5 основних порад для підтримки здоров’я серця
Захворювання серця — найпоширеніші у світі. За даними ВООЗ, в середньому 25% дорослих жителів планети знаходяться у «зоні ризику» потенційного серцевого нападу. При цьому більшості проблем можна уникнути за допомогою двох простих факторів: здорового способу життя та профілактики. Розповімо, як захистити серцево-судинну систему від основних факторів ризику.
1. Займайтеся спортом або, як мінімум, частіше ходіть пішки
Велика кількість проблем з серцево-судинною системою спровокована впливом холестерину. Це — один з продуктів жирового обміну в організмі. Якщо його концентрація у крові підвищується, шкідливі фракції холестерину призводять до появи відкладень у судинах. Вони відомі як атеросклеротичні «бляшки». Вони суттєво сповільнюють тік крові та призводять до кисневого голодування тканин організму. Це — прямий шлях до атеросклерозу та пов’язаних з ним негативних наслідків.
Нормалізувати концентрацію холестерину можна завдяки спортивній активності. Не обов’язково шукати тренажери: досить звичайної швидкої ходьби. Ось як це діє в організмі: під час спортивних навантажень запускаються хімічні реакції, до яких долучаються ліпаза та кисень. Вони призводять до виведення «поганого холестерину» з організму. Чим більше рухається людина — тим нижчі холестеринові показники.
До речі, вітаміни для серця (зокрема, Омега 3) теж сприяють виведенню «поганого» холестерину та збереженню «хорошого». Тож спортивні навантаження варто доповнювати якісними харчовими добавками. Купити їх можна на сайті VitaWorld.
2. Позбавляйтеся зайвих кілограмів
Формула здоров’я проста: мінус три кілограми = мінус 10 мм ртутного стовпчика при вимірюванні тиску. Попри тренд на «бодипозитив», варто спиратися ще й на дані статистики. А вони стверджують, що люди з зайвою вагою втричі частіше страждають на гіпертонічну хворобу.
Як дізнатися, що ви у зоні ризику? Допомагає розрахунок індексу маси тіла. Потрібно свою вагу у кілограмах поділити на зріст у метрах квадратних. Якщо показник індексу перевищує 26 — вам потрібно нормалізувати харчування. Адже кожен зайвий кілограм потребує додаткової кількості крові для підтримки життєдіяльності. Тож серцю доводиться терпіти більші навантаження через необхідність виштовхувати кров з зусиллями. Це і є причиною хронічного підвищеного тиску.
Хочете розв’язання цієї проблеми? Скидайте зайву вагу. Інших дієвих варіантів не існує.
3. Менше м’яса, більше риби
Вже науково доведено, що цінність м’яса перебільшена. Ба більше — вживання червоного м’яса приносить більше шкоди, ніж користі та навіть може спричинити онкологічні захворювання шлунково-кишкового тракту.
А от риба жирних сортів дуже корисна. Регулярне вживання її є найкращою профілактикою різних захворювань та патологічних станів. Риба багата на вітаміни A та D, містить найцінніші кислоти групи Омега 3.
Скільки треба їсти риби для профілактики хвороб серця? Достатньо 200-400 грамів на тиждень. При цьому риба (форель, сьомга або інша) має бути запеченою або відвареною на пару. Можна і треба доповнювати страву відвареними овочами.
Не можете або не хочете вживати стільки риби? В такому випадку варто купити вітамінний комплекс для підтримки серцево-судинної системи Heart Beat. До його складу входять вітаміни В3, В6, В9, В12, а також калій, магній, кальцій та інші елементи, необхідні для регулювання рівня холестерину, підтримки серцевого м’яза, профілактики основних захворювань.
4. Кидайте палити
Це дуже важке рішення, особливо для курців «зі стажем». Проте воно життєво необхідне. Паління призводить до звуження судин, а нікотин вступає у хімічну реакцію з «поганим» холестерином. Схематично все відбувається так: нікотин та інші шкідливі складники призводять до руйнування судин, а на місцях цих руйнувань миттєво виникають холестеринові «бляшки». Чим більше цигарок — тим більші ці «бляшки». За статистикою, одна цигарка вкорочує життя людини на 10 хвилин. А є й інша статистика: серед людей, які кинули палити понад п’ять років тому, ризик розвитку захворювань серця та судин знижується на 30%.
5. Споживайте більше натуральних продуктів
Серцевому м’язу для нормальної роботи постійно потрібні калій кальцій та магній. Їх можна отримати з вітамінного комплексу. Проте важливо забезпечити постійне надходження цих мікроелементів з їжі. Тому введіть до щоденного раціону курагу, ізюм, чорнослив. Їх можна споживати окремо або ж зробити суміш, подрібнивши та додавши горіхи й мед. Але перед споживанням такої суміші попередньо проконсультуйтеся у лікаря (є обмеження для пацієнтів з цукровим діабетом).