанку й сметану…

Добавляють в кашу манну.

До вподоби воно всім –

Здоровішаємо з ним!

Молоко вживайте зранку –

Кращого нема сніданку!

Морква, морквочка, морквице!  Даня Маковський
Оздоровлює дитину,
Найбагатша каротином.
У супах, борщах, салатах
Любить матiнка і тато.

Навiть в Римі всі  поети
Пишуть оди i куплети.
Недаремно прославляють,
Бо про користь твою знають.

– Команда Менеджери, який товар будете рекламувати ви?

Каріна – Ми порадились і вирішли, що презенувати роботу буде …

Книги дружать з дітворою,
Полюби їх у житті-
І улюблені герої
Будуть друзями в путі.
Сторінки книжок завітних
Всіх нас доброму навчать-
Працювати, і учитись,
Й Батьківщину шанувать!

В кожнім домі, в кожній хаті-
У містах і на селі,-

Хто навчився вже читати,
Майте книжку на столі!
Це — невтомна трудівниця, їй довірять люди,    Каріна

Хто зі щіточкою дружить – той здоровий буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

ЇЇ знає вся малеча і бабусі й мами.

Чистоту тримає в роті, справу знає чітко,

Користуйтсь завжди люди-

Це – зубная щітка!

Молодці. Я вважаю що обидві команди гарно справились із завданням, тому отримують по одній золотій монті. Висилаю відеоролік на телебачення. (дзвоник на телефон, розігрування ситуації з покупкою товару)

Продовжимо наше змагання.

П’яте  завдання. Цікаво, чи вмієте ви розв’язувати економічні задачі? Свою відповідь ви повинні паказати відповідною цифрою, які є у вас на столах. (слайды)

1.Ми на ринку були –

Взуття всім купили.

Для Анюти-лапочки

Ми купили тапочки.

Для брата  Вовочки

Взяли ми кросовочки.

Туфлі – для Антошки.

Колі – босоножки.

Мамі – туфельки зі шкіри.

Добрий вибрали товар.

Порахуйте, скільки пар?

(5 пар)

  1. Зайці моркву продавали,

На базарі торгували.

6 морквин всього принесли,

2 морквини продали.

Хто з вас може підказати,

Скільки моркви треба ще продати?  (6-2=4)

Алина 3.У Надійки три копійки,
А Світлана має п’ять.
Допоможемо дівчаткам
Гроші всі порахувати.   (3+5=8)

4.Валя сім яблук купила,

По дорозі одне загубила.

Скільки принесла до хати,

Щоб гостей пригощати?  (7-1=6)

5.Великі червоні яблука коштують 3 грн., а маленькі зелені – 1 грн. Чому ціни різні? (Продукти різні за якістю).

– Бачу, що гравці обох команд мають чудові знання з економіки. Але гравці команди …..розвязали більше задач, тому і отримують золоту медаль!

Фізхвилинка

Наша гра продовжується! Шосте  завдання.

А зараз ми перевіримо, які ви знаєте прислівя про працю, адже кожен коммерсант і менеджер окрім знань повинен ще й  добре працювати, щоб мати прибуток.

«Хто не працює, той…» (не їсть.)

«Хто хоче багато мати, тому треба…) (мало спати).

«Сім раз відміряй, а один…» (відріж).

«Весна ледачого…» (не любить).

«Здоров’я — то найбільше…» (багатство).

«Має кожен комерсант в економіці…(талант).

«Щоб добробут мати, треба…» (працювати).

– Молодці, діти! Бачу, що й прислівя ви гарно знаєте. Залишилося тільки перевірити які ж елементи одягу відрізняє ділову людину. Домашнім завданням для команд було: одягнути ділову жінку (для команди «Комерсантів») і ділового чоловіка (для ккоманди «Менеджерів.»

Комерсанти, хто буде презентувати вашу роботу?

Нашу  роботу буде презентувати .

Дитина. Зустрічайте модель нашої команди.Заходить модель команди Комерсанів.

Дитина: До вашої уваги модель ділової жінки. Вона одягнена у діловий костюм, який складається з білої блузи, піджака та темних брюк. Взута у дорогі та якісні туфлі. ЇЇ образ доповнений стильними аксессуарами – окуляри, брош, сумка та телефон. Зачіска акуратна  та гарно укладена.

Вихователь Дякуємо.

-Команда менеджери, хто буде презентувати вашу роботу?

Капітан – Нашу  роботу буде презентувати ….

Дитина А тепер зустрічайте нашу модель!

Заходить модель команди Менеджери.

Дитина: Хочемо вам представити модель ділового чоловіка. Він одягнений у костюм чрного кольору, білу рубашку та краватку. Взутий у чорні тулі, які пасують будь якого  костюму. Цей образ доповнюють стильні аксесуари – годинник, ноутбук та капелюх.

Дякуємо нашим моделям. Тепер ми знаємо, як повинні виглядати ділові люди. Я вважаю, що в цьому конкурсі обидві команди отримують по одній монеті!

 Вихователь: Наше змагання підійшло до кінця, я запрошую команди на килимок.

-Діти, а про що ж ми сьогодні розмавляли. (Ми сьогодні розмовляли про кономіку) А що таке економіка? (наука про господарювання, кошти, товари та послуги)

-Що ми можемо зробити, щоб збрегти наші кошти, менше платити за послуги та берегти своє здоров’я? ( закривати кран, вимикати світло,закривати взимку щільно вікна та двері, щоб не виходило тепло, коли воно непотрібне, не ламати іграшки, адже  потім мамі потрібно буде витрачати  кошти на іншу, не гратися з незнайомими тваринами, якщо вони покусають, то потрібно буд витрачати гроші на лікування,)

Вихователь: діти, ви дуже гарно попрацювали,показали чудові знання і  виконали всі завдання.Атепер настав час порахувати зароблені вами монети і визначити переможця.

(Діти разом з вихователем підраховують кількість монет. Переможці нагороджуються медалями Мудрої Сови).

Screenshot_10

Screenshot_11

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Заняття у старшій групі у вигляді економічного брейн-рингу мені здається трохи заскладним.Хоча є позитивні сторони.:ненав”язлива допомога і підтримка вихователя дозволяє відчувати дітям себе досить впевнено,самостійно працювати і відповідати