mail@urok-ua.com

Організація дистанційного навчання в школі

Автор: учитель інформатики та математики Ткач Олександр Васильович

Учитель інформатики та математики Ткач Олександр ВасильовичСьогодні комп’ютер став незамінним помічником і у роботі вчителя: створення великої кількості дидактичного, методичного, друкованого, електронного, архіви наочних матеріалів для проведення уроків, виховних та позаучних заходів. Для зберігання всього цього учительського надбання потрібна маса паперу, папок, дисків, шаф, а також маса особистого часу та зусиль для ефективного використання на уроці. Це все «полегшення» роботи учителя породжує цілу низку запитання:

  • Яку кількість карток виготовити на урок?
  • Як ефективно подати матеріал з використання електронних наочностей?
  • Як в максимально стислий час провести опитування чи оцінювання учнів?
  • Як використати додатковий матеріал для сильніших учнів, щоб не перевантажувати ним слабших?
  • Як «донести» складний матеріал для учнів з різним темпераментом та швидкістю сприйняття?
  • Як працювати з невстигаючими учнями?

Думаю, з цими “приємностями” зустрічається більшість освітян. Наявність проблеми – це точка старту до її вирішення. Для мене панацеєю у вирішенні цих проблем стали “хмарні” технології та сервіси.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Технологї веб – 2.0, хмарні технології, онлайн – сервіси для дистанційного навчання без них сьогодні важко уявити навчальний процес., тому ця стаття є як ніколи актуальною і корисною, а такоє дистанційне навчання сприяє кращому взаєморозумінню вчителя та учня і певним чином допомогає вирішити проблему із підручниками, яких катастрофічно бракує.

  2. Своєчасно поставлене питання щодо осучаснення навчального процесу в середній школі. Хмарні технології різноманітять урок, сприяють зацікавленості учнів. Не тільки точні науки подаються учням через хмарні технології. Літератури, мови ми також починаємо вивчати й через такі технології. В поданому матеріалі підкупили його обгрунтованість, цілеспрямованість та масштабність. Дякую, коллего, за Ваше вміння зацікавити.

  3. Дистанційне навчання – дійсно нова форма освітнього процесу, яка дає можливість вивести на новий рівень підготовку учнів. Автор даної статті в доступній формі пояснив як він, використовуючи ресурси Інтернету, впроваджує це на практиці. Але хотілося б прочитати не теоретичний матеріал, а практичний від учителя інформатики. Дякую!

  4. Дійсно, використання “хмарних технологій” допомагає учителю при підготовці до уроку, проведенню уроку. Стаття цікава про залучення мультимедійних засобів навчання навчання. Сама, хоча не вчитель інформатики, використовую забепечення КАХОТ, Гугл, learningapps та інші. Учитель повинен іти в ногу з часом. Я не проти класичних методів, я за взаємодію традиційної освіти та сучасної дидактики. А починати можна із простішого) Дякую за статтю. Ще хотілося почитати про практичне використання ІКТ на уроках української мови та літератури.

  5. Дякую вчителю за гарний матеріал, який вказує, що використання безкоштовних онлайн сервісів у навчанні дозволяє розвивати пізнавальні навички учнів, уміння самостійно конструювати свої знання.