mail@urok-ua.com

Розробка підсумкового уроку-мандрівки з німецької мови для 5 класу (1-й рік навчання) на тему “Wir kennen das ABC von A bis Z”

Автор: вчитель німецької мови Потапова Каріна Вікторівна

Потапова Каріна ВікторівнаУрок-мандрівка є дуже ефективною та цікавою формою проведення уроку. У пошуках букв німецького алфавіту у учнів активізується увага та пам’ять, з’являється інтерес до виконання різноманітних завдань різних за рівнем складності. Матеріал містить завдання на формування навичок читання і письма, опрацювання скоромовок, віршів та прислів’їв. Використано декілька інтерактивних технологій, таких як робота в малих групах, “навчаючи вчуся”, “мікрофон”, “Двобій” з м’ячиком. Фінальне завдання є творчим і потребує навичок діалогічного і монологічного мовлення. Інтерактивні технології роботи з учнями дають змогу зробити урок цікавим і незабутнім.


 

Тема: “Ми знаємо німецький алфавіт від А до Z

Мета:

Практична: повторити вивчений матеріал з теми “Я і моя сім’я”, закріпити, узагальнити і систематизувати знання лексичного та граматичного матеріалу.

Розвивальна: розвивати і удосконалювати вміння користуватися набутими знаннями у мовленнєвих ситуаціях наближених до реального мовлення та креативно підходити до виконання завдань

Виховна: виховувати в учнів інтерес до вивчення німецької мови, вчити працювати в групах, виховувати командний дух.

Тип уроку: комбінований (урок узагальнення і систематизації знань з використанням інтерактивних технологій)

Форма проведення: урок – змагання

Обладнання: комп’ ютер, аудіозаписи використаних пісень, презентація, ілюстративний матеріал, надруковані скоромовки та прислівя, мікрофон.

Міжпредметні звязки: українська мова, англійська мова, музика.

Скорочення: L. – Lehrer (Вчитель) , S. – Schüler (Учень)

Хід уроку

ВСТУП (4 хв)

1.1. Привітання (1 хв)

1.2. Оголошення теми і мети уроку + Мотивація навчальної діяльності учнів. (1 хв)

1.3 Введення в іншомовне мовленнєве середовище (2 хв)

ОСНОВНА ЧАСТИНА (36 хв)

2.1. Конкурс “Напиши попередню і наступну букви”(4 хв)

2.2. Конкурс читців скоромовки “У пошуках букви А” (4 хв)

2.3. Тренування навичок письма ” Kennst du das ABC?” 2 етапи (5 хв)

2.4. Гра “Показуха”(Складання слів з карток) (4 хв)

2.5. Фізкультхвилинка (1 хв)

2.6. Граматична гра « Wer ist das?” (3 хв)

2.7. Гра « Відгадай пару» з м’ячиком (2  хв)

2.8. Складання діалогів про родину (3 хв)

2.9. Розігрування інтервю про родину (3 хв)

2.10  Декламування віршів ” Всі букви потрібні” (1 хв)

2.11. Пісня про алфавіт (3 хв)

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА (5 хв)

3.1. Підведення підсумків (2 хв)

3.2. Домашнє завдання (2 хв)

3.3. Оцінювання учнів (1 хв)

ХІД  УРОКУ

І ВСТУП

1.1 Привітання

L. Guten Tag, liebe Schuler. Wie geht es euch?

S. (Учні співають пісню “Добрий день”)

1.2. Оголошення теми і мети уроку+ Мотивація навчальної діяльності учнів.

Unser heutiges Thema ist “Wir kennen das ABC von A bis Z”. Ми з вами добре засвоїли німецький Алфавіт, кожну букву і звук, вивчили хто ми такі і хто живе поряд з нами. Сьогодні пора закріпити і узагальнити ці знання та показати, що ви здатні виконати будь-яке завдання з теми. По закінченню уроку найактивніших з вас чекають призи у вигляді гарних оцінок.

1.3.  Введення в іншомовне мовленнєве середовище

Bevor wir zu unserem Thema kommen sollt ihr einige meine Fragen beantworten. Wer fehlt heute, S.1? Ist Tania da?…

Heute sind alle da.

Welchen Wochentag haben wir heute? Ist das Montag, S.2?

S..2 Nein, heute ist Mittwoch.

ja, richtig. Und der wie vielte ist heute S.3?

S3. Heute ist der 30. September.

S.4 Kannst du das heutige Datum an die Tafel schreiben. Na, komm bitte zur Tafel und alle macht bitte eure Hefte auf und schreibt das heutige Datum ein.

ІІ. Основна частина

Seht bitte an die Tafel. Habt ihr was bemerkt? Ви помічаєте щось незвичайне дивлячись на дошку?

Так в алфавіті не вистачає декількох літер.

Y und Z. нарешті помітили! Всі ці літери вкрали ми. Я – Y a я Z. Нам набридло бути останніми і ми взяли інші літери в полон, щоб знищити їх і підкорити собі алфавіт. Тепер він буде починатися саме з нас.

Що ж робити? Ви розумієте що кожна буква важлива і має тільки своє визначене місце.

Ну то й що? Ці малі все одно не знають правильного порядку, адже вони тільки нещодавно почали вивчати німецьку мову.

Знають, знають. Я вам доведу, що не зважаючи на те, що вони маленькі, вони впораються з будь-яким завданням. Давайте побємося об заклад. Якщо їм вдасться виконати усі ваші завдання. Ви повернете усіх заручників.

Y und Z. Ця малеча проти нас ? Це смішно!

Це буде нелегко, але разом ми впораємось. So, liebe Kinder seid ihr bereit?

Ja.

Gut. І хто ж буде з нами змагатися? Дівчата чи хлопці? Wer kennt Deutsch besser?

2.1 Конкурс “Напиши попередню і наступну букви”

Прийом: Робота в невеликих групах

Sehen wir das. Teilt bitte in 2 Mannschaften die Madchen gegen die Jungen. Und die erste Aufgabe ist die vorne und die nachste Buchstabe schreiben. Je schneller desto besser aber seid bitte aufmerksam.

Вчитель: Всі працювали дуже добре. Але дівчата впоралися із завданням трішечки швидше ніж хлопці. Ти впевнилася люба Z, що усі учні добре знають яка буква йде за якою?

2.2 Конкурс читців скоромовки “У пошуках букви А”

Прийом: 1) хорове повторення 2) імітування вчителя 3) “навчаючи вчуся”

Це було дуже просте завдання. Jetzt habe ich eine andere. Du, kleines Madchen, kennst du wie heisst die erste Buchstabe?

Sch. 5. Ja. Das ist A.

Z.Kannst du mir 4 Worter mit A nennen?(Anna, Ada, Ananas, Affe)

Das ist zu leicht. Ich habe die schwiriegste Aufgabe fur sie. Das ist der Zungenbrecher. Konnt ihr auf Deutsch gut lesen?

Mannschaft 1. Als Anna abends aß, aß Anna abends Ananas.(2 S.)

Mannschaft 2. Am Ammersee aßen achtzig Afrikaner alle am Abend Ananas.

Sch. 3 ist der beste Leser und er wird euh noch einmal zeigen wie man den Zungenbreher lesen soll.

Вимова хлопців сподобалася мені більше. Рахунок 1-1.

2.3. Гра на формування навичок письмаKennst du das ABC?”

L. Буква А Врятована! Молодці! Ви довели що ви вмієте гарно читати німецькою тепер доведіть що пишете ви німецькою не гірше. Jetzt muss jede Mannschaft ihren Leiter wahlen und nur einen Leiter kommt zu mir zur Tafel. Ich nenne die Buchstabe und ihr sollt sie schreiben bis jemand einen Fehler macht. So beginnen wir. Jemand von euch muss die Rechtschreibung kontrollieren

Прийом ІТТ : робота в парах

2.4. Гра “Показуха”(Складання слів з карток)

Прийом ІТТ : колективна робота у групі в ігровій формі

Wir haben die Buchstaben B, I, E, S und H gerettet. Gib den Kindern die Buchstaben. Sei ehrlich! Wir konnen nicht nur einzelne Buchstaben schreiben sondern kennen wir die Worter. Ein Kind von der Mannschaft zeigt das Wort und die andere soll das Wort aus dem Kartchen machen. Ist die Aufgabe klar? Ein Extrapunkt mit den richtigen Artikel haben (6 Worter: Maus, Buch, Igel, Apfel, Oma, Kind).

2.5 Фізкультхвилинка.

Seid ihr mude? So werden wir ein bisschen tanzen

Gut Ihr habt diesmal M mit Maus I- mit Igel, O-mit Oma und K mit Kind gerettet. Aber vergesst bitte nicht uber F! F ist meine fur immer.

ІІ Частина ІІ Родина «Familie

Ні! Ми не можемо цього допустити. Адже саме з літери F починається слово, яке є найважливішим для кожного з нас. Пригадайте яке це слово? Sch 1. Sch 2 Sch 3 Familie Вона є найцінніши скарбом як для німців чи англійців так і для українців. Не дарма у народній творчості кожної з країн можна знайти прислівя про родину.

укр. Шануй батька й неньку, то буде тобі скрізь гладенько.

До свого роду — хоч через воду.

Яке коріння, таке й насіння.

англ. Like father , like son .

Family is not an important Thing its everything

Like Father Like son

You don’t choose your family. They are God’s gift to you, as you are to them.

http://www.wiseoldsayings.com/family-quotes/

нім.  Das höchste Gut des Menschen ist die Familie.

Die Familie ist die Heimat deines Herzens.

Familie, du, ich und vor allem ganz viel wir.

Wie der Vater So der Sohn

L. перевіримо чи добре ви знаєте усіх родичів?

2.6. Граматична гра « wer ist das?” з демонструванням ілюстративного матеріалу

Прийом: колективна гра (індивідуальна робота на результат команди)

2.7..Лексична Гра « Відгадай пару» з м’ячиком

Ви чудово впоралися із завданнями з читання та письма німецьких букв, буквосполучень  та слів. Але Z погодилася відпустити букву F тільки за умови якщо ви доведете що вмієте розмовляти німецькою. Отож кожна команда має скласти діалог в якому кожен скаже декілька слів про свою родину.

2.8. Розігрування інтервю  про родину

Прийом : мікрофон”

L. F повернулася на своє місце і тепер ми можемо заспівати пісеньку про алфавіт. Дякую що допомогли визволити усі букви та повернути їх на місце.

2.10. Сценка ” Останні букви  потрібні”

Любі У та Z не варто ображатися що ви останні адже без останніх букв ми б ніколи не спробували йогурт та не покаталися б на яхті,  не змогли покликати на допомогу стоматолога (Zahnarzt)  коли заболів би зуб (Zahn) не вміли б рахувати (zahlen)   і люди ніколи б не подорожували поїздом (Zug). Отож не засмучуйтесь а займайте свої місця і співайте разом з нами.

2.11 («Пісенька про алфавіт»)

ІІІ Заключна частина

3.1 Підведення підсумків.

L. Wir haben heute gut gearbeitet. Ви всі дуже добре попрацювали. Ми повторили німецькі букви і буквосполучення, закріпили навички письма і читання, пригадали усіх членів родини та навчилися розповідати про кожного з них. Усі були на уроці активними. Отож на кожного чекає добра оцінка. Die beste war heute/… Sie hat eine S1 hat fur heute … usw.

3.2 Домашнє завдання. Скласти інтервю про родину одного з однокласників за прикладом на 6 – 8 реплік. Повторити всі слова з теми.

Die Stunde ist zu Ende. Auf Wiedersehen

Презентація до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Каріно Вікторівно! Урок побудовано у відповідності до вікових особливостей дітей. Використано багато ігрових моментів. Ви творчий учитель. Ви вмієте зацікавити клас і розвиваєте мовні уміння інтерактивними засобами. Дякую!