Конспект заняття з валеології для дітей старшого дошкільного віку за темою: “Здоров’ячки”
Автор: вихователь вищої категорії Драчова Ольга Фаїлівна
Мета: дати уявлення про здоровий спосіб життя, розвивати навички берегти своє здоров`я, формувати правила гігієнічних навичок, закріпити отримані знання, виховання інтересу до здорового способу життя, сформувати поняття про корисні продукти харчування, розвивати логічне мислення та кмітливість під час відгадування загадок та відповіді на запитання; формування навичок співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, вміння працювати з дидактичним матеріалом, виховання творчої активності та вміння уважно слухати один одного, виховання культури, створити радісний настрій.
Матеріали та обладнання: лялькова іграшка зайчика, білочки, ширма, мішечок, муляжі овочів, картинки корисних та некорисних продуктів, логоритміка «Потяг» (К. Желєзнової), логоритмічна вправа «Капустка», кольорові повітряні кульки (5 штук), білий папір та конверт.
Хід заняття:
Вихователь:
Добрий день, діти! Сьогодні ми відправимось у гості до Здоров`ячків на казковому потязі (під пісню «Потяг» діти займають місця та рушають у подорож, повторюють рухи під музику). Займаємо місця та вирушаймо!
- Відгадування загадок. З`являється Зайчик та знайомиться з дітьми:
– Добрий день! Я Зайчик дружу із Здоров`ячками. Я приготував для вас цікаві загадки про корисні та смачні овочі. Якщо відгадаєте, то отримаєте чарівну кульку бажань(за допомогою ляльки вихователь пропонує загадки).
З мене листя обдирають,
Мене квасять, в борщ кидають,
Пироги зі мной печуть
І в салат мене січуть! (Капуста)
Помаранчева і гарна,
У землі сиджу не марно:
Соковита, солоденька,
Вже я стала чималенька.
Собою пригощу дитину.
Хай корисну з’їсть (Морквину)
Той, хто їсть його, той знає –
Всіх мікробів він вбиває.
Овоч цей корисний дуже,
Та від нього сліз калюжа. (Цибуля)
Довгий, зелений,
Добрий і солоний,
Добрий і сирий.
Хто він такий? (Огірок)
Печуть мене, смажать і варять,
Їдять мене і дуже хвалять. (Картопля)
– Молодці, шановні дошкільнята, із загадками впорались! Дарую вам першу жовту кульку бажань.
- Гра «Корисне чи ні?». З`являється білочка із кошиком, в якому знаходяться картинки корисних та некорисних продуктів. (Вихователь за допомогою лялькової іграшки білочки задає питання, а діти пробують відповісти.)
– Добрий день, я білочка руда дружу теж із Здоров`чками. Принесла вам кошик із завданням. Будемо грати та що корисне визначати.
У кошику є картинки. Давайте їх назвимо: яблуко, лимонад, помідор, цукерки, малина, жуйки, сир, тістечка, гречана каша. Всі корисні продукти треба залишити у кошику, а ті, від яких мало користі лишити на столі. (діти обирають малюнки з корисними продуктами та обговорюють чому вони корисні)
– Дуже добре впорались із завданням. Молодці! Ви отримуєте другу зелену кульку бажань.
- Логоритмічна вправа «Капустка» .
Діти роблять салат із капусти .
Добрий салат зробили. Молодці!
- Гра «Чарівний мішечок». Зайчик звертається до дітей:
– В мене є мішечок, він чарівний та не простий. У цьому мішечку різні овочі. Треба руку запустити у мішечок та вгадати, що хочете витягнути з нього. (У мішечок складаємо: огірок, помідор, капусту, баклажан, моркву, цибулю). Діти витягають з мішечка овочі.
Добре пограли ручки розім`яли. Отримуєте третю синю кульку бажань.
- Гра «Роби, як я».
Діти становляться у коло. Обирається дитина, яка буде робити рухи, а інші діти, які стоять у колі повторюють ці рухи за нею. (Рухи: чистимо зуби, причісуємось гребінцем, миємо руки, витираємось рушничком, миємо обличчя). Як ви добре пограли та корисні звички пригадали. Отримуєте за гру четверту червону кульку бажань.
Діти, а хто ж такі Здоров`ячки? Як ви гадаєте? Якщо здогадаєтесь, то отримаєте п`яту помаранчеву кульку бажань. (Діти міркують та приходять висновку, що Здоров`ячки – це ті, хто притримується здорового способу життя та піклується про своє здоров`я). Діти, а хотіли б ви бути Здоров`ячками? (діти погоджуються, бути Здоров`ячками ). За те, що ви вирішили вести здоровий спосіб життя та бути Здоров`ячками, отримуєте п`яту кульку бажань.
Заключна частина:
Сьогодні, діти, ми подорожували у гості до Здоров`ячків. Ми грали в ігри та зрозуміли, як важливо дбати про своє здоров`я. Ми отримали п`ять кулек бажань. Давайте загадаємо бажання та напишемо його, покладемо його у конверт. Кульки бажань зв`яжемо разом та до них прив`яжемо конверт з нашим бажанням бути здоровими.
Давайте пам`ятати:
Головне — здоровим бути —
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров’я й сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє —
Зразу й сонечко тускніє.
Тому це запам’ятай
Й про своє здоров’я — дбай!
Використаний вихователем матеріал повністю відповідає віковим особливостям дітей старшого дошкільного віку. Всі методи та прийоми роботи дібрані вихователем доречно та є такими, що запобігають перевтомі маленьких вихованців. Дякую за розробку!
Яка роль кульок бажань? Тільки для того, щоб покласти в конверт..Якщо у гості до Здоров`ячків,то вони мають появитися або хоча б щось передати, кожен прийом повинен не просто бути використаний, а з якоюсь ціллю. Є хороші елементи ,але не взаємопов`язані між собою.