Майстер – клас
Великодня композиція “Великоднє яйце”
Автор: керівник гуртка | Виконала: Грищенко Софія |
Мета: виготовлення Пасхальної композиції шляхом поєднання різних технік декоративно-прикладного мистецтва
Завдання:
- Знайомство з традиціями декоративного оформлення Великодніх яєць; формування професійних навичок в роботі з художніми матеріалами, стійкого інтересу до образотворчого та декоративно – прикладного мистецтва;
- Розвиток творчої уяви учнів, їхнього естетичного сприйняття, творчо- композиційних навичок, почуття ритму, колориту, а також розвиток дрібної моторики і координації рухів;
- Виховання поваги до народних традицій, усвідомлення історичної та художньої цінності своєї культурної спадщини;
Оснащення: гуаш, пензлі, картон, олівець, штучні квіти, яйця, приклади писанок.
Сьогодні підготуємо великодню композицію, але до цього трохи про писанки:
Розглянемо її. Крім символів на писанці є сітка, вона називається розлученням. Розлучення -це основа орнаменту писанки. Спочатку малюється розлучення, а в ньому вже домальовує орнамент. Орнамент необхіхно малювати ритмічно. Кожен символ та колір у писанці має своє значення. Крапочка чи ягідка є символом родючості, коло –це символ сонця, плавна лінія символізує воду, соснові гілочки – побажання здоров’я і довголіття тощо.
Символіка кольору
Червоний, з точки зору християнства, – символ пролитої Христом крові.
Жовтий колір – символ сонця і божественний колір.
Блакитний – колір неба і шатів божої матері.
Зелений – колір багатства рослинного світу.
Коричневий і чорний – кольори матері-землі.
Практична діяльність
1. Малюємо на картоні форму яйця;
2. Вирізаємо нашу основу;
3. Фарбуємо фон основи;
4. Як висохне, робимо начерк олівцем на основі знань про символіку кольору та розпису яєць (або це можна зробити по прикладу, наведеному нижче);
5. Коли орнамент готовий, можемо вводити колірне рішення;
6. Поки сохне основа – розписуємо яйця;
7. При необхідності покриваємо розписані яйця та основу лаком
8. Залишилось приклеїти до основи нашу писанку, прикрасивши її квітами.
Ось така у нас вийшла композиція! Бажаємо натхнення!
Писанки – неодмінний атрибут великого християнського свята – Великодня.Майстер-клас виготовлення писанок доводить,що наші вчителі шанують та зберігають традиції українців і вчать їх робити дітей.Адже писанки – це своєрідний лист до богів…
Чим більше знайомлюся з публікаціями колег, тим більше радію за нашу освіту. Скільки творчих і наполегливих педагогів у нас є, які заслуговують на самі найкращі слова оцінювання їхньої роботи! До цієї кагорти хочу віднести і керівника гуртка “Образотворче мистецтво” Віру Віталіївну. Переглянувши цю публікацію виникло бажання і самому зробити таку чудову Пасхальну композицію, де поєднано різні техніки декоративно-прикладного мистецтва та яка виховує повагу до народних традицій, сприяє усвідомленню історичної та художньої цінності своєї культурної спадщини. З повагою.
Шановно Віра Віталіївна ! Виготовлення Пасхальної композиції несе в собі дух відродження та воскресіння природи. Ваша учениця Софія тримає в руках свою роботу: очі сяють добром, ручечки обережно обнімають Великодне яйце. Ваш майстер – клас – формування духовної особистості. Дякую.
Використано різні види технік декоративно-прикладного мистецтва.Учителю вдалося реалізувати триєдину мету навчання. Віра Віталіївна зуміла розподілити час на кожному з етапів уроку, чітко продумала роботу на кожному з них.
Дуже гарна композиція і оригінальна ідея. Матеріал для мене як для вчителя початкових класів – просто знахідка. Ажде кожного року програмою з трудового навчання передбачено урок на тему Великодня. Можна виготовляти індивідуально, так і в парі, так і групою. Дякую.
Ой, це взагалі надзвичайно цікава тема для творчості!!!!!!!!!!! Обожнюю з дітками створювати писанки. Цього року робили яйце – пазл. Учні складали пазл, потім розмальовували його і вашали у школі! Це їм стільки приносить задоволеня!
Дякую! Цікава ідея! В нашій школі оздоблюють Великодне дерево. Ми виготовляємо писанки і крашанки. А таке Великодне яйце, яке прикрашене з двох сторін, зробить дерево ще кращим.
Молодець. На мою думку треба було використати символи, виховуючи повагу до народних традицій. Також використати більше природного матеріалу для розвитку дрібної моторики і координації рухів. А взагалі цікаво.