Як видаляють кісту яєчника?
За різними оцінками, від 8 до 18% представниць прекрасної статі стикаються з таким захворюванням, як кіста яєчника, яке здатне почати розвиватися навіть після настання менопаузи. Кіста яєчника являє собою наповнений рідиною мішечок, який може утворюватися поруч або, безпосередньо, на самій поверхні яєчника.
Для багатьох жінок це захворювання проходить непомітно, оскільки кісти, згодом, самостійно розсмоктуються, проте бувають і неприємні симптоми у вигляді:
- болю в ділянці живота чи тазу;
- хворобливих менструацій та рясних міжменструальних кровотечах;
- здуття чи нудоти;
- болю під час статевої близькості.
Будь-який із симптомів – привід звернутися до лікаря, який встановить діагноз і призначить необхідне лікування.
Показання до хірургічного втручання
Будь-яке хірургічне втручання в організм людини приносить не тільки користь, а й шкоду, тому, по можливості, його слід уникати.
Хоча більшість кіст яєчника відносяться до доброякісних утворень, проте серед них є й такі, які згодом можуть:
- стати злоякісними;
- призвести до розриву яєчника;
- бути причиною інших ускладнень.
Саме ці утворення вимагають видалення, коли консервативні методи лікування не приносять належного ефекту.
Способи видалення кісти яєчника
Багатьох жінок, які потребують хірургічного втручання для позбавлення цього захворювання, цікавлять питання: як видаляють кісту яєчника, чим така операція може обернутися для здоров’я?
Рішення про спосіб видалення утворення приймає лікар, керуючись метою максимального збереження здоров’я пацієнтки. Зазвичай, у молодих жінок роблять видалення кісти без втручання у тканини яєчника для збереження репродуктивних функцій. У жінок у періоді менопаузи може бути видалена частина або весь яєчник, а у найважчих випадках яєчник видаляють разом із матковою трубою.
Методики видалення кісти яєчника
На сьогодні подібні операції можуть проводитися за допомогою розрізу черевної порожнини або менш травматичним малоінвазивним методом. У клініці Медиленд врачи використовують саме другий, більш прогресивний метод.
Найчастіше проводяться операції з видалення самого утворення без пошкодження навколишніх тканин. Для цього в черевній порожнині робиться три проколи. У перший вводиться трубка зі світлодіодом для передачі зображення області оперативного втручання на монітор. Через другий отвір подається вуглекислий газ. Він розширює простір і зміщує матку убік. Через третій прокол вводяться необхідні інструменти, за допомогою яких здійснюється ізоляція кісти з наступним вилужуванням її вмісту. На завершальному етапі операції припікають судини яєчника, здійснюють обробку порожнини антисептиком та зашивають проколи. У разі часткового або повного ураження тканин яєчника проводять більш складні маніпуляції через прокол чи надріз.
Малоінвазивна методика характеризується малою кількістю ускладнень. Пацієнтці в післяопераційний період знадобиться всього 2-3 доби дотримуватися постільного режиму. Потім можна поступово повертатися до звичного життя з деякими обмеженнями на початку. Так, у перші 1-2 місяці слід уникати:
- статевої близькості;
- підняття тяжкості та занять спортом;
- жирної, гострої та смаженої їжі, а також прийому алкоголю;
- водних процедур (крім душу).
У цей час краще віддавати перевагу одягу з натуральних тканин і не забувати дотримуватися рекомендацій лікаря.