mail@urok-ua.com

Як продовжити строк служби ноутбука: поради експертів

Ноутбук — це інструмент, який експлуатується щодня, працює по кілька годин, виконує складні завдання іноді в екстремальних умовах. Портативний пристрій для цього і купують: його можна брати з собою в поїздку, сидіти з ним і на дивані вдома, і за столом в офісі. Але, як і за будь-якою чутливою технікою, за ним потрібен догляд.

Якщо користувач вирішив заощадити бюджет і купити б/у ноутбук у Києві популярного бренду на сайті korob.com.ua, варто запам’ятати кілька простих правил, як продовжити життя незамінному гаджету.

Від чого найчастіше ламаються ноутбуки

Майстри сервісних центрів, які обслуговують техніку, констатують: найчастіше поламки відбуваються з вини користувача, тобто через порушення елементарних правил використання та ігнорування ним порад з експлуатації. Щоб продовжити життя ноутбука, важливо знати його “слабкі” сторони.

Найбільше страждає акумулятор, екран, входи для заряджання та зовнішніх пристроїв. Крім того, до частих причин ламання відносять пояснення на кшталт “залив кавою клавіатуру”, “спіткнувся за провід зарядки і потягнув пристрій на підлогу”, “забув лептоп на підвіконні на сонці” або “завантажив програму — і все пропало”. Усе це поламки, яких можна було уникнути, якби дотримувалися елементарних правил користування.

Кілька правил, які продовжать строк служби ноутбука

По-перше, потрібно пам’ятати, що ноутбук — делікатна техніка зі складним улаштуванням та крихкими компонентами. Навіть якщо доводиться працювати з ним у складних умовах, важливо створити середовище для акуратного використання.

Придбайте чохол та сумку відповідного розміру

Для ноутбука обов’язково потрібна спеціальна сумка. Навіть якщо пристрій не беруть із собою постійно, настане момент, коли доведеться захистити його в поїздці. Знадобиться футляр, і, що важливо, відповідного розміру. Виробники вказують, на яку діагональ підходить аксесуар для гаджета. Краса тут не першочергове. Наприклад, якщо сумка або чохол замалі, то зарядка, яку покладуть у додаткову кишеню, передавлюватиме корпус, і тим його легко пошкодити.

Не переохолоджуйте пристрій і не допускайте його перегрівання

У пристрої більшість деталей з металу, який має властивість розширюватися при нагріванні. Від високої температури постраждає екран, внутрішні делікатні деталі, мастила та клеї. Тому гаджет потрібно зберігати в прохолодному місці, не залишати під прямим сонячним промінням, не ставити поблизу камінів та радіаторів опалення. Також не можна тримати техніку на морозі, а потім унести в тепле приміщення і одразу вмикати — треба дати йому постояти тридцять хвилин.

Не їжте поруч із ноутбуком

Рекомендація звучить риторично, адже улюблена справа багатьох — перегляд серіалу з ноутбука під час обіду. Тут потрібно бути акуратним: не допускати попадання крихт у кнопки клавіатури, не ставити поряд з гаджетом напої. Деякі продукти можуть безнадійно зіпсувати екран, якщо їх випадково розбризкати.

Не допускайте падіння гаджета

Завжди під час роботи або гри на ноутбуці ставте на стійку поверхню. Слідкуйте, щоб ніхто не зачіпав дроти зарядки, навушників або інших пристроїв. Внутрішні деталі можуть перегріватись від того, що система охолодження перекрита, наприклад, якщо ноутбук кладуть на диван чи ковдру. За необхідності придбайте спеціальну підставку.

Регулярно робіть гаджету профілактику

Якщо ноутбук почав сильно нагріватися, шумить і “висить”, слід звернутися до фахівців, щоб захистити від критичної поломки — вони почистять вентилятори, замінять термопасту, перевірять батарею. Самостійно зробити таке не вийде. Ноутбуку роблять апгрейд — встановлюють твердотілий накопичувач SSD-диск. Це збільшить швидкість та продуктивність, і покупку нового пристрою можна відкласти. Але важливо пам’ятати, що чим старіший гаджет, тим складніше його модернізувати. Програмне забезпечення, антивіруси потрібно встановлювати лише з перевірених ресурсів, які рекомендує виробник операційної системи.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *