mail@urok-ua.com

10 причин, щоб віддати дитину в дитячий садок

Віддавати чи не віддавати свого малюка до дитячого садка – це одна з перших дилем, з якою стикається молода мама. З одного боку хочеться й зайнятися собою, і трішки від малюка відпочити, а також – виробити у малюка самостійність і відповідальність. А з іншого – а раптом у цьому саду малюка будуть ображати, принижувати, заражати різними хворобами, що важко виліковувати, і вчити всяким поганим виразам і діям?

Звичайно, в першу чергу по можливості потрібно звертати увагу не на свої потреби та бажання, а на маленьку людину, яка має звикати до певної дисципліни і поступово входити в соціум. Якщо Ваша дитина досить комунікабельна, прагне спілкування з однолітками і тягнеться до всього нового – це чудова нагода вибрати хороший дитячий садок для неї, де дошкільник починати реалізовувати себе як особистість. Також це стосується і надзвичайно спокійних замкнутих дітей. Потрапивши до колективу таких же малюків, він стане більш товариським і відкритим.

Однак, слід пам’ятати, що не можна проводити «експерименти», то віддаючи, то забираючи малюка в сад. Якщо Ви твердо вирішили, що він «доріс» ходити в цю установу, то не варто звертати увагу на примхи, сльози та вмовляння залишити його вдома. Період адаптації до дитсадка проходить у кожної дитини по-різному: комусь достатньо трьох днів, а хтось звикає до нової соціальної ролі протягом півроку. Проте, якщо адаптацію було перервано, то стабільний психологічний стан дитини страждає найбільше.

Існує кілька факторів, які виступають на користь дитячих садків:

По-перше, завдяки постійним іграм, які дитина вже не зможе отримати за шкільною лавою, діти пізнають навколишній світ та себе. Вони багато рухаються, спілкуються між собою, обирають певну тактику поведінки. Особливо корисні такі ігри, коли вони координуються досвідченим вихователем. На сьогодні багато дитячих садків, приватного типу, набирають дітей у маленькі групи, що у свою чергу дозволяє знайти підхід і не упустити розвиток кожної дитини.

По-друге, дитячий садок дозволяє розвивати у малюка самостійність. Тут немає мами, тата та бабусі, які відведуть у туалет, підіруть ніс і покарають кривдників. Тут все доводиться пізнавати та робити самостійно.

По-третє, у хорошому дитячому садку вихователі працюють безпосередньо з кожною дитиною. Якщо батьки прогавили якийсь момент у вихованні свого чада, то «дитячий садок» швидко поставить усе на свої місця. Малюкові пояснять, чому так робити «не треба» і як треба «правильно».

По-четверте, у крихіт з’являється такий необхідний перед школою досвід. Це стосується не лише спілкування та подолання певних проблем, а й здобуття перших навичок до письма, читання, колективної роботи.

По-п’яте, відвідування дитячого садка – це чудова нагода дітям «відпочити» від своїх батьків, а батькам від дітей. Як результат, дитина починає нудьгувати за мамою, і поводиться вдома слухняніше.

По-шосте, у зв’язку з контактом з іншими дітьми у дитини починає підвищуватись імунітет. Щоправда, це залежить безпосередньо від початкового рівня здоров’я малюка.

По-сьоме, діти, які ходять у садок, більш схильні до дотримання певного режиму дня. Їм легше адаптуватись до школи. Вони менш втомлюються та простіше переносять зміни.

По-восьме, після садка у малюків вже є певний базис знань. Вони швидко вливаються у шкільний колектив та починають займати лідерські позиції.

По-дев’яте, перебування в дитячому садку розвиває у дитини почуття відповідальності за свої вчинки та дії.

По-десяте, дитина, яка ходить у дитячий садок – це чудова нагода для мами, яка в декреті зайнятися собою, домашніми справами і просто відіспатися після двох років безсонних ночей.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *