Відкритий урок англійської мови у 2-му класі
Зима – весела пора року
(за підручником М. Ростоцької та О. Карп’юк)
Автор: вчитель англійської мови Козуб Ірина Станіславівна
Підтема: Давайте зліпимо сніговика! (3-й урок теми)
Мета: розвивати мотивацію учнів шляхом активізації знань, вмінь та навичок учнів з англомовного спілкування щодо теми
Цілі уроку:
Практичні цілі: закріпити лексичні одиниці з теми уроку, продовжувати навчати учнів сприймати знайомі ЛО і граматичні конструкції на слух та тренувати їх у вживанні МЗ It is a…, Is it a … ? Yes, it is.\ No, it is not, Can…? Yes, they can./ No, they cannot, Let’s…;
формувати вміння учнів говорити про погоду та про те, що вони можуть робити взимку і пропонувати це;
навчити учнів утворювати множину іменників;
Розвиваючі цілі: розвивати лексичні навички та навички мовлення; формувати в учнів вміння переключатися на різні види діяльності; розвивати творче та логічне мислення, пам’ять, увагу;
формувати навички правильної вимови звуків;
Виховні цілі: прищеплювати інтерес до вивчення англійської мови, виховувати вміння працювати в парах, групах;
Засоби навчання: картки зі словами для роботи в групах, розмальовки-сніговички, телевізор, опорні зразки з текстами пісень, відео з піснями, ілюстрації за темою, зошити
Хід уроку
Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1.Привітання. Організаційний момент
- Good morning, boys and girls!
- Good morning, dear teacher!
- How are you today?
- We are fine, thank you!
- And how are you?
- I am fine too, thank you!
- You look wonderful today!
- Thank you and you look wonderful today too!
- Sit down, please!
2.Повідомлення теми та мети уроку
(Дошка прикрашена сніжинками, на ній ілюстрації – погода та дозвілля дітей взимку).
Тему нашого уроку ви можете визначити самі! Ви отримаєте конверти з літерами, які вам потрібно буде розставити у правильному порядку, щоб вийшло слово. Ці слова є ключовими до нашого уроку. Для цього ми розділимося на 3 групи. Яка група справиться першою, отримає подарунок.
В конвертах слова: snowman, winter, frosty.
Read your words! Very well! Your group will get a present from me!
So, today we are going to talk about very cold, frosty season – winter, the weather in winter and about what children can do in winter. The topic of our lesson is «Let’s make a snowman!», so we will learn a song about it. You are going to learn how to make plural form of a word «boy», «girl» and «child». And, of course we will read, write and play games.
3. Мовленнєва розминка
Вивчення пісні про сніговика
Let’s sing a song about a snowman! But first, repeat the words after me! (текст пісні на дошці)
I am a little snowman
Short and round.
Made from little snowflakes
That fell to the ground.
I have 2 eyes [aiz]
And a carrot for a nose.
Oh, I am the happiest
little snowman, I know!
Now, we can sing a song! All together!
… did you like the song?
Основна частина уроку
1. Тренування ЛО, вивчених на попередньому уроці в структурах It is a…, Is it a … ? Yes, it is.\ No, it is not, Can…? Yes, they can./ No, they cannot, Let’s…
- Бесіда про погоду
Look at the pictures and give me the answers!
- What season is it now?
- Is it hot in winter? Is it cold? snowy? rainy? frosty? cloudy? Is the sky grey? Are the trees green? Are the trees bare? Is the ground white? (відповідають хором)
(на дошці – опорні таблиці: «It is…» і картинки, «children can…» і картинки)
…, go to the blackboard and take the pictures with autumn weather! Make up a sentence «It is not… in winter».
І так, давайте повторимо слова, що залишились: називаю я, потім 1 учень, потім повторюють хором, потім – останній учень)
2-3 учні розповідають про погоду взимку.
2) Бесіда про розваги
And now let’s talk about what children can do in winter! Look at the pictures and repeat the words after me!
Ski, skate, sledge, make a snowman, play snowballs
Answer my questions!
- Can children ski/skate/sledge in winter?
- Yes, they can.
- Can children ride a bike/ play hopscotch in winter?
- No, they cannot.
And now let’s propose to do smth! Make up and act out a dialogue!
- Let’s…
- Oh, no! I don’t like it!
- Let’s…
- OK! Let’s…
Учні складають діалог за зразком на дошці.
3. Гра «Зламаний телефон»
Let’s play a game «Broken telephone» now! I need two teams. I will say smth to the first pupil and you will say it to your neighbor in whisper. The last pupil says and translates the sentence in a loud voice. If all the sentences are correct, the team will get a present.
It is winter. It is frosty. Let’s ski! Jane can skate. | It is cold. It is snowing. Let’s skate! I can sledge. |
4. Опис картинки
Now, I propose you to describe the pictures! Let’s do it in 2 teams! The team which will make more sentences wins! …
Now you can speak about winter!
Релаксація. Пісня «Snowflake»
Stand up, take snowflakes and let’s sing a very beautiful song about a snowflake!
(діти виконують відповідні рухи)
Snowflake, snowflake,
We love snowflake,
We love snowflake,
Falling from the sky.
Snowflake, snowflake,
We love snowflake,
Falling,….
Falling on my head.
Falling on my nose.
Falling іn my hand.
- Введення і закріплення граматики Множина іменників
На наступному тижні ми будемо з вами прикрашати ялинку іграшками, янголятами та гірляндами, а для цього нам потрібно знати, як же сказати всі ці слова у множині. Потренуємось на таких словах! (опорні таблиці на дошці) A girl – girls, a boy – boys,… але треба запам’ятати виключення – a child – children.
4.Розвиток навичок письма, закріплення граматичного матеріалу «Множина іменників»
Open your copy-books and write the date! It is new month for you – December!
There are two teams, there are 2 columns of words. Make a plural form!
a boy – a day – a cloud – a kite – a clock – a child – | a child – a girl – a ball – a tree – a bike – a car – |
Write the words into your copy-books!
(резервний час)
5. Перевірка домашнього завдання
В.7, с.59
And who wants to recite a winter rhyme you have learnt at home! Let’s read it first!
Look! It is snowing.
The wind is blowing.
The trees are white
All day and night.
I like such weather.
Let’s ski and skate!
Let’s sledge together!
Winter is great!
Заключна частина уроку
1. Домашнє задання
РЗ с.33-34 (урок2)
2. Підсумки уроку
Did you like our lesson?
What activity did you like at our lesson?
What can we do in winter?
What’s the weather like in winter?
Your marks are…
You have worked hard and so these presents-snowmen are for you!
Thank you for the lesson! Good bye!
Урок продуманий в деталях, дуже насичений, але якщо ваші учні звикли до такого формату роботи (а, судячи по фото – звикли!))). – то зможуть впоратись з усім, що ви задумали за 45 хвилин уроку. Дуже яскрава, творча розробка.Успіхів вам!
Хотілося б і мені відвідати такий урок! Успіхів та творчих злетів!
Доброго дня!
З поданої інформації видно що Ви “вчитель за покликанням”, яскрава та творча особистість!
Бажаю успіхів!
Дуже гарний конспект уроку. Оригінально, що Ви додали ще й фотографії з уроку. Ви – дуже творчий вчитель, це видно! Успіхів Вам!
До повідомлення теми уроку ви підійшли дуже творчо.