mail@urok-ua.com

Розробка заняття та сценарію захисту проекту з англійської мови у пришкільному мовному таборі для учнів молодшої ланки. Тема заняття: “Making Our First Project” Тема проектної роботи: “SEASONS”

Автор: вчитель англійської мови Лесько Ірина Василівна

Лесько Ірина ВасилівнаМатеріал може бути використаний вчителями іноземних мов, які працюють в пришкільних мовних таборах або з учнями молодшої ланки. Запропоновані види комунікативної діяльності зацікавлюють, мотивують, сприяють розвитку інтересу учнів до вивчення англійської мови.


 

Мета: створити «творчу майстерню», у котрій діти вчитимуться робити проекту роботу з теми «Пори року», яку вони у подальшому будуть представляти дітям інших загонів пришкільного мовного табору Young and Talented.

Під час виконання поставленого завдання діти зможуть:

вчитися підбирати матеріали для індивідуальних проектів та ознайомляться з етапами їх створення;

активізувати вивчену лексику з теми «Nature and Weather» та закріплювати її вживання в усному мовленні;

вдосконалювати навички читання, письма і аудіювання;

розвивати свою пам’ять, увагу, логічність мислення та вміння послідовно висловлюватися;

розвивати навички групової роботи; розширити кругозір;

вдосконалити навички культури мовлення та розвинути інтерес до вивчення іноземної мови;

Вчитель також прищеплює любов до рідного краю та природи.

Обладнання: тематичні ілюстрації, вірші, відеозапис пісні “What Colour Is the Sky?”, гра “Fancy Box”, flash cards, paper “nature elements”, картки.

Хід заняття

I. Підготовка до сприйняття іншомовного матеріалу.

  1. Привітання T → Hello, “Happy mates” !
  2. ДітиMotto:

We’re happy, we’re young.

Super classmates, happy mates

  1. Повідомлення теми і мети заняття:

T → The topic of our today’s workshop is “SEASONS”. We’re going to make a project. But first of all let’s revise the rhymes and the song connected with our topic.

  1. Уведення в іншомовну атмосферу.

1.→Rhymes:

Card 1.  SEASONS

Spring is green.

Summer is bright.

Autumn is yellow.

Winter is white.

Card 2.      Flowers

Red and yellow,

White and blue.

These beautiful flowers

Are just for you.

  1. Пісня “What Colour Is the Sky?”
  2. Усне повторення вивченої у попередніх класах лексики з тем «Пори року» , «Природа», «Кольри» (з використанням flash cards).

II. Основна частина заняття.

  1. Гра “Fancy Box”. Активізація тематичної лексики на рівні речення.

Діти передають по рядах коробку (з використанням музичного супроводу), у якій знаходяться тематичні малюнки. Коли вчитель зупиняє музику, коробку відкриває учасник, дістає з неї малюнок і каже:

– Look! I’ve got a tree (flower, grass …)

Загін у відповідь каже:

  • He / She has got a tree (flower, grass …)
  1. Усне мовлення – Діти описують тематичні малюнки, використовуючи опорні фрази.
Card 3.                         It is _________________ now.

It is ______ and ______ outside.

It is not ______________.

I can see _____, _____ and _____.

  1. Ознайомлення із можливим зразком проектної роботи. Читання тексту

Winter, spring, summer and fall

а) prereading task : вчитель демонструє текст і звертає увагу дітей на те, що він написаний американською авторкою, а потім пропонує учням здогадатися про значення слова fall.

b) whilereading task: дітям потрібно запам’ятати заняття дітей, описані у тексті.

Card 4

Screenshot_2

с) post-reading task:

1 – виконання тесту.

1.     I like winter and snow. +
2.     I can see nice flowers in spring.
3.     After spring, it is autumn.
4.     I swim and play in summer.
5.     I like to help my mother and father.
6.     I like winter and spring.

6.Підготовка власних проектів.

Вчитель пропонує дітям самостійно обрати собі тему : Winter, Spring, Summer  або Autumn.

Потім вони самостійно обирають собі відповідні текстові матеріали серед запропонованих учителем та переписують їх у свій проект. Також діти обирають малюнки відповідно до власних тем, розфарбовують шаблони, роблять аплікації або малюють власні ілюстрації.

У кінці заняття діти готуються до захисту свого міні-проекту, який є частинкою спільного проекту усього загону.  Вчитель допомагає дітям з’єднати частини проекту в спільну роботу загону.
Screenshot_3

Screenshot_4

Сценарій

проведення захисту проектної роботи “SEASONS” загоном “Happy mates”

на підсумковому концерті мовного табору Young and Talented

Концерт відбувається у актовій залі. Вірші, які декламують учасники, містяться у спільній проектній роботі.

  1. Загін оголошує свій девіз (хроом)

Our Motto Is:

We’re happy, we’re young.

Super class mates, happy mates

  1. Пісня “If you happy and you know it

(виконується загоном з виконанням заздалегідь підготовлених танцювальних рухів)

  1. Вірш (хором)

SEASONS

Spring is green.

Summer is bright.

Autumn is yellow.

Winter is white.

  1. Кожен учень захищає свою частинку проекту

1.

Winter is snowy,

Winter is frosty.

The ground is white

All day and all night.    

2.

This is the season

When children can ski,

Play snowballs

And dance round the New Year Tree.

3.

The snow is falling,

The wind is blowing,

The ground is white

All day and all night.

4.

Spring is coming,

Spring is coming,

Flowers are coming too.

Snowdrops, lilies, daffodils

Now are coming too.

5.

Spring, spring, spring!

The trees are green,

Blue skies are seen,

Grey winter has gone away!

The world looks new and gay.

6.

I like summer a lot.

It is hot and sunny.

It is my favourite season.

Children have summer holidays.

7.

The grass is green,

The sky is blue.

The sun is bright,

The clouds are white.

8.

The summer is over,

The trees are bare.

There is mist in the garden

And frost in the air.

9.

Winter, spring, summer, fall,

We like seasons, we like them all.

  1. Пісня “What Colour Is the Sky?”

 (виконується загоном з виконанням заздалегідь підготовлених танцювальних рухів)

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Дуже гарний матеріал . Приємно, що продемонстрований і заключний етап проекту (сценарій), наявні фотосвітлини діяльності дітей, з яких видно, що Ірина Василівна контролює весь проект, надає допомогу за необхідності.

  2. Проекти зацікавлюють учнів, спонукають до критичного мислення, розвивають увагу, вміння зв’язно висловлювати власну думку. Позитивним є динамічність уроку, прогнозування (діти в контексті здогадуються значення того чи іншого слова), самостійність у виборі теми проекту.

  3. Розробка цього заняття спрямована на розвиток комунікативних навиків. Не зважаючи на те, що заняття спрямоване на вивчення, вдосконалення знань з англійської мови, в ньому подано багато завдань, що розвивають дрібну моторику руки, творче мислення.