mail@urok-ua.com

Конспект заняття з мовленнєвого розвитку для дітей середньої групи

Автор: Вихователь Зубик Світлана Миколаївна

Вихователь Зубик Світлана МиколаївнаТема заняття «Прийди, прийди Весно».

Мета: Формувати вміння складати розповіді з використанням схем; розігрувати віршовані твори. Закріпити знання ро весняну пору року. Розвивати творчу уяву, зв’язне мовлення дітей, силу голосу, інтонацію.

Матеріали: календар погоди, вірші, загадки, силуети птахів, квітів.

Хід заняття

(Діти заходять під супровід вірша)

Як в садочок я іду
З ранку по вулиці
Навіть здрастуй я кажу
Сусідській кішці Мурці
Здрастуй небо голубе,
Здрастуй сонце золоте,
Здрастуй квітка, здрастуй пень,
Здрастуй наш чудесний день!

Вихователь:

Зранку сонце в небі піднімається.
Наші діти з гостями вітаються.

Діти

– Доброго ранку, доброго дня,
Хай добро буде щодня!

Вихователь

– Діти Давайте дізнаємося яка буде сьогодні погода. Синоптика ми виберемо за допомогою лічилки.

Діти

– 1, 2, 3, 4, 5 .
Потрібно про погоду розказати!
1, 2, 3.
Синоптиком будеш ти!

(Діти розповідають за схемою про погоду).

Діти розповідають за схемою про погоду

Сонце пригріває,
Травичка виростає,
Пташки повернулись,
Ведмеді, борсуки, змії проснулись,
Сад розцвітає,
Коли це буває ? (Весна)

Вихователь

– Давайте всі разом запросимо Весну до нас в гості!

Діти

– Прийди, прийди Весно,
Прийди, прийди красна.
До нас іди, сонечко розбуди,
Хай воно гріє, а травичка зеленіє.

Дощику, дощику не іди
Наших діток не холоди.
Веселко, веселко сховай у відерко дощик-водограй
Сонечко нам дай.

(Діти стають в хоровод)

Запрошуємо Весну до нас в гості

Луком поміж травами я іду,
Пісеньку-весняночку заведу
Склала я цю пісеньку голосну
Про гаряче сонечко , про весну

Гра «Весняний струмочок»

Вихователь

– Давайте Весну прославляти, про неї всім розповідати!

Весна буває рання – пізня,
Весна буває тепла – холодна,
Весна буває – сонячна – хмарна,
Весна буває Дощова – засушлива…

Вихователь

– Я поміж парами пройду,
дітей на дві групи розділю!
. 1, 2, 3 коло зроби !

(Діти створюють два кола)

Дівчинка-ВЕСНА

Дівчинка-ВЕСНА

– Яка команда про мене прислів’я знає та і називає!

(Діти розповідають прислів’я та приказки про весну )

Мокрий май – буде каша коровай!

Весна – наші батько й мати.
Весною не посієш – не буде що збирати.
Весною все оживає, танцює і співає.
Квітень з водою – травень з травою.
Травень холодний – рік хлібородний.
Весною багато птиць – не буде гусениць.

Дівчинка ВЕСНА

– Весною не посієш – не буде що збирати!

Вихователь

– Молодці. Багато знаєте приказок про весну!

Гра «Склади слово із складів»

Гра «Склади слово із складів»

Гра «Коли це буває ?»

Гра « Знайди одяг по сезону» Гра «Продовж вірш»

Весна дарує кожному
Що треба і що хочеться:

Діти

– Лісам траву і листя,

Вихователь

– Пташкам які вертаються

Діти

– Дарує рідні гнізда,

Вихователь

– По жмені ластовиння

Діти

– Весна дарує дітям.

Вихователь

– А мамам ?

Діти

– А мамам ранки сині, та перші ніжні квіти.

Вихователь

– Зернинам ?

Діти

– Зернинам теплу землю.

Вихователь

– А сіячам ?

Діти

– А сіячам роботу, почесну та красиву.

Вихователь

– Весна мандрувала лісом. І з лісу принесла нам казочку. Давайте разом її розповімо.

(Діти за допомогою карток придумують казку про тварин)

(До дітей прискакала з казки БІЛОЧКА)

(Діти складають описову розповідь про білочку)

Вправа для пальчиків «Всі дикі тварини водяться в лісі»

Вправа для пальчиків

Вихователь

– Весна подарувала на ось такий великий ватман для картини. Давайте всі разом створимо картину.

(Діти всі разом створюють картину, викладають назву)

Результат спільної роботи дітей

Вихователь

– Діти, мені дуже сподобалася картина «Весна». Давайте поставимо її в роздягальній кімнаті, нехай нею полюбуються наші батьки.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Заняття «Прийди, прийди Весно», включає в себе креативні методи і прийоми, які служать для успішного розвитку мовлення дошкільників. Розвиває пам’ять, мислення, уяву, творчість, увагу. Такі заняття цікаві дітям і вихователям

  2. Чудова робота,якщо всі заняття в дитячих садках будуть так продумані, то діти дійсно будуть готові йти до школи.