mail@urok-ua.com

Вікторина з хімії для 10-11 класів

Автор: викладач хімії Волощук Ольга Володимирівна

викладач хімії Волощук Ольга ВолодимирівнаВікторина охоплює знання учнів з хімії та основ медичних знань. Дану вікторину можна використовувати під час проведення предметних тижнів.

Питання

  1. Чорне золото.
  2. Грошовий еквівалент.
  3. Цар живої природи.
  4. Назвати елементи, які закінчуються на літеру «а».
  5. Цар неживої природи.
  6. Назвати один із найдавніших сплавів, який дав назву цілій епосі?
  7. Чому змії не гинуть від своєї отрути, адже вони ковтають укушену здобич?
  8. Який метал, що зараз дуже поширений, коштував наприкінці 19 століття дорожче від срібла в 300 разів?
  9. Без чого не зварити ні борщ, ні каші?
  10. Алхіміки стверджували, що «сім металів створили світ за числом семи планет». Назвати цю сімку.
  11. Який видатний учений – фізик, хімік, географ і поет починав свою трудову діяльність рибалкою? Один із авторів атомно-молекулярного вчення.
  12. Як потрібно правильно виходити із задимленого приміщення?
  13. Назвати не менш як три синоніми назви «кухонна сіль».
  14. Чому під час печії вживають розчин питної соди?
  15. Отруйний газ, який утворюється під час горіння.
  16. Яким металом замінюють кістки черепа?
  17. Найдорожчий метал.
  18. Чим лікував Карлсон хворе горло в мультфільмі «Малюк і Карлсон»?

“Хімічний кросворд”

У дев’яти колах записано символи хімічних елементів. Розмістіть їх назви по горизонталі так, щоб у виділених клітинках по вертикалі можна було б прочитати прізвище вченого – автора символів хімічних елементів.

Хімічний кросворд

 

Вірші

  1. Скласти вірш на хімічну тематику, при цьому використовувати такі слова: хімія, реакції, задачі, формули, сполуки, луги, кислоти, солі.
  2. Скласти вірш на біологічну тематику, при цьому використовувати такі слова: біологія, спосіб, життя, людина, рослина, тварина, різноманіття.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Вікторина,складена Ольгою Володимирівною,містить цікаві запитання з хімії та частково основ медичних знань.Якби ще були наявні відповіді до запитань.Така порада і до кросворду та віршів.

  2. Ольга Володимирівна продемонструвала нашій увазі вікторину, яку можна використовувати під час проведення предметних тижнів. Вважаю, це лише фрагмент позакласного заходу, бо немає анотації до роботи. Нажаль, вчитель не вказує, як організовується ця вікторина (командна чи індивідуальна), відсутні і відповіді на запитання, кросворд.

  3. Думаю, що не тільки під час предметного тижня вчитель може скористатись ідеями автора. І під час уроку за певною темою на етапі актуалізації чи закріплення знань можна використати і запитання, і кросворд.

  4. Пізнавальну вікторину пропонує Волощук О.В.: цікаві запитання і кросворд. Але для того, щоб інші вчителі мали можливість скористатись цією розробкою для своїх позакласних заходів не вистачає відповідей. Сумно, але не на всі запитання я знаю відповіді. Дякую.

  5. Прекрасний матеріал з хімії для учнів 10-11 класів: “Хімічний кросворд”, питання. Сподобалось завдання: скласти вірш на біологічну тематику, використовуючи терміни: біологія, спосіб, життя, людина, рослина, тварина, різноманіття.