mail@urok-ua.com

Презентаціія
Правильні, напівправильні та зірчасті многогранники

Автор: учитель математики Морозов Олександр Валерійович

Учитель математики Морозов Олександр Валерійович

Однією з цікавих тем шкільного курсу стереометрії в 11 класі є тема присвячена правильним многогранникам. Як відомо існує лише п’ять видів правильних многогранників, які задовольняють теорему Ейлера. Дана презентація спрямована на підвищення пізнавального інтересу учнів до вивчення математики. Поряд з означенням правильного многогранника, досліджуються види правильних многогранників з точки зору кількості їх вершин, ребер, граней. Доводиться існування лише п’яти видів правильних многогранників, що не існує правильного многогранника гранню якого є правильний -кутник, якщо . Вводиться поняття символу Шлефлі як характеристики правильного многогранника та встановлюється його зв’язок з кількістю вершин, ребер та граней многогранника. Формулюється теорема Ейлера. Розглядаються питання пов’язані з використанням правильних многогранників в філософській картині світу Платона, в моделі сонячної системи Кеплера, в моделі ікосаедро-додекаедрової структури Землі. Важливим питанням презентації, спрямованим на розширення математичного кругозору учнів, є розгляд поняття та видів напівправильних многогранників (тіл Архімеда), зірчастих многогранників (тіл Кеплера-Пуансо).

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Олександр Валерійович, дякую за цікаву, змістову презентацію. Використання мультимедійних технологій – це інструмент для можливостей візуалізації навчального матеріалу. Та не просто матеріалу, а такого, що й розширює математичний кругозір, та й сприяє відкриттю творчого потенціалу вихованців.

  2. Надзвичайно цікава та змістовна презентація, що розкриває поняття многогранника та його властивостей. Може бути використана на заняттях математичного гуртка з метою підвищення пізнавального інтересу до вивчення геометрії в цілому та гоглибленню знань по заданій тематиці.