mail@urok-ua.com

Розробка уроку з фізики в 11 класі: “Сила Ампера й сила Лоренца”

Автор: вчитель фізики Єфімова Юлія Олексіївна

Screenshot_4Урок формування знань, умінь і навичок учнів з теми “Сила Ампера й сила Лоренца”


 

Тема уроку: Сила Ампера й сила Лоренца

Мета: навчальна: формування в учнів уявлення про дію магнітного поля на провідник з електричним струмом, на заряджену рухому частинку, поглибити і розширити знання учнів про магнетизм як одну з форм існування матерії;

розвиваюча: формування та розвиток пізнавального інтересу учнів, логічного мислення;

виховна: сприяти формуванню світогляду учнів про магнітні явища.

Тип уроку: урок формування знань, умінь і навичок

Обладнання: штативи з муфтою та затискачем, котушка демонстраційна зі столиком, магнітна стрілка на підставці, полосові  та дугоподібні магніти, гальванічні елементи, котушка лабораторна, вимикач, реостат, осцилограф, демонстраційний амперметр.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Що називають електричним струмом?
  2. Що таке магнітне поле?
  3. Джерела магнітного поля?
  4. Якою фізичною величиною характеризується магнітне поле?
  5. Як визначити напрямок вектора магнітної індукції? Сформулюйте правило свердлика.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

Дослід 1. Котушка зі столиком, де стоять магнітні стрілки. Стрілки встановлені в напрямі магнітного поля Землі. Струму в колі немає. Стрілки нерухомі. Вмикаємо струм і бачимо, що магнітне поле, утворене електричним струмом в котушці, діє на магнітні стрілки (вони рухаються).

Виникає питання: а чи діє магнітне поле на провідник зі струмом? Саме це ми з вами експериментально дослідимо сьогодні на уроці.

ІV. Постановка теми, мети і завдань уроку

V. Вивчення нового матеріалу

Документ до уроку

Завантажити документ на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Дуже великий матеріал для одного уроку. Особиста думка : краще розділити цей матеріал на окремі два уроки. Згоден, що ці сили пов”язані одна з іншою, але й мають кожна багато своїх особливостей, потрібен час для ознайомлення й вивчення та ще три досліди: показати, пояснити, поставити питання. Це займе багато часу. А скільки ще треба потратити часу на чотири задачі, дві з яких вимагать повторень з механіки, на шість ситуацій з правилом лівої руки? Між іншим , задачі №2 та №4 -однотипні, немає задач на правило лівої руки для сили Лоренца. Вибачте за відвертість!

  2. Вважаю, що урок побудовано методично правильно. Проблемна постановка демон­страції робить сам процес вивчення фізики змістовні­шим і глибшим, її використання для постановки проблеми сприяє розвитку і тренуванню логічного мислен­ня, навичок самостійної діяльності, спонукає до дальшого, глибшого вивчення певної закономірності.