mail@urok-ua.com

Корекційно-виховне заняття у 1 класі

“Розмова про дружбу”

Автор: вчитель початкових класів Череднікова Оксана Федорівна

вчитель початкових класів Череднікова Оксана ФедорівнаРозробка корекційно-виховного заняття допоможе вчителю познайомити дітей з людськими якостями, формувати навички спілкування з однолітками, висловлювати свої думки; розвивати навички співробітництва, взаємодопомоги, уміння слухати і розуміти іншого.


Тема. Розмова про дружбу.

Мета. Познайомити з людськими якостями, вчити їх розрізняти. Формувати навички спілкування з однолітками, висловлювати свої думки; розвивати навички співробітництва, взаємодопомоги, уміння слухати і розуміти  іншого.

Обладнання. Панно «Сад дружби», кущики дружби,  крапельки для «очікування» і з цифрами для поділу на групи, пазли «плоди дружби», м’яке сердечко,хмарки світлого і темного кольору з позитивними і негативними якостями друга.

№ п/п Сюжетна лінія Час Форма роботи Суб’єкти кор.-вих. впливу
I. Духовно-естетичний блок      

1

2

Криголам «Привітання по колу»

Криголам «Коло дружби»

– Зараз ми з вами утворимо міцне коло дружби. Для цього треба простягнути руку сусідові зі словами «Я даю руку …»

     
II.
Установчо-мотиваційний блок      

1

2

 

– Сьогодні ми з вами продовжуємо розмову про дружбу і з’ясуємо які якості  повинен мати справжній друг і «зростимо» сад дружби.

Вправа «Очікування»

– Чи цікава вам ця тема? Які ще питання дружби вас хвилюють? Нашепотіть їх крапелькам, які лежать у вас на партах.

     
III. Змістовно-пошуковий блок      
1 – Діти, а з ким можна дружити? (сусідом, дідусем, однокласником, мамою, братом…)

-А чому люди завжди шукають собі друзів? (веселіше, легше працювати, цікаво відпочивати, друг підтримає в складну хвилину і допоможе в навчанні)

– Якими ми повинні бути, щоб з нами хотіли дружити? Пригадайте дитячу пісеньку, з чого починається дружба? Давайте заспіваємо.

– Отже, дружба починається з посмішки, значить ми повинні бути привітними, усміхненими. Які ще якості притаманні справжньому другу?(діти називають)

     
IV.
Оцінно-смисловий блок      

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

Вправа «Проженемо темні хмари» (діти обирають хмарку і приклеюють над садом)

– У мене на столі лежать різні хмарки, з одних йде холодний, неприємний, сильний дощ, який все руйнує, навіть дружбу. А з інших хмарок іде теплий, приємний дощик, який все оживляє.

– Давайте оберемо, який дощ піде в нашому саду «дружби». (на хмарках слова: доброта, сміливість, чесність, справедливість, веселість, уважність; злість, жадібність, заздрість, брехливість, неохайність)

Вправа «Розкажи про свого друга» (розказати і передати сердечко другу)

– Чи є у вас у класі такий друг чи подруга, який має ці якості? Почну я. ви всі мої друзі, але сьогодні я розповім про одного з вас, а ви вгадайте хто це. Він гарний помічник, хоч інколи й забуває чергувати, але ніколи не відмовить, коли я попрошу його про допомогу, він старається в навчанні, хоч інколи в нього не все виходить, він чесний і завжди говорить правду, я ніколи не бачила, щоб він злився чи ображав дівчаток. Скажу вам по секрету, з ним дружать навіть тварини. Одного разу з ним до школи прийшов їжачок. Хто це? А хто ще дружить з Костиком?

     
V.
Адаптивно-перетворювальний блок      

1

 

 

 

 

2

Вправа «Ураган»

– Ураган закручує тих,у кого довге волосся;

– …………….. хто добрий;

– ……………., хто жадібний;

– …………….., у кого багато іграшок;

– ………………., у кого є друг хлопчик,

– ………………, у кого друг – дівчинка;

– ………………., у кого немає друзів.

Створення колективного панно «Сад дружби»

– У кожного з вас є кущик «дружби» намалюйте на ньому стільки квіточок, скільки у вас друзів, а в серединці напишіть першу букву імені друга.

     
VI.
Системно-узагальнюючий блок      

1


 

2

Робота в групах.

– А які плоди можуть дати ці кущики?  Ви дізнаєтесь, коли складете пазли.  (наші добрі справи, гарний настрій, легка праця, допомога в навчанні)

Вправа «Зворотній зв’язок»(приклеювання краплин)

– Чи справдилася ваші очікування? Якщо так нехай краплинки напоюють наші кущики.

     
VII. Духовно-естетичний блок      

1

2

3

Криголам «Рух по колу»(показаний рух передається по колу)

Криголам «Віночок побажань»

Психоформула «1, 2,3 – ми молодці» (тримаючись за руки)

     

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Шановна Оксана Федорівна, з вашого уроку беру дуже гарні речі до своєї скарбнички : це вправа «Розкажи про свого друга» (розказати і передати сердечко другу), також вправа «Ураган» ( можна адаптувати за різними ознаками, на різних уроках), криголам «Віночок побажань»
    психоформулу «1, 2,3 – ми молодці» (дуже багато позитиву в цьому). Дякую.

  2. ” Це мій друг!” Як часто впродовж дня ці слова звучать з уст наших учнів, що навіть не задумуються над їх справжнім значенням! Нерідко основи багаторічної міцної дружби закладаються саме в дитинстві, а тому “дружити” , ” бути другом” необхідно навчати і актуальність розробки в цьому плані безсумнівна. Чудова ідея із ” Садом дружби” допоможе порівняти сподівання зі справжнім станом речей. Спасибі, було творчо та пізнавально.

  3. Дуже дякую за розробку заняття. Я вже скористалася нею. Урок у першому класі пройшов на ура! Звичайно трохи додала свого, щось змінила. Дуже дякую вам за чудовий конспект!

  4. Матеріал глибокий за змістом, цікавий та доступний для учнів. Було використано групову, колективну й індивідуальну роботу учнів. Учителю вдалося реалізувати триєдину мету. Дякую за корисну інформацію.

  5. Дуже цікаві форми роботи на уроці. Це сучасний урок для сучасних дітей. Але мета не включає в себе виховання (хоча повинна) і структура уроку недопрацьована, як на мене. Дякую.

  6. Корекційно-виховне заняття дійсно допоможе вчителю познайомити дітей з людськими якостями. Уміння навчити слухати і розуміти іншого -це одне з найважливіших завдань вихователя.Заняття чітко сплановано, дає змогу досягти поставленої мети.Воно нагадує проект “Коло друзів”, який я втілюю у своїй роботі.

  7. Заняття просто суперрррр!!! Вражає його побудова, воно єдине ціле, немає окремих елементів . Вони не відчуваються.