mail@urok-ua.com

Позакласний захід з математики для учнів 7-8 класів

“Своя гра”

Автор: вчитель математики та інформатики Гончарова Ірина Володимирівна

вчитель математики та інформатики Гончарова Ірина ВолодимирівнаМета: перевірити у цікавій формі знання учнів у розділі шкільного курсу математики, виявити сильні й слабкі сторони теоретичної підготовленості з вивчених тем; доповнити наявні знання; перевірити вміння застосовувати знання в стандартних і нестандартних ситуаціях, розкрити  творчі здібності, кмітливість і винахідливість; вчити вмінню працювати у команді, з допомогою атмосфери суперництва між командами, спонукати учнів,  до колективного пошуку відповідей на запитання, навчити швидко приймати правильні рішення, прислухатися до думки товариша, підвищувати інтерес до вивчення математики та інформатики.

Обладнання: мультимедійна презентація, мультимедійна система: комп’ютер-проектор-екран, приз переможцям

Підготовка до уроку: серед учнів 7 і 8  класу вибираються учасники гри; парти розставлені так, щоб кожна команда сиділа за «одним» столом і кожному учневі зручно дивитись і на дошку, і на екран. Запрошені  три члени журі (учні 9 кл.), яке виставлятиме бали та заповнюватиме таблицю результатів.

Хід гри

Учні 7 і 8  класу (за допомогою жеребкування) об’єднуються у три команди(по 6-7 учнів). Інші учні становляться – глядачами. Кожна команда сідає за пронумеровані столи і обирає капітана.

Із різнокольорових геометричних фігур (які лежать на столі) кожна команда на аркуші А5 створює собі талісман, підняттям якого вгору, впродовж гри, буде сповіщати про готовність відповідати на питання гри.

Правила гри:

  1. Гра складається із 2- раундів, в кожному 16 питань.
  2. Команди по черзі вибирають питання (категорія + кількість балів).
  3. На відповідь дається 1 хвилина (в презентації включається таймер).
  4. Якщо команда не дала правильної відповіді, то ведучий пропонує іншим командам або глядачам відповісти на питання, бали зараховуються тим, хто дав правильну відповідь.
  5. Глядачі можуть заробити бали, якщо до відповіді команді, напишуть на аркуші відповідь і передадуть журі на перевірку.
  6. Якщо команда відкрила питання «Кіт у мішку» – вона може або сама відповідати на питання або передати питання будь якій команді. Якщо відповідь дана правильно бали додаються, якщо ні – віднімаються.
  7. Якщо команда відкрила питання «Музична пауза» – грає музична пауза (МУЗИЧНА ПАУЗА Н.Май ‘Котику, Мурчику- 1 хв.), до рахунку команди додаються бали, на питання команда не відповідає.
  8. В кінці гри журі підводить підсумки, оголошує переможців серед команд і глядачів.

Серед команд-учасників гри і глядачів, капітани вибирають 4-5 найбільш активних і результативних  гравців, які нагороджуються сертифікатом на додаткову оцінку(високого рівня) з математики.

До нових цікавих зустрічей!


Презентація до заходу

Завантажити аудіофайли до заходу

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Ірина Володимирівна, мені дуже подобається така гра. Можливо, потрібно було б додати початок та закінчення цього позакласного заходу. Завдання цікаві. Презентація яскрава, насичена.
    Все це сприяє підвищенню інтересу до вивчення математики та інформатики.

  2. Надзвичайно цікавий та творчий захід, що не тільки перевірить знання учнів з математики, а й розвиватиме їх критичне мислення, уважність та уміння працювати в команді. Вибір 9 – ків в якості членів журі підніме самооцінку цих учнів, спонукатиме їх до самоосвіти та активізації пізнавального інтересу, а отже, в найближчому майбутньому саме вони – незамінні помічники вчителя. Завдання гри доступні, цікаві, впевнена , припадуть дітям до смаку. Спасибі.

  3. Ірино Володимирівно! Дуже цікава задумка заняття, можна використати на тиждень математики. Дуже сподобалась презентація до заходу, гарно та влучно підібрані малюнки, що спонукають до кращого сприйняття матеріалу.Ідея створення команд за допомогою жеребкування незвична і спонукає до того щоб вміти працювати в команді в несподіваних ситуаціях. Дякую за такий досвід.

  4. Шановна Ірина Володимирівна, у Вас вийшов чудовий захід. Цікаві запитання, сумно, що відсутні відповіді. Але радію за Ваших учнів, якщо вони можуть за одну хвилину давати відповіді на такі нестандартні запитання. Обов`язково візьму до уваги і складу свої запитання для географічного змагання ” Своя гра”. Дякую.

    1. Олександра Анатоліївна, дякую за позитивну оцінку моєї роботи. Відповіді в презентації є, натисніть курсором на кольорові кулькі, які є на кожному слайді, кулькі “летять”, і з`являється відповідь.

  5. Чудовий захід! Цікаві завдання до цікавої математики. Дуже добре зроблена презентація. Якщо так долучати учнів до вивчення математики,то діти будуть із захопленням її вивчати. У викладеному матеріалі відчувається рука майстра. Творчих успіхів авторові заходу!

  6. Шановна Ірина Володимирівна ! Отримала велике задоволення віід позакласного заходу ” Своя гра” ! Яскрава мультимедійна підтримка, цікаві завдання, веселі музичні паузи, сюрпризи! Ваш захід розкриває творчі здібності, кмітливість і винахідливість, вчить вмінню працювати у команді з допомогою атмосфери суперництва між командами, підвищує інтерес до математики і інформатики. Як хочеться пограти разом з Вашими учнями!. Дякую.