Інтегрований урок з Основ підприємницького успіху та християнської етики “Шлях до успіху”
(Для професійно-технічних училищ)
Автор: викладач Юзишин Наталія Андріївна
Мета: Узагальнити та закріпити в учнів поняття «успіху», «успішної людини», «щастя», «сенсу життя» способи подолання перешкод та невдач. Удосконалювати навички позитивного мислення. Розвивати пізнавальні інтереси, вміння роботи із Святим Письмом, вміння аналізувати життєві ситуації, робити висновки. Формувати навички «позитивного мислення». Виховувати християнські чесноти.
Тип уроку: інтегрований урок. Узагальнюючий урок з основ підприємницького успіху та основ християнської етики.
Обладнання: Презентація, бланки результатів, цитатники, Євангеліє, жетони для оцінювання та інтерактивної гри.
Презентація до уроку
Хід уроку.
ІІ. Оголошення теми та мети тренінгу.
Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми спробуємо поєднати речі, які на перший погляд зовсім різні. Але це тільки на перший погляд, бо лише в школі або в училищі існує окремо той чи інший предмет. В житті всі речі між собою тісно переплетені і міцно зв’язані. Сьогодні ми ще раз переконаємось в цьому. Отже, назва нашого тренінгу: «На шляху до успіху».
ІІІ. Мотивація начальної діяльності.
Система оцінювання проста і зрозуміла. Візьміть на партах і підпишіть «бланк відповідей». Сюди ви вноситимете свої результати. Вам вже відомий даний спосіб отримання оцінок, тому гадаю, розібратися буде легко.
Кожне завдання має свою ціну – від одного до трьох голубів залежно від складності. Вартість завдання помічена на відповідних слайдах.
Отже – час збирати голубів. Тож вперед, до першого завдання.
IV. Рефлексія.
З маленьких успіхів складається великий. Успіх на уроці, як і глобальний успіх всього життя дуже залежить від самооцінки. Давайте для початку її трішки піднімемо.
Вправа 1 «А ще я можу». Учні стають в коло. По кругу за годинниковою стрілкою кажуть один одному комплімент, той хто отримав похвалу повинен сказати: «а ще я…» і додати свою позитивну рису.
V. Закріплення раніше набутих знань та навичок.
Вправа 2. «Що для мене успіх?».
На протязі вивчення курсу «основи підприємницького успіху» ми неодноразово зупинялися на тому, що кожна людина розуміє успіх по своєму. і надзвичайно важливо зрозуміти, що є успіхом саме для тебе. Ми працювали над цим, тож гадаю багатьом не важко буде сформулювати що таке успіх. Вартість 2 голуби.
Важливо пам’ятати – що успіх, це не кінцевий результат, не підсумок зусиль. Успіх – це щоденна праця, та радість від неї.
Відомі слова: «Не існує шляху до щастя – щастя це і є сам шлях» напевно дуже влучно пояснюють це. Успіх це шлях. Але на кожному шляху трапляються перешкоди. І дуже часто цими перешкодами стаємо ми самі. Давайте пригадаємо, як може людина сама перешкоджати собі на шляху до успіху і щастя.
Так, іноді наші власні думки стають нашими ворогами.
Давайте пригадаємо як ми можемо з ними боротися.
Вправа 3. «Позитивне мислення». Потрібно негативне твердження замінити на позитивне. вартість завдання 1 голуб.
(Вчитель вносить в таблицю запропоновані учнями твердження)
А тепер давайте порівняємо нашу таблицю із тією, що склали психологи:
Вправа «Це добре». Пам’ятаєте казку про короля і його позитивного друга, який у будь-якій ситуації казав: «це добре»? Зараз спробуємо побути в його ролі. Уявіть, що в вашому житті сталася неприємна подія… Хоча б така:
Не даремно ви бачите на цьому слайді Стіва Джобса. В його житті була схожа ситуація з тією лише різницею що він «сам себе відрахував», тому що йому не вистачало грошей на навчання. Він покинув коледж, але продовжував ходити на заняття, які були йому цікаві, він багато працював, відвідував додаткові курси… Він не здався. Спробуйте обернути негатив на позитив. Вартість завдання 2 голуби.
Наш погляд на речі довкола нас може надзвичайно сильно вплинути на наше життя. Ось жартівливий приклад, того як наші думки змінюють світ навколо нас.
Пам’ятаєте цих чудових комах? «Ми – це наші думки», – казав Будда. « В одно окно смотрели двое» – відомі слова Омара Хайяма… Від наших очікувань напряму залежить результат – довели вчені. Така теза видається новою. Але «ніщо не нове під сонцем». Так написано в Біблії. І справді, що каже про це «вічна Книга»?
Відомий біблійний сюжет. Варто було Апостолу засумніватись – і він мало не загинув в темній безодні океану. Для християнина віра є запорукою успіху. Про це часто говорив Христос. Давайте пригадаємо його слова.
Знайдіть відповідні місця в Біблії зачитайте та проаналізуйте їх. Вартість завдання 2 голуби.
Отже віра – є головною запорукою успіху. А для християнина вона є засобом спасіння і сенсом життя.
Вправа «Аптекар». Щоб виконати це завдання потрібно зробити правильний висновок з того, що ми почули на уроці.
Отже, дуже давно жив один аптекар. Він винайшов чудо-ліки, що рятували від всіх хвороб. Він роздавав їх людям безкоштовно. Ліки дійсно рятували, але пацієнт перед кожним їх вживанням повинен був сказати кілька слів. Які це слова? Напишіть, фразу, яку казали пацієнти аптекаря собі в зошити. Вартість завдання три голуби.
«Я – здоровий – мусив промовити пацієнт, перш, ніж прийняти ліки. Сама ця фраза, а не ліки була чудодійною. Так, як казала мудра чайка: «Відлітаючи, ти повинен уявити собі кінець своєї подорожі.» Візуалізація результату – важлива умова правильної постановки мети.
Вправа: «біблійний сюжет»
Вартість завдання 1 голуб.
Так наполегливість – запорука успіху. Дуже часто ми почавши якусь справу, кидаємо її при першій же невдачі. Нам часто бракує наполегливості.
Вчені вказують на ряд звичок, які притаманні неуспішним людям. Давайте пригадаємо ці звички. І спробуємо порівняти висновки вчених із тим що думає про це Біблія. У вас є цитатники, якими ви можете скористатись в даному завданні. Отже, звички бідних людей, яких потрібно позбавлятись. Я називаю звичку, а ви знаходите відповідні слова в Біблії. Вартість завдання 2 голуби.
- Заняття не улюбленою справою – «Бо то Бог викликає в нас бажання і чин за доброю волею своєю» (До Филип’ян 2,13).
- Скупість (жадібність) – «Скупому серцю не личить багатство, ані зависливій людині маєтки» (Сирах, 14,3)
- Вимірювання успіху та багатства грошима – «Яка ж користь людині, що здобуде весь світ, але душу свою занапастить, або що дасть людина взамін за душу свою?» (Від Матвія 16, 26)
- Витрата більшої кількості грошей, ніж можна собі дозволити (зловживання кредитами) – «Боржник – раб позичальника» (Приповісті 22,7)
- Вибір миттєвої вигоди – «Хто обробляє своє поле, той буде ситий хлібом, а хто за марнотами ганяє, той розуму не має». (Приповідки 12, 11)
- Порівняння себе з іншими (заздрість) – «Лукаве око заздро дивиться на хліб – ото ж і на власному столі його не має» (Сирах 14,10)
- Почуття жалю до себе (нарікання) – «І доки ця ледача юрба нарікатиме на мене?…. Зроблю з вами так, як ви наговорили в мої вуха.» (Числа 14, 27-28)
- Ізолювання себе від власної сім’ї – Двом ліпше, ніж одному, вони бо мають ліпшу користь із своєї праці. (Проповідник 5,9).
Ми повинні пам’ятати, що наше життя залежить від наших вчинків, від вміння зробити правильний вибір. Ми самі пишемо сценарій нашого життя. Давайте спробуємо зараз зробити це, зігравши у гру під такою назвою.
Гра «Сценарій життя». Вартість – два голуби.
Правила гри.
- Потрібно два гравці, інші відповідають на запитання для себе, записуючи результат в зошиті.
- Кожен учасник отримує 10 жетонів (шансів)
- 11 тверджень (22 пропозиції)
- Учасникам пропонується придбати на вибір одне з життєвих благ. Кожне благо має свою ціну. Жетонів на те, щоб купити все не вистачить. Треба бути економним, думати, що потрібно, чого прагнеш в житті найбільше.
Не буває життя без невдач. Ми не можемо уникнути розчарувань, але ми можемо змінити своє ставлення до них. Про це йдеться в притчі, яку написав Пауло Коельо. Притча «Три кедри».
VI.Підсумок уроку. Рефлексія.
Так, Господь завжди прагне дати нам найкраще і втішити скрутну мить. Треба лише навчитися його чути. Сьогодні в нас останній урок основ християнської етики і я хочу щоб у вас залишилося щось на згадку про вивчення цього курсу. Перш за все, в серці. Але не тільки. Це лист від Бога адресований нам. Коли вам буде сумно, чи раптом з’явиться відчуття, що «ти справжній невдаха і нікому не потрібний», згадайте про цей лист, бо він справді лікує душу.
Вчитель роздає учням «Листи від Бога» – цитати з Біблії, про любов Бога до людей.
VII Домашнє завдання.
Молитва серця. Відповідь на лист.
Цитатник
Чудова розробка, в якій прослідковується думка про те, що успіх, це не кінцевий результат, не підсумок зусиль. Успіх – це щоденна праця, та радість від неї. Успіхів Вам)))