mail@urok-ua.com

Опис досвіду вчителя початкових класів

Опис досвіду вчителяПрофесійно працюйте з цілями. Добре розумійте для чого учні виконують те або інше завдання. Продумуйте мету усіх рівнів: цілі навчання цьому предмету; цілі розділу, теми; «дерево» цілей уроку – загальні, тобто цілі усього уроку, оперативні, – його частин/епізодів, окремих завдань і так далі. Пам’ятайте, що правильно сформульована мета – це оптимальна модель бажаного результату. Регулярно повідомляйте мету для учнів і разом з учнями. Розпочинайте усі значимі частини уроку з ясних цільових установок і завершуйте їх короткими підсумками, які також слід робити разом з учнями. Постійно тримайте цілі в полі зору, посилайтеся на них в ході уроку відносно класу в цілому, малих різнорівневих груп і окремих учнів.

Доводьте щільність уроків до оптимального рівня за рахунок глибшого планування, диференціації і індивідуалізації. Використайте таймер для формування у дітей відчуття реального часу.

Більше уваги приділяйте формуванню і  розвитку у дітей загальноучбових умінь. Передусім, – уміння швидко, усвідомлено і виразно читати, використовуючи сучасні педагогічні технології і методики. Розвивайте пам’ять учнів.

Забезпечте глибшу роботу з текстами, особливо художніми. Використайте максимальне число каналів отримання інформації (слуховий, зоровий, моторний). Звертайте увагу учнів на особливості тексту, учіть їх відмічати олівцем по ходу читання ключові слова, фрази, значимі розділи.

Давайте дітям ясні інструктажі по виконанню завдань. Точно ставте учбові питання, домагатися вичерпних відповідей. Постійно навчайте дітей формулювати питання.

Не допускайте власної  гіперактивності і багатослівності на уроці. Як можна частіше залучайте учнів в якості тренерів, помічників учителя і так далі.

Систематично використайте творчі і інформаційні завдання для пар, команд, окремих дітей, в т.ч. підготовлені разом з батьками.  Багато працюйте над розвитком мови учнів, над умінням вести діалог, дебати, публічні виступи, говорити пошепки.

Застосовуйте на уроках «обстановку» читального залу, інші форми самостійної роботи і роботи в групах. Ясно розрізняйте і використайте різні режими комунікації з дітьми (індивідуальний, груповий, загальний). Навчіться говорити неголосно і пошепки.

Чітко структуруйте учбовий матеріал на основні поняття, поглиблений їх варіант і додаткові відомості культурологічного характеру, необов’язкові для запам’ятовування. Частіше створюйте на уроках інтелектуальний «фон».

Освойте методику і техніку використання в ході уроків музичних творів, особливо класичної музики.

Програмуйте динаміку уроку (як у прямому, так і у переносному розумінні) і управляйте нею. Забезпечте в ході уроку позицію учнів «сидячи-стоячи-в русі». Проводьте в ході уроку декілька динамічних пауз з конкретними валеологічними завданнями (профілактика стомлення очей, правильне дихання, перемикання і відновлення уваги і тому подібне).

Чітко програмуйте дозування диференційованих домашніх завдань. Інструктуйте учнів відносно найбільш раціональних прийомів і часу, необхідного для його виконання. Частіше давайте домашні завдання, в т. ч. творчі, розраховані на виконання в групі, команді, а також спільно з батьками. Пояснюйте батькам необхідність цього.

Залучайте до роботи на уроці в якості асистентів вихователів, батьків учнів, студентів і ін. Вчіться працювати у складі педагогічних «дуетів» і команд.

Створіть для себе в учбовому кабінеті 2-3 додаткових робочих місця, також позаду класу. Старайтеся менше часу проводити біля дошки. Частіше виконуйте роль експерта, консультанта. Працюйте в командах з дітьми.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Дякую за корисні поради. Оволодівши описаними педагогічними техніками і прийомами вчитель дійсно стане справжнім професіоналом. Щасливі ті учителі, які відчувають підтримку і допомогу батьків. Чого і бажаю всім педагогам.

  2. Цінна інформація, яку учитель-практик може використовувати в своєму навчальному процесі. З чим не можу погодитись, то це з заголовком даного матеріалу: чому опис досвіду вчителя, а не практичні поради для вчителя?

  3. Корисні поради для вчителя особливо молодого.Візьму їх до уваги та постараюсь скористатись.Найбільше сподобалась ідея пелагогічних “дуетів” та команд.Бажаю успіхів!