Презентація позаурочного виховного заходу “Математичний калейдоскоп”
Автор: викладач Лещишин Оксана Михайлівна
Мета заходу: показ необхідності проведення позакласних тематичних заходів для згуртованості колективу студентів, для підвищення їх самооцінки, самоповаги та впевненості в своїх силах з математики; доцільності та ефективності використання мультимедійних інтерактивних презентацій в навчально-виховному процесі; правильності створення та вибору типу презентацій, оформлення презентацій з різними типами завдань, що створюються за допомогою різноманітного ПЗ.
Матеріал презентації, яка висвітлюється з допомогою мультипроектора та було створено в рамках проведення тижня математики та інформатики.
Презентація містить етапи інтелектуально-розважальної гри:
- Представлення команд
- Табло для гри
- Математика й життя
- Чорна скринька
- Устами малечі
- Зазирніть у наш словник
- Будьте уважні!
- Віриш — не віриш
- Бліц
- Конкурс капітанів
- Усяка всячина
- Заключне слово ведучого; Підсумки журі за всі етапи гри.
Інтелектуально-розважальну гру «Математичний калейдоскоп» було проведено у ВПНУБіП України “Бережанський агротехнічний коледж” серед студентів груп І курсу.
Для проведення такого заходу необхідне відповідне матеріально-технічне забезпечення: мультипроектор, ПК, великий екран.
Позаурочний захід Математичний калейдоскоп створено за допомогою програми Microsoft Office PowerPoint. Розширені можливості даної програми допомагають опрацювати графічні файли, створити дизайн та надати звичайній презентації властивість мультимедійності.
Також було використано програму Microsoft Office Word для створення методичних матеріалів.
За допомогою програми Paint студенти створювали малюнки до математичної газети і, зробили “нарізку” висловів відомих математиків, оформивши їх з допомогою програми WordPad.
Головною метою будь-якого виховного математичного заходу є формування навичок навчально-пізнавальної, інформаційної та комунікативної компетенцій, а також розвиток творчого потенціалу учнів,вміння орієнтуватися в різноманітних ситуаціях,спілкуватися з учасниками заходу, працювати в команді, і насамперед, це – підвищення мотивації до вивчення математики.
Саме такий виховний захід опублікувала Оксана Михайлівна. Змістовний, насичений різними цікавими конкурсами, доповнений яскравою презентацією. Дякую, колего, за Ваш творчий доробок! Бажаю Вам успіхів та вдячних студентів!
Оксана Михайлівна, хороший матеріал, змістова презентація. Метою таких інтелектуальних ігор є розвиток творчих та розумових здібностей, логічного мислення, підвищення рівня ерудиції, виховання почуття колективізму та відповідальності вихованців. Натхнення!
Математика належить до тих складних та захоплюючих наук, інтерес до вивчення яких потрібно постійно підтримувати різноманітними інтелектуальними конкурсами. Оксана Михайлівна пропонує свій захід “Математичний калейдоскоп”, який гармонійно впишеться в шкільний предметний тиждень і з захопленням сприйметься старшокласниками.