mail@urok-ua.com

Розробка уроку з математики, 5 клас “Ділення десяткових дробів”

Автор: вчитель математики та інформатики Щербак Олександр Сергійович

Ігри як ніщо інше сприяють кращому засвоєнню інформації, вони мотивують і дітей, і дорослих. Пропоную цікавий варіант проведення уроків узагальнення й систематизації знань учнів на прикладі уроку математики 5 класу “Ділення десяткових дробів” – у вигляді пазлів. Пазли можна створити власноруч з друкованих завдань та з’єднаних файлів.

Screenshot_1 Розробка уроку з математики

або у вигляді презентації. В обох випадках при розв’язанні учнями одного завдання має відкритись один пазл і поступово все зображення (це можуть бути відомі герої мультфільмів чи казкові герої, або якісь інші варіанти).


 

Тема уроку  Ділення десяткових дробів

Мета уроку: систематизувати знання та набуті навички у розв’язанні завдань на застосування ділення десяткових дробів

Задачі:

  • навчальні: сприяти зацікавленості учнів у навчанні та у покращенні навчальних здібностей з даної теми;
  • розвивальні: вдосконалити обчислювальні навички та логічне мислення, активність;
  • виховні: виховувати терплячість, цілеспрямованість, толерантність, прищеплювати бажання до вдосконалення вмінь та навичок, сприяти вихованню в учнів любові до математики та своєї країни.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань; урок – гра.

Обладнання: роздатковий матеріал, проектор, ноутбук, презентація, підручник з математики (Н. А. Тарасенкова, 2013 р.)

Хід уроку

І. Організаційний момент. (1 хвилина) Учитель перевіряє готовність учнів до уроку та завантажує презентацію.

ІІ. Перевірка домашнього завдання. (3 хвилини) Учитель коротко відповідає на проблемні запитання учнів.

ІІІ. Повторення опорних понять. (3 хвилини) – Сьогодні ми продовжимо тему попереднього уроку – «Ділення десяткових дробів», будемо разом з вами розв’язувати різні завдання. Але давайте спочатку повторимо необхідіні правила, без яких ми просто не зможемо нічого вирішити. (слайди 2-3)

ІV. Формулювання сюжету, мети і завдань уроку. (3 хвилини) – На сьогоднішньому уроці, як ви вже зрозуміли, ми будемо покращувати свої вміння та навички у розв’язуванні завдань, використовуючи ділення десяткових дробів. Але цей урок, дорогі учні, буде проведений трішки нестандартно.

Учитель роздає картки із завданнями.

  • Мабуть кожен із вас розгадував пазли і дуже полюбляє цю головоломку. Нашу роботу на уроці ми проведемо саме так. (слайд 4) Ви отримали картки із завданнями, всього їх 16. Ці ж самі завдання ви можете побачити зараз на екрані. Ваша задача полягає в тому, щоб одне за одним розв’язувати ці завдання. Коли переважна більшість учнів правильно розв’яже перше завдання, то відкриється перший пазл і так далі. Розв’язавши всі задачі, ви дізнаєтесь, якого відомого українського казкового героя приховують ці таємничі пазли.

V.  Розв’язування завдань. (30 хвилин) Перед початком роботи ознайомтесь, будь ласка, з таблицею оцінювання. (слайд 5).

Screenshot_2

Далі вчитель оголошує про початок гри. (слайд 6) У разі необхідності учням надається додаткове завдання (картка №17, слайд 7) та завдання з підручника (завдання на стор. 292-293).

VІ. Підведення підсумків уроку. (4 хвилини) Вчитель виставляє оцінки за роботу на уроці, відповідає на запитання учнів щодо проблемних задач.

VІІ. Домашнє завдання. (1 хвилина) Вчитель диктує завдання додому (слайд 8).

 Презентація

Завантажити презентацію на диск

Завдання

Завантажити документ на диск

Відповіді

Завантажити документ на диск