mail@urok-ua.com

Презентація до уроку інформатики, 5 клас

“Поняття буферу обміну”

Автор: вчитель інформатики Іванова Анна Олегівна

Урок на тему: “Поняття буферу обміну”. За мету уроку було взято навчитися формувати поняття буферу обміну та виконання різних операцій в ньом. Розвинути навички роботи на комп’ютері. Презентація створювалась згідно з книгою Морзе 5 клас. В презентації представлені різні різні види роботи в буфері обміну, а саме: Копіювання, Вставлення, Вирізання зображень. Представлені різні види роботи з зображенням за допомогою швидких клавіш, які ми натискуємо за допогою клавіатури, наприклад: Ctrl + х; Ctrl + с; Ctrl+v. В презентації операції копіювати, вставляти, вирізати описані більш детально з використанням зображень, на яких можна спостерігати, яким чином і як саме виглядає та чи інша операція. Для закріплення знань пропоную учням виконати вправи: “Працюємо в парах”, “Головоломки”. В завданні “Працюємо в парах” потрібно поглянути скільки Сашко у графічному редакторі намалював різних фігур. Ті, що повторюються, але відрізняються кольором — малював один раз. Інші зображення отримував, копіюючи та збільшуючи намальовані.

Скільки фігур намалював хлопчик? Скільки разів він поміщав фрагмент малюнка у Буфер обміну? Скільки разів використовував операцію Вставити? Обговоріть, чому отримані кількості відрізняються. Щодо “Головоломки” Потрібно розглянути зображення. Які два з них складені з однакової кількості геометричних фігур? Чи можна стверджувати, що для їх створення могли користуватись Буфером обміну?. Далі з учнями обговорюємо вивчений матеріал, повторюємо за схемою, що саме входить до буферу обміну і які операції можна виконувати в ньому. В кінці уроку пропоную створити словничок, до нього будуть входити такі слова: буфер обміну, копіювати, вставити, вирізати і на кожному уроці поповнювати його. В кінці уроку записуємо домашнє завдання з поясненням.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Презентація завжди насичує урок і допомагає учням ефективніше сприймати навчальний матеріа. У цій презентації мені сподобалась робота у парах та головоломки, а також те що автор використовує словничок. Що ж стосується дизайну думаю його можна вдосконалити підібравши цікавіший фон та налаштувати ефекти анімації.