mail@urok-ua.com

Розробка уроку з математики, 1 клас

“Додавання і віднімання у межах 10”

Автор: учитель початкового навчання Лисенко Алла Василівна

учитель початкового навчання Лисенко Алла ВасилівнаТема: Додавання і віднімання в межах 10.

Мета: Закріплювати і удосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10, розвязувати задачі та порівнювати числа;виховувати інтерес до математики.

Обладнання:слайди

Хід уроку

1.Організація класу до уроку

Ми сьогодні проведемо урок-мандрівку. А куди саме ми помандруємо,ви дізнаєтесь тоді, коли відгадаєте загадку.

На «М» починається,

На «Е» кінчається.

Люблять і дорослі й діти

Влітку там відпочивати. (Море)

Так, у нас морська подорож. А на чому будемо мандрувати?

Графічний диктант «Кораблик»

2.Повторення вивченого

А)Попереду нас чекає море чисел і острів Математичний.Але ми не можемо вирушити, бо якір нашого корабля заплутався у водоростях. Розмістити числа в порядку зростання.

6 ,4, 10, 7, 3, 9, 8, 5.

Як ви знаєте склад цих чисел.

Ми вирушаємо в плавання.

Б)Зустріч із дельфіном

Він дуже засумував,бо на березі розв’язував приклади, а вода змила частину запису.Давайте допоможемо.

3 * 2=5     *+2=10    8- * =4    5+* =5    9-2=*     6*3=3

В)Занурення під воду

Щоб краще дослідити море і познайомитися з його мешканцями,ми на батискафі опустимося на дно.

Це завдання від медузи.

8-4=4    7-3=4   6-1=7  5-2=2  5-4=2  6-2=4

г)Фізкультхвилинка.

Д)Самостійна робота.

Допоможемо крабенятам прочитати слово, яке зашифрував тато-краб.

У о а е ь л к б р

1 2 3 4 5 6 7 8 9

6-3+4=

7+3-8=

5+2+2=

8-3-2=

2+1+5=

9-6+1=

4+0+2=

10-3-2=

Е)Зустріч  з акулою

Ось вона яка-

Розбійниця акула,

Всіх би проковтнула

Зажерлива акула.

-Якого каменя немає в морі?

-Два хлопчики плавали в морі 8 хвилин.Скільки хвилин плавав кожен з них?

-Уяви, що ти капітан корабля. Судно дуже красиве. На ньому є 10 пасажирів, 8 кают, 5 ящиків з апельсинами, 2 ящики з бананами. Скільки років капітану?

Завдання: скласти і розв’язати задачу про акулу.

3.Підсумок уроку

Нам час повертатися додому. Ви вміло долали перешкоди. Я вам дякую за роботу.

Презентація до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Today, I went to the beach front with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!

    https://www.fantasycostumes.com/luau-summer-costumes/ – Peter Quill jacket

  2. Нетрадиційний урок тематичного спрямування, підпорядкований ефективній реалізації поставленої вчителем мети, витриманий в єдиному емоційному та логічному ключі. Заслуговують уваги логічні задачі, що формують критичне мислення дітей, концентрують увагу та підсилюють смислове навантаження уроку.

  3. Завдання – цікаві! Урок не перенасичений. Презентація: з однієї сорони добре, що не перенасичена слайдами, а з іншої – хочеться її трішки доповнити. Найбільше мені сподобалось те, що всі завдання відповідають морській тематиці. Дякую за гарний урок!

  4. Не перестаю дивуватись вашій педагогічній творчості! Урок повністю відповідає психологічним і віковим особливостям учнів. Структура побудована відносно даного типу уроку. Вдало оорганізовано роботу із закріпленнявмінь учнів додавати і віднімати в межах 10. Але я б порадила вам зробити презентацію більш яскравішою! Дякую!

  5. Цікава математична мандрівка відповідає віковим особливостям учнів 1 класу, а презентація доповнює тематику уроку. Завдання різнопланові, що сприяє розвитку як обчислювальних навичок, так і логічного мислення. Дякую.