300 вчителів України провели #КласнеЧитання
З 11 по 15 грудня школами України прокотилася хвиля класних читань. Понад 300 вчителів зі всієї України взяли участь в ініціативі #КласнеЧитання. Зі своїми учнями вони читали улюблені книги у рамках фестивалю “Книгоподорож”, організованого видавництвом “Ранок”.
“КнигоПодорож” вперше була проведена у 2016 році в Харкові. Цього року вона набула Всеукраїнського масштабу і об’єднала небайдужих до читання людей зі всієї України. Темою “КнигоПодорожі” 2017 стала “Книга – як форма комунікації”. Фестиваль мав на меті показати дітям України, що книга – це більше ніж просто читання, це обговорення, розглядання, відчуття…
“Хто сказав, що сучасні підлітки не читають? – запитує Уляна Шваєнко, вчителька Івано-Франківської СЗШ №16. – Читають! І сучасну літературу й класиків. Смаки різняться”.
Мабуть, саме тому, що школярі України читають, а вчителі намагаються підтримувати цю любов до читання та завжди показувати нові грані книги, одним з наймасштабніших заходів Книгоподорожі стало #КласнеЧитання. Понад 300 учителів зі всієї країни провели такі читання у своїх класах. Читали улюблені книги. Захід дійсно пройшов під гаслом КнигоПодорожі, бо з книгою працювали у різних формах: її читали, інсценізували, малювали, обговорювали, і навіть створювали свою власну.
Завдяки “Класному читанню” школярі України ще раз упевнилися у тому, що читати – це круто.
“Тепер 2-Г знає точно, що читати – це весело, круто, цікаво, позитивно, розумно, пізнавально, чудово, модно, класно, повчально, суперово і найголовніше потрібно”, – зазначила Соломія Ясниська, вчителька 2-Г класу Винниківської СЗШ №29.
#КласнеЧитання – захід, який спромігся об’єднати всіх поціновувачів книг однією загальною метою – допомогти дітям ще більше полюбити книгу та читання.
Як проходило #КласнеЧитання дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/
Коли людина вчиться читати, вона проходить, хоч і важкий, але дуже цікавий шлях. Спочатку літери, потім слова, твори і цілі томи… Такий потік з кожним роком повинен розвиватися, збільшуватися і надихати тих, хто читає. Натомість, у школах часто можна побачити відразу до читання. Коли учням не просто дають читати певні твори, їх змушують гортати сторінки, котрі їм не подобаються, розповідати нудні біографії та отримувати за це оцінки. Чи так потрібно прищеплювати любов до читання? Аж ніяк!!
Читання одна з важливих компетентностей кожної людини. На мій погляд це круто проводити такого виду заходи, адже учні них згуртовуються, їх об’єднує спільна мета. Особливим і цікавим є різні форми роботи з книгою.
Книга – найдивовижніший винахід людства. Кожна дитина змалечку дізнається про цей скарб. І якою б не була книга в наш час – паперова, електронна, із тканини чи іншого матеріалу, вона несе знання про оточуючий світ. Привчити дитину читати не завжди легко. Тому такі заходи є важливим та дієвим засобом залучення дітей до читання.
Читати -це дуже важливо! Та як привити любов до читання учням, якщо батьки зовсім не читають? Якщо вдома немає самої маленької бібліотеки? Якщо в родині не виписують ніякої періодики? Найбільше, на що спроможні батьки це прочитати репости Faceebook чи Viber. Я кажу тільки за своїх батьків. Можливо, у когось ситуація зовсім інша, то я за вас порадію