Предметний виховний захід з математики “Математична вікторина”
Автор: учитель початкових класів Бурсук Ярослава Ігорівна
Математика – не лише цифри і знаки, це цікавий та захопливий світ логіки та роздумів. Вона вчить нас життю, приводить розум до ладу. Завдання, подані у розробці зацікавлять ваших учнів, допоможуть поринути у світ цікавої, розважальної та пізнавальної математики.
Тема. Математична вікторина
Мета. Закріплювати математичні знання школярів; розвивати логічне мислення, просторову уяву, обчислювальні навички школярів; виховувати інтерес і любов до математики.
Обладнання. Ребуси, плакат з головоломкою, ілюстративний матеріал.
Хід заняття
І. Організаційний момент
- Привітання вчителя
Поглянь, дитино, все довкола
Так щиро посміхається тобі:
І сонце, й небо, ліс і поле –
Ти теж у відповідь їм посміхнись.
ІІ. Основна частина
- Повідомлення теми та мети заняття
Відгадайте загадку:
Ця наука вчить цифри писати,
Додавати, множити і віднімати. (Математика)
Математику царицею наук
Ми по праву вважаємо.
На її честь вікторину розпочинаємо.
- Гра «Хто швидше»
- Якщо цю цифру перевернути догори ногами, то вона зменшиться на 3. Що це за цифра? (9)
- Яка математична фігура не має жодного кута, початку і кінця? (Коло)
- Назвіть 5 днів підряд, не називаючи ні числа, ні днів тижня. (Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра).
- У мами 7 синів. У кожного з них є 1 сестра. Скільки всього дітей у сім’ї? (8)
- На грядці сиділо 6 горобців. До них прилетіло ще 4 горобці. Кіт підкрався і піймав одного горобця. Скільки горобців залишилося на грядці? (Жодного)
- Що важче: 1 кг заліза чи 1 кг вати?
- Скільки горошин ввійде в стакан? (Жодної, вони ніг не мають)
- Скільки в Тернополі поворотів? (Два — лівий і правий)
- Скільки горобець зробить кроків за 7 років? (Жодного, він стрибає)
- Горіло 7 свічок, вітром 3 свічки задуло. Скільки свічок залишилося? (3 свічки, 4 — згоріли)
- Який рік триває тільки один день?
- Йшли дві матері і дві доньки. Знайшли три яблука і зраділи: кожна матиме по одному. Як таке може бути?
- Розгадування ребусів
- Розв’язування задачі-головоломки
Баба-Яга допомогла Івану-Царевичу визволити Василину Прекрасну. Вона дала йому в руки чарівний клубочок і сказала:
- Ось тобі, Іване, клубок. Приведе він тебе прямо до Кощія Безсмертного. У підземеллі в нього — три темниці. В одній з них — Василина Прекрасна, у другій — Змій Горинич, а третя темниця порожня. Запам’ятай найголовніше: на кожній темниці є напис, і всі ці написи говорять неправду.
Довго чи коротко ходив Іван, але дійшов він до Кощія і почав вимагати, щоб той звільнив його кохану Василину.
Повів Кощій Івана в підземелля й показав там йому три темниці, на дверях яких було написано:
темниця І — «Тут Василина Прекрасна»,
темниця II — «Темниця III не порожня»,
темниця III — «Тут Змій Горинич».
І сказав Кощій:
- Відпущу, Іване, з тобою Василину Прекрасну, якщо відгадаєш, у якій вона темниці. Покажеш на двері, за якими Змій Горинич, — станеш його обідом. Порожню темницю покажеш — бути тобі в ній в’язнем до кінця своїх днів!
Задумався Іван…
Діти, порадьте Іванові, на які двері йому вказати.
(Василина — в II темниці, III — порожня, а в І — Змій Горинич)
- Гра «Скільки лап? Скільки ніг? Скільки ніжок?»
Я буду показувати картки із зображенням птахів, звірів, людей, меблів, а ви будете давати чіткі відповіді: «Скільки лап? Скільки ніг? Скільки ніжок?».
- Проведення гри «Відгадай задумане число»
Відгадайте і назвіть число, яке я задумала:
- Я задумала число, додала до нього 2 і одержала 7.
- Я задумала двоцифрове число, додала до нього одиницю і дістала трицифрове.
- Я задумала 3-цифрове число, відняла одиницю і одержала двоцифрове.
Хвилинка відпочинку. Гра «Оплески»
Я показую вам малюнок, на якому зображено предмети. Ваше завдання – плеснути в долоні стільки разів, скільки предметів на них зображено.
- Гра «Аукціон»
- Назвіть предмети, які мають форму кола.
- Назвіть предмети, що мають форму прямокутника , трикутника.
- Гра «Весела таблиця»
Назвіть результати таблиці множення числа 2, 3, 4,…
- Гра «Математичне поле чудес»
- Проведення гри«Допоможи інопланенятам»
ІІІ. Заключна частина
- Підведення підсумків вікторини
Додатки
Дуже сподобалась математична вікторина. Думаю діти нарешті теж зрозуміли, що на математиці теж можна пограти і ця наука багатогранна і цікава. Вчитель постарався на славу.
Сьогодшішній день потребує від кожної людини нових знань,їх умілого практичного використання.Такого рівня знань можна досягти,лише навчившись добувати їх самостійно,постійно пізнавати оточуючий світ,вільно орієнтуватися в океані різноманітної інформації,швидко і логічно думати.Як це зробити правильно – пропонує Ярослава Ігорівна за допомогою математичної вікторини.Дякую
Ярослава Ігорівна, спасибі за цікавий сценарій математичної вікторини. Одним із засобів зацікавлення учнів математикою є добре продумана позакласна робота. Вона є однією з форм організації пізнавальної діяльності учнів різного, але разом з тим вимагає конкретних знань, ерудованості, широкої обізнаності з математичних дисциплін. Натхнення!