mail@urok-ua.com

Сенкан на уроках філології

Автор: вчитель української мови та літератури Пересунько Тетяна Миколаївна

У презентації подано методичні рекомендації щодо використання сенкану на уроках української мови та літератури, приклади, завдання та вправи для роботи.

  • Сенкан (сенкен, синквейн).
  • Це міні стратегія, яка підсумовує інформацію, висловлює складні ідеї, відчуття і уявлення в декількох словах.
  • Використовувати синквейн можна при навчанні будь-якого предмету.
  • Має він чітку структуру.
  •  Цей 5-рядковий вірш відкидає будь-яку другорядну інформацію.

Вікно перегляду презентації

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 коментарів

  1. Погождуюсь з колегами.Дійсно,сенкан корисний учню як інструмент для синтезу іеформації,і вчитедю як зріз оцінки понятійного і словникового багажу учнів.Сподобався етап мотивації.Подані зразки гарних сенканів до слів мова,пунктуація,речення,навчання.Дякую

  2. Учні не будуть мислити критично, поки учитель не створить творчої атмосфери, яка сприятиме активному залученню учнів до процесу навчання. Вважаю, сенкан буде в допомозі. Його використовують у своїй практиці викладачі різних навчальних предметів, адже це надзвичайно цікавий методичний прийом, який дозволяє активізувати творчу діяльність учнів різного рівня знань. Умінням створювати сенкан учень виявляє рівень розуміння теми, знання матеріалу, вміння виділяти головне та застосовувати здобуті знання для вирішення нового завдання.

  3. Дякую за презентацію і за ваш досвід. Сама впроваджую цей вид роботи вже не перший рік, тож абсолютна згодна з вашою точкою зору, що багато залежить від створення вчителем такої атмосфери, що сприяє творчості учнів.

  4. Дуже багато вчителів різних предметів використовують написання сенканів на різних етапах уроку ,і Ви одна з них . Дуже цікава та творча робота у Вас над написанням такої творчої роботи як сенкан. Це дуже великий Вам плюс. Дякую.

  5. Пані Тетяно! Чудовий матеріал для вчителів, які ще не використовують даний прийом на уроці, адже сенкан допомагає узагальнити інформацію, схоплювати складні ідеї та формулювати їх декількома словами. Як правило, на його написання багато часу не потрібно, його пишуть всього кілька хвилин.

  6. Погоджуюся з Тетяною Миколаївною про необхідність створення творчої атмосфери в процесі навчання. Переглянувши презентацію, познайомилася з новими формами роботи над сенканом. В своїй роботі на уроках літератури використовувала сенкан для характеристики героїв, а от як підготовчу роботу при написання твору-мініатюри обов’язково спробую.