mail@urok-ua.com

Розробка уроку з математики 2 клас

Повторення таблиць множення чисел 2 і 3. Складання і розв’язування задач на дві дії. Знаходження значень виразів

Автор: вчитель початкових класів Пономарьова Наталя Іванівна

Вчитель початкових класів Пономарьова Наталя Іванівна

Тема. Повторення таблиць множення чисел 2 і 3. Складання і розв’язування задач на дві дії. Знаходження значень виразів.

Тип уроку. Урок застосування знань, умінь і навичок (з використанням інтерактивних методів навчання)

Мета:

  • закріпити навички табличного множення чисел 2, 3; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; удосконалювати обчислювальні навички;
  • розвивати математичне мовлення, логічне мислення, увагу; кмітливість, вміння застосовувати знання таблиці множення у житті;
  • виховувати працьовитість, самостійність, ініціативність.

Обладнання: малюнки, телевізор, картки з назвами передач.

Хід уроку

Учитель: Сьогодні у нас телеурок. Наш знайомий телевізор допоможе провести урок, де ми будемо повторювати те, що вже вивчили.

І. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Опитування:
  • Які дії ми з вами знаємо?
  • Назвіть компоненти дії додавання, віднімання, множення, ділення.
  • Як знайти невідомий доданок? Зменшувальне? Від’ємник?
  1. Усно.

а) розв’язати ланцюжок прикладів:

ланцюжок прикладів

б) замість зірочок постав потрібні математичні знаки, щоб вийшли правильні відповіді:

відповіді

За даними малюнками скажи, яку дію виконують з числами.

Дії з числами

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Розв’яжи задачі.

а) В гаю три зайчики сиділи,

З апетитом моркву їли.

Всі по вісім, як один.

Скільки з’їли всіх морквин? (8 * 3=24)

б) В’яже бабусі – лисиця

Трьом онукам рукавиці.

  • Подарую вам, онуки,

Рукавичок по дві штуки.

Бережіть, не загубить!

Скільки всіх? Перелічіть? (2 * 3=6)

в) Вісім яблук у корзині

Несла мати дочці й сину.

Як принесла – роздала.

Скільки кожному дала? (8 : 2=4)

  1. Шкільні новини.

– Вітаю. Перед вами улюблена передача «Шкільні новини». Сядьте рівно і послухайте уважно умову задачі № 593, що на сторінці 92.

  1. Читання тексту задачі вголос дитиною.
  2. Самостійне читання.
  3. Розбір задачі, запис умови та розв’язання.
  1. Казкові пригоди.
  • Як повідомив наш кореспондент з казкової країни, нам передали великий привіт, але хто, нам потрібно дізнатися. Ми з вами дізнаємось коли розв’яжемо приклади № 596 на сторінці 92. (Учні по черзі записують на дошці, інші – у зошитах).

4 : 2 + 48 = 50              Б

9 : 3 + 64 = 67              У

27 : 3 + 9 = 18              Р

3 ⋅ 8 + 46 = 70              А

21 : 3 – 6 = 1                 Т                                               

56 – 6 : 3 = 54              И

12 : (35 – 32) = 4          Н

(46 – 34) : 3= 4            О

  1. Спортивна пауза.
  • Привіт. Це я – Незнайко!

Ви, напевно, втомилися!

Моя спортивна пауза надасть вам бадьорості та сили.

  1. Перерва.

Пробачте, друзі, але в нашій телестудії перерва!

А щоб ви не нудьгували, розв’яжіть задачу на сторінці 92, І варіант № 597(1), а ІІ варіант № 597 (2). (Самостійна робота з перевіркою).

  1. «У світі прекрасного».
  • В ефірі передача «У світі прекрасного». Вчора наш кореспондент побував на виставці декоративного мистецтва. Послухаємо його.
  • Доброго дня вам, друзі! А що ви знаєте про рушники? Я побував на цій виставці і тепер знаю, що божник – рушник до ікони; витрач – той, яким витирають руки. Подивиться, які вони гарні. Намалюйте й собі рушники.

Учитель. Намалюємо рушник у вигляді прямокутника зі сторонами 3 і 5 см та знайдемо його периметр.

Р = 3+5+5+3 = 16 см

  1. «Клуб цікавих і кмітливих».
  • В ефірі передача «Клуб цікавих і кмітливих». Скажіть, будь – ласка, с яких геометричних фігур викладено ракету.

Ракета

  1. Підсумок уроку.
  • То як, діти, сподобалися вас наші передачі? Згадайте, що ви робила на уроці.
  • Я думаю, що всім сподобалося, бо ми не тільки дивилися телепередачі, а й повторювали той матеріал, що вивчили, повторили різні дії. Розв’язували задачі і приклади на ці дії.
  • До зустрічі на нашому наступному телевізійному уроці.

ДОДАТКОВО.

  1. Дано прямокутник зі сторонами 4 і 6 см. Що треба зробити з його довжиною, щоб вийшов квадрат?
  2. 3 сторони чотирикутника мають однакову довжину. Чи є ця фігура квадратом?
  3. Візьми по шматочку крейди в обидві руки. Спробуй одночасно намалювати на дошці правою рукою трикутник, а лівою – квадрат.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 коментарі

  1. Нетрадиційна форма уроку у виді композиції відомих телепередач викликає природнє зацікавлення дітей, підвищує мотивацію їх навчальної діяльності, посилює емоційне сприйняття та приносить справжнє задоволення від новизни форм роботи. Урок вдався на славу!

  2. Оптимально підібрана форма уроку – телеурок – для закріплення знань, вмінь і навичок. Раціонально і комплексно використано засоби навчання. “Родзинкою” виділяю передачу “Шкільні новини”. Сама назва близька учасникам навчально – виховного процесу, тому робота над задачею максимально триматиме увагу на її змісті, аналізі і вирішенні.
    Наталія Іванівна представила цікавий урок, ідею якого я запозичу.

  3. Наталя Іванівно, мені дуже сподобався ваш урок. Форми роботи, які ви використали, допомагають дітям логічно мислити, бути уважними. Навіть на уроці математики, Ви намагаєтеся прищеплювати любов до України, за допомогою передача «У світі прекрасного». Дякую.

  4. Форма проведення уроку нетрадиційна, творча, а , отже, відповідає вимогам сучасності. На уроці закріплення вивченого діти демонструють вміння застосовувати знання таблиці множення у житті, зростають життєвокомпетентними людьми.