Конспект заняття для І молодшої групи з сенсорики “Килимок для песика”
Автор: вихователь Горайчук Ольга Анатоліївна
Мета. Розвивати пам’ять, мислення , увагу. Виховувати вміння працювати охайно. Створювати зображення предметів із двох частин, порівнювати частини за величиною, викладати зображення на стіл. Закріпити поняття про форму ( трикутник, круг), колір. Вправляти у звуконаслідуванні.
Хід заняття
- Малята , сьогодні вранці я йшла на роботу тільки зайшла у ворота дитячого садочка почула галас: у нас на ганку сиділи два песики і дуже сперечалися. Ви знаєте, як песики гавкають?
- Гав,гав
- Вони розсипали ось ці геометричні фігури і не могли поділити між собою. Давайте подивимося ( показую і запитую « Що це?»).
- Круг.
- Якого він кольору ?
- А це що?
- Трикутник.
- Я кого кольору?
- Але , всі ці геометричні фігури змішалися. Песики прийшли до вас , щоб ви допомогли їм розібратися. Ось цей песик( якого він кольору?) тримає у лапках що?
- Трикутник
- У кошик ми складемо всі трикутники. ( показую другого песика, якого він кольору?)
- А що він тримає в лапках?
- Круг
- Якого він кольору.
- Давайте допоможемо песикам розкласти фігури ось у ці два кошики. У кошик песика чорного ми складемо усі трикутники ,а в кошик білого песика – круги.( знову запитую кількох дітей « що це?»
- То скільки в кошику трикутників?
- Багато.
- А в другому скільки кругів?
- Багато
- Молодці правильно розклали фігури . Ось і наші гості. песики,дякують вам: Гав
- Діти , а давайте ще викладемо з трикутників килимок для песиків.
- Діти , то скільки тут килимків?
- Багато.
- Нашим гостям теж дуже сподобалися ваші роботи. Послухайте, як вони весело гавкають,дякують .
Незрозуміле для мене заняття. Заявлене як занття з сенсорики, а в дійсності діалог з дітьми на закріплення геометричних фігур і понять “один-багато”. А сенсорика ? Заняття, на мою думку, недопрацьоване
Це не конспект, а просто діалог. Перечитала 2 рази і так і не зрозуміла чому він називається килимок і де тут розвиток сенсорики. Назва сенсорика, а в меті жодного слова. Сенсорика має будуватися на різносторонніх відчуттях, а не тільки зорових. І те, що діти розкладають фігури у кошики теж не є сенсорикою, вони хоча б мають бути різними на дотик. Сенсорики тут не більше ніж на звичайному занятті.
Так, це більше схоже, на певний етап заняття з дітками, а не повноцінний конспект, проте є чим скористатися, взяти за основу. Діалог між вихователем і дітками правильно побудований, від простого до складного. Це розвиває мовлення дітей. Подібнго роду сенсорні ігри користі для дітей дошкільного віку. Дякую.
Чудовий дидактичний матеріал для закріплення геометричних фігур, кольору. Сенсорні ігри дуже важливі в розвитку дошкільників. Просто, оригінально. Дякую за ідею.
Мені сподобався Ваш конспект. Вдало підібраний сюрпризний момен з песиками. Діти першої молодшої групи вчаться давати відповіді на конкретно поставлені запитання. Ви підібрали гарний матеріал, я думаю, діти засвоїли назви геометричних фігур. Дякую, Ольго Анатоліївно , за конспект.
Ольго Анатоліївно, дозвольте вам сказати, що завдання ви розробили цікаве:закріпити поняття про форму ( трикутник, круг), колір, але конспектом назвати це важко, тут більше питання і відповіді, але питання цікаві, думаю, що вашим малюкам сподобалося пізнавати світ разом з вами. Зацікавленності вам у роботі, наснаги і творчості.