mail@urok-ua.com

Плани виховної роботи з учнями 3 класу із ЗПР

Автор: вчитель початкових класів, вихователь Григоренко Любов Григорівна

Плани виховної роботи

Характеристика учнів 3 – А класу

В 3 – А класі навчається 12 учнів: 5 хлопчиків та 7 дівчаток. Клас інтенсивної педагогічної корекції. Стан фізичного здоров`я вихованців задовільний.

Матеріальне становище у більшості дітей у сім’ях середнього рівня. 30% учнів класу проживає в повних сім’ях – Костюк Д, Рахлій Д., Рахлій М., Тинкалюк С., а .70% – в неповних. Більшість сімей малозабезпечені. З них чотири сім’ї – Рахлій, Костюк, Федютіна, Тинкалюк мають статус багатодітних.

В колективі домінує позитивний мікроклімат. Всі учні приходять до школи із задоволенням, радіють успіхам та сумують з приводу невдач. Дещо змінилися дані соціометричних досліджень та спостережень за учнями класу в процесі навчально-виховної діяльності:

Лідери – Самойленко Олександр (серед хлопчиків), Федютіна Наталія та Сапа Софія ( серед дівчаток);
Товариші – всі інші члени групи.
Ізольовані – 0;
Зневажені – 0

Діти мають активний пізнавальний інтерес. Високий рівень пізнавальних якостей має Сапа Софія, Міюц Артем та Тинкалюк Семен. Наполегливість в оволодінні знаннями проявляють Федютіна Наталія, Степанова Владлена, Носатова Юлія, Терновська Валерія та Самойленко Олександр. Низький рівень працездатності мають – Рахлій Мар’яна та Дар’я, Короткий Юрій, Костюк Дмитро. Решта учнів класу показують середній рівень в оволодінні навчальним матеріалом.

У більшості дітей ще домінує нестійка увага (Носатової Юлії, Терновської Валерії, Рахлій Мар’яни та Дар’ї,), тому вони швидко стомлюються і відволікаються, короткочасна пам’ять (Терновської Валерії, Короткого Юрія, Костюка Дмитра), наочно-образне мислення. Словниковий запас відповідає вікові. При спілкуванні використовують стислі і розгорнуті відповіді, але присутні аграматизми, слова – русизми, тому необхідно більше працювати над культурою мовлення. Більшість учнів здатні вести діалог. Покращився рівень монологічного мовлення ( Сапа Софія, Федютіна Наталія, Міюц Артем, Носатова Юлія, Тинкалюк Семен, Самойленко Олександр, Костюк Дмитро). Але деякі учні ще відчувають труднощі у складанні розповіді (Терновська Валерія, Рахлій Мар’яна та Дар’я).

Виховна робота в класі направлена на формування позитивних моральних якостей особистості. Учні позитивно реагують на успіхи однокласників і намагаються прийти на допомогу. Постійно формуються об’єктивні критерії оцінювання один одного. Учні вчаться колективно оцінювати корисні справи та вчинки однокласників, підкреслюючи просування   вперед, моральний ріст кожного.

До класу прибула нова учениця – Степанова Владлена. У дівчинки   виражені позитивні моральні якості: дружелюбність, товариськість і вона легко вливається в колектив..

Учні з повагою відносяться до педагогів школи. Всі легко вступають в контакт, привітні, жваві. Адекватно реагують на зауваження дорослих. У спілкуванні з учителями    про­являють вихованість і тактовність. Хлопчики не ображають дівчаток. Рівень розвитку класу як колективу – достатній.

Колектив має різносторонні інтереси. Всі учні активні у класних та загальношкільних заходах – виставках квітів, тематичних конкурсах малюнків, аплікації з природного матеріалу, святах, а саме: День Знань, День вчителя, День святого Миколая, Нового року, 8 Березня, святі Вогнища, святі Останнього дзвоника. Більшість дітей нагороджені грамотами та подяками: «Найкращий читач року» (Сапа Софія, Носатова Юлія), за відмінні успіхи у навчанні з читання, математики, природознавства (Тинкалюк Семен, Сапа Софія, Міюц Артем), за участь в конкурсі «Кенгуру» (Сапа Софія, Тинкалюк Семен), за участь в республіканському конкурсі «Знай і люби свій рідний край» (Терновська Валерія, Тинкалюк Семен, Сапа Софія, Федютіна Наталія, Міюц Артем, Носатова Юлія). Брали участь у класних, загальношкільних заходах та співацьких обласних конкурсах вокальна група «Веселі дзвіночки» Відвідували мистецькі гуртки – «Хореографія», «Веселка» та «Веселі дзвіночки». Мають співацькі та танцювальні задатки – Сапа Софія, Носатова Юлія, Терновська Валерія, Федютіна Наталія . Проводиться робота по формуванню традицій класу – привітання з днем народження, святкування Миколая, Нового року, 8 Березня. Діти із задоволенням виконують посильні доручення по самоврядуванню.

В становленні батьківського  та  розвитку  учнівського колективу  спи­раємось на допомогу батьків. Важливим питанням є стан сім’ї. Матеріальне становище у більшості дітей у сім’ях середнього та низького рівня. 27% учнів класу (Костюк Дмитро, Рахлій Дар’я., Рахлій Мар’яна ) проживає в повних сім’ях, а 73% – в неповних. Більшість сімей малозабезпечені. З них три сім’ї (Рахлій, Костюк, Федютіна) мають статус – багатодітні. Більшість батьків беруть активну участь у вихованні дітей і є яскравим прикладом для наслідування.

Майже всі батьки відвідують загальношкільні та класні заходи. Найвищим показником участі батьків був, коли діти працювали над проектом «Моя матуся – особлива!». В класі створений активний батьківський комітет. Колектив батьків і дітей класу став згуртованішим. Батьківський колектив доброзичливий. Постійно підтримується тісний контакт з батьками учнів для спільного та правильного виховання дітей.

Основні напрямки роботи з батьками

  • залучати батьків і всіх членів родини, як рівноправних учасників навчально-виховного процесу;
  • формувати педагогічну культуру сучасної сім’ї і коректно допомагати батькам в їх   психолого-педагогічній самоосвіті;
  • корегувати виховну діяльність в сім’ях з різним типом сімейного неблагополуччя;
  • встановлювати контакт з сім’єю, через індивідуальні бесіди, консультації, відвідин вдома.

Індивідуальні бесіди:

«Обов’язки та права батьків» (Рахлій І.М., Степанова О.В., Федютіна О.С.)

«Гігієна школяра» (Рахлій І.М., Степанова О.В., Федютіна О.С.)

«Як ви відпочиваєте з дитиною на вихідних» (Коротка Л.М., Костюк Т.М., Федютіна О.С., Степанова О.В.)

Порадити почитати батькам:

«Мистецтво любити або що потрібно дитині, щоб вона почувалася улюбленою»

(Костюк Т.М., Міюц М.В., Самойленко С.М.)

Завдання виховної роботи на 1 семестр 2014-2015 н. р.:

  1. Формувати комунікативні здібності, уміння та навички збереження міжособистісної злагоди та мирне розв’язання конфліктів.
  2. Виховувати   почуття любові та поваги до Батьківщини, до національних символів та рідної мови.
  3. Виховувати   в учнів позитивні риси характеру: обов’язковості, чесності, організованості, доброти, щирості, поваги до старших, співпереживання, вимогливості до себе, коригувати   емоційно – вольові прояви.
  4. Формувати усвідомлення навичок підтримки та збереження доброго здоров`я.
  5. Розвивати культуру мовлення та розширювати активний і пасивний словниковий   запас.

План виховної роботи, 3 клас

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Ефективність виховної роботи залежить від правильного планування її на початку навчального року. За даним планом цікаво буде працювати і дітям, і вчителю. Сподобалась характеристика класу: змістовна, охоплює різні спектри шкільного життя. Сама форма плану не шаблонна. Дякую!

  2. Дуже корисна та рідкісна інформація! План охоплює усі напрямки виховання. Цікаві дидактичні ігри, корисні бесіди – настанови. Заплановані заходи не одноманітні, спрямовані на розвиток гармонійної особистості. Дякую. Такого класного виховного плану я ще не зустрічала.