Контрольна робота із зарубіжної літератури з теми “Література доби Відродження”
Автор: вчитель зарубіжної літератури Анхім Зоя Володимирівна
Контрольна робота розроблена відповідно до чинної програми із зарубіжної літератури для 8 класу у трьох варіантах із зазначеними критеріями оцінювання.
Тема. Контрольна робота. Література доби Відродження.
Мета. Узагальнити і перевірити рівень досягнень учнів з теми; розвивати вміння логічно мислити, застосовувати набуті знання на практиці.
Тип уроку: урок контролю.
Обладнання: роздруковані варіанти завдань.
Хід уроку
І. Оголошення теми.
ІІ. Виконання завдань за варіантами (додаток 1).
Оцінювання: 1-5 завдання – 1 бал;
6-7 – 2 бали;
8 – 3 бали.
ІІІ. Домашнє завдання.
Підготувати повідомлення: Мистецтво Бароко: 1. Живопис.
- Особливості архітектури.
- Композитори.
- Особливості українського бароко.
Додаток 1
Варіант І
- Добі Відродження притаманне:
А) оптимістичне світобачення та індивідуальний підхід до кожної людини;
Б) розчарування, песимістичне й трагічне розуміння світу, життя;
В) віра в людський розум.
- Що відбулося із Ф. Петраркою у Римі 8 квітня 1341 року:
А) йому призначив аудієнцію неаполітанський король Роберт;
Б) його увінчали лавровим вінком;
В) прийняв духовний сан?
- Що завадило Ромео врятувати кохану:
А) на заваді став Паріс, офіційний наречений Джульєтти;
Б) лист брата Лоренцо, де він сповіщав про долю Джульєтти, не дійшов до Ромео;
В) Верону охопила чума, і в’їзд до неї був заборонений?
- Що спричинило божевілля Дон Кіхота:
А) невміння вести господарство;
Б) начитався рицарських романів;
В) спадкове божевілля в родині?
- Встановіть відповідність: письменник і місто, в якому народився.
1) Петрарка; а) Страдфорд на Ейвоні;
2) Шекспір; б) Алькала-де-Енарес;
3) Сервантес; в) Аррецо.
- Установіть послідовність подій V дії трагедії В. Шекспір « Ромео і Джульєтта»:
А) Джульєтта вбиває себе;
Б) Ромео дізнається про смерть Джульєтти і замовляє отруту в аптекаря;
В) Ромео випиває отруту й помирає;
Г) брат Лоренцо умовляє Джульєтту, яка прокинулася від сну, піти з ним.
- Що таке сонет? Доведіть, що вірші Ф. Петрарки – сонети.
- Чому образ Дон Кіхота можна вважати як комічним, так і трагічним персонажем?
Варіант ІІ
- Де розпочалася доба Відродження:
А) в Англії?
Б) в Іспанії;
В) в Італії?
- Як називався театр В. Шекспіра:
А) «Глобус»;
Б) «Геркулес»;
В) «Атлант»?
- Що спричинило вигнання Ромео з Верони:
А) убивство Тібальта;
Б) одруження з Джульєттою;
В) сварка з Парісом, нареченим Джульєтти?
- Хто висвятив Дон Кіхота в рицарі:
А) Санчо Панса;
Б) король;
В) корчмар?
- Доберіть відповідну пару:
1) Ромео; а) Лаура;
2) Петрарка б) Дульцінея;
3) Дон Кіхот; в) Джульєтта.
- Встановіть хронологію життєвих подій і творчих надбань Мігеля Сервантеса:
А) опинився у королівській в’язниці, почав писати роман «Дон Кіхот»;
Б) написав сатиричну поему «мандрівка на Парнас»;
В) учився у граматичних і гуманітарних класах коледжу єзуїтів;
Г) у битві під Лепанто отримав три вогнепальні поранення в ліву руку.
- Що таке пародія у літературі? Доведіть, що роман Сервантеса «Дон Кіхот» – пародія на лицарські романи.
- Чому, незважаючи на трагізм, фінал п’єси В. Шекспір «Ромео Джульєтта» є оптимістичним?
Варіант ІІІ
- Який ліричний жанр увічнив ім’я Ф. Петрарки:
А) сонет;
Б) мадригал;
В) секстина.
- Як називають збірку поезій Ф. Петрарки, присвячену донні Лаурі:
А) «На життя донни Лаури»;
Б) «На смерть донни Лаури»;
В) «Канцоньєре»?
- Хто у трагедії В.Шекспіра є носієм нового гуманістичного світогляду доби Відродження:
А) старий Монтеккі;
Б) старий Капулетті;
В) Ескал, князь Верони?
- Яке прізвисько дав Санчо Панса Дон Кіхотові після одного з його «подвигів»:
А) Рицар Білого Місяця;
Б) Рицар Сумного Образу;
В) Рицар Левів?
- Встановіть послідовність: героїня і її образ, описаний у творі.
1) «…Неподільна радосте моя!»; а) Джульєтта;
2) « Он владарка моя, моє кохання!»; б) Дульцінея;
3) «…щонайгожіша на світі …»; в) Лаура.
- Встановіть послідовність подій роману Сервантеса «Дон Кіхот»:
А) бій з вітряками;
Б) спорядження в рицарі;
В) губернаторство Санчо Панси;
Г) поразка у двобої з іншим рицарем;
Д) пригода з левами.
- Що таке трагедія? Доведіть, що п’єса «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра – трагедія.
- «Вічні образи» в світовій літературі (на прикладі вивчених творів).
Мені сподобалося, що вчитель Зоя Володимирівна розробила три варіанта контрольної роботи і ретельно продумала критерії оцінювання. Завдання різного плану: і звичайні тести, і знаходження відповідностей. Це в майбутньому полегшить підготовку учнів до ЗНО з української мови і літератури.
Завдання контрольної роботи із зарубіжної літератури відповідають чинній програмі.Складені для проведення контролю знань учнів з теми “Література доби Відродження”.Завдання складені так,що дають можливість перевірити не тільки теоретичний матеріал,а й предметні компетентності.Дякую
Зоя Володимирівна продемонструвала контрольну роботу із зарубіжної літератури, яка відповідає критерям оцінювання, має різні рівні. Але це урок і він потребує логічного завершення – не має підсумків уроку.