5 захопливих українських кінострічок
Досить довго українці вважали «своїм» радянське кіно, що часто так і було, а після розпаду Союзу продовжували дивитись російське. Проте від початку війни на Сході постало питання заміни фільмів держави-агресора, а після повномасштабного вторгнення воно стало ще більш актуальним.
Пропонуємо вам якісні та захопливі українські фільми, які стали якщо не початком, то гідним продовженням вітчизняного кінематографа.
«Плем’я» (2014)
Кримінально-драматична картина Мирослава Слабошпицького про підліткове кримінальне угруповання в інтернеті для глухонімих. У цій стрічці не звучить жодного слова чи саундтреку — всі герої спілкуються мовою жестів. Це створює своєрідну пластику фільму та демонструє світосприйняття глухонімих. Стрічка взяла участь у сотні кінофестивалів та отримала понад 40 нагород.
«Додому» (2019)
Драматична історія від режисера Нарімана Алієва. Старший син кримського татарина Мустафи загинув в АТО, тому батько приїздить до Києва забрати тіло, щоб поховати за звичаями свого народу. Разом з ним додому їде молодший син, який до того навчався в столиці. Це історія не лише мандрівки до Криму, але й ментального шляху хлопця до власної культури, змужніння та пошуку себе.
«Кіборги» (2017)
Військова драма від Ахтема Сеітаблаєва про подвиг українських захисників, які восени 2014 року 242 дні боронили Донецький аеропорт. Стрічка відображає реальні події, у яких беруть участь добровольці, мобілізовані та професійні військові. І хоча вони мають різну мотивацію, навички та відношення до ситуації, їхні долі тісно переплітаються. Прототипами героїв та консультантами фільму стали реальні захисники Донецького аеропорту.
«Донбас» (2018)
Фільм Сергія Лозниці, знятий у жанрах трагіфарсу та воєнної драми. Стрічка складається з 13 епізодів, які показують життя в окупованому Донбасі на основі реальних матеріалів. Масовка для фейкових інтерв’ю, мародерство сепаратистів, весілля під автоматні черги — все це могло бути смішним, якби не було трагічним. Цей фільм отримав нагороду за кращу режисерську роботу на фестивалі «Особливий погляд» у Каннах.
«Чорний ворон» (2019)
Історична драма режисера Тараса Ткаченка на основі однойменного роману Василя Шкляра. Стрічка переносить глядача у двадцяті роки минулого століття, коли українські повстанці на чолі з холодноярським отаманом боролися проти більшовиків, які окупували УНР, розправляючись із патріотами та утискаючи українську культуру.
Де можна подивитись?
Ці та інші українські кінострічки ви можете подивитись у високій якості за допомогою сервісу Київстар ТБ. Оформлюйте підписку вже зараз та дивіться кіно на 5 різних пристроях!