Сценарій лінійки до Міжнародного дня миру
Автор: вихователь Дроботько Тетяна Андріївна
Сценарій виховного музично-пізнавального заходу для учнів школи, присвячений Міжнародному дню мира. Метою заходу є ознайомлення з історією започаткування цього свята, формування в учнів розуміння єдності та цілісності України, виховування почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю.
Мета. Ознайомлення з історією започаткування цього свята; формування в учнів розуміння єдності та цілісності України, виховування почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, сприяти формуванню активної життєвої позиції, спонукати учнів до активної участі в житті суспільства.
Форма проведення: виховний музично-пізнавальний захід для учнів школи
Хід заходу.
На екрані демонстрація презентації presentaciya.ppt
Ведучий 1. Доброго дня, друзі!
21 вересня людство відзначає Міжнародний день миру!
Ведучий 2. У 1968 році проголосив його Папа римський Павло VI. Саме тому, що свято було започатковано священиком, основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир». В Україні за указом президента День миру відзначають з 2002 року.
Ведучий 3. Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру. Дзвін Миру — символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів. Його було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів. На дзвоні зроблено напис: «Хай буде мир в усьому світі».
Ведучий 4. Щороку в Міжнародний день миру люди в усьому світі збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв війн і конфліктів, а також заявити про власну готовність будувати безпечний, справедливий світ без війни.
Ведучий 1. Наша держава протягом багатьох століть не раз відчувала, що таке війна. В багатьох українських родинах не дочекалися з війни рідних та близьких. І сьогодні наші воїни на Сході країни ведуть боротьбу з ворогом.
Ведучий 2.
Прийшла війна, і звідки не чекали.
Але народ наш не поставлять на коліна!
Ночей не спали, коли хлопців проводжали.
Ми вистоїмо все, бо найдорожче – Україна!
Ведучий 3. А почнемо ми нашу лінійку з Державного Гімну України, який є одним з головних державних символів України.
Державний гімн
Ведучий 4. До Міжнародного дня миру в нашій країні люди ставляться з глибокою пошаною і усвідомленням того болю, який завдає війна. Недаремно символом нашої держави став прапор, що має синьо-жовті кольори, які символізують мирне небо та достаток.
Пісня “Країна моя — Україна” (Демонстрація відео цієї пісні на екрані) Виконують: учень 8-А класу Панков С. і учениця 11-А класу
Жолінська О.)
Ведучий 1.
Чому цей світ такий жорстокий?
Навіщо нам ота війна?
Страждають діти, гинуть люди,
А скільки знищено майна!
Ведучий 2.Скільки прекрасних людей загинуло на війні, скільки згоріло міст, скільки людей покинули свої домівки. В кожній родині, в кожному домі пам’ятають тих, хто боронив нашу землю і не повернувся додому.
Ведучий 3. Солдатські душі… Вони очима-зорями дивляться на нас з небес, журавлями пролітають над нами, сумно курличуть в небесній далині.
Давайте хвилиною мовчання вшануємо пам’ять тих людей, які воювали за мир, хто віддав своє життя в ім’я світлого мирного майбутнього.
Хвилина мовчання
Ведучий 4.
Вічна пам’ять
Тим, хто загинув!!!
Вічна слава
Тим, хто живий!!!
Пісня «Бачення з небес» (Пісня про мир в Україні) (Демонстрація відео цієї пісні) (Виконує учениця 11-А класу Жолінська О.)
Ведучий 1.
Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.
Ведучий 2.
Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях.
Ведучий 3.
Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.
Ведучий 4.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов.
Ведучий 1. Ми живемо в незалежній Україні і ми пишаємось, що маємо свою державу, мову, землю, традиції і символи. Той є справжній патріот, хто своїми ратними подвигами, мирною працею зміцнює могутність нашої Батьківщини.
Ведучий 1. І сьогодні на нашу лінійку прийшли воїни-миротворці, які пройшли через пекло війни і не з слів знають ціну миру.
Директора закладу Білоусова Олександра Миколайовича і гостей запрошуємо на сцену.
(Підготовка столів і стільців на сцені)
Ведучий 1.
(Після розсадження гостей)
Слово надається директору навчально-виховного комплексу імені Володимира Галактіоновича Короленка Білоусову Олександру Миколайовичу
Виступ воїнів-миротворців
Ведучий 2.
Білий голуб – це символ Миру.
Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому.
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,
Приносить радість родові людському.
Вручення квітів і голубів миру воїнам-миротворцям
Ведучий 3.
Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир й замовкнуть війни злі.
І сльози щастя на своїх обличчях
Відчують всміхнені усюди матері.
Ведучий 4.
Хай буде мир. Веселі будуть діти,
Спокійними скрізь стануть всі жінки
І перестануть думати ночами,
Що десь коханий гине на війні.
Ведучий 1.
Хай буде мир й замовкнуть всі гармати.
Доволі крові, сліз, нещастя й бід…
Хай відпочине змучений боями
До праці звичний чоловічий рід.
Ведучий 2.
“ Хай буде мир! “- звертаються до Бога,
Чоло зросивши потом трударі,
Бо хочуть, щоб сміялись дзвінко діти
На нашій славній Слобожанщині.
Ведучий 3.
Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир й замовкнуть війни злі!
Хай у міцних обіймах всі народи
Ідуть у майбуття через віки.
Пісня «Ми за Волю, ми за Мир») (Виконує хоровий колектив школи)
Ведучий 4.
На цьому нашу лінійку закінчено. Дякуємо за увагу.
Добре. Лінійка доводить, що мир – найцініше для всього українського народу, для учнів та їх батьків. Дякую.
“Ми – за мир!” – кричать всі діти України вже 3 роки, та їх ніхто не чує. Лінійка дуже актуальна в наш страйшний час. Вона доносить до дітей, що мир – це найцінніше, що може бути на землі, вчить, що потрібно його берегти. І, можливо, нове покоління буде краще за наше цінувати мир та свободу. Дякую.
Доброго дня і Миру всім! Молодці, якщо проводите в школі таку лінійку. Важливий і дуже актуальний захід. На мою думку, в презентації достатньо перших слайдів, без згадування Японії. Це лінійка і вона не повинна тривати довгий час, а колокол, з монеток, зібраних дітьми різних країн – досить сильний емоційний факт, тому добре, щоб одночасно пролунав шкільний дзвоник. Але Ваш сценарій мені дуже сподобався. Бажаю успіхів. Дякую.
Тема виховного заходу є дуже актуальною, адже перед нами, педагогами України ХХІ століття стоїть надзавдання, що ігнорувалося впродовж тривалого часу її президентами: виховувати громадянина-патріота з почуттям національної вартості і гордості, любові до рідного краю, своєї країни. Матеріал, дібраний автором, є цікавим, має емоційний вплив на аудиторію, відзначається змістовністю, ліричністю. Вдалим є використання музичних композицій (гімну України, пісень). Дані виховні заходи необхідно проводити якомога частіше.
Сценарій лінійки до Міжнародного дня миру дуже цікавий та неординарний.Він має неоціненне виховне значення для учнів.Такі виховні заходи дуже необхідні зараз.Дякую Вам за це.