mail@urok-ua.com

Дітям про житлово-комунальні послуги

Заняття для старших дошкільнят

Автор: вихователь-методист Шрамко Наталія Миколаївна

вихователь-методист Шрамко Наталія МиколаївнаНаш Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) № 274 «Зайчатко» Запорізької міської ради Запорізької області працює над проблемою економічної освіти дітей дошкільного віку впродовж 11 років під керівництвом кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, доцентів ЗОІППО Жадан Р.П., канд. екон. наук та Григоренко Г.І., канд. пед. наук. За цей період організовано та проведено безліч методичних заходів та розроблено конспектів занять. Наводимо заняття “Дітям про житлово-комунальні послуги”.


 

 

Мета: Дати дітям уявлення про житлово-комунальні послуги; їх різноманітність та значення в житті родини. Розширити знання про працю людей у сфері комунальних послуг, виховувати повагу до неї. Формувати звичку бережливого ставлення до води, електрики, газу.

Попередня робота. Дітям пропонують дізнатися у батьків, якими житлово-комунальними послугами користується їхня родина і як вони оплачують їх.

Матеріал: фотографії чи картки із зображенням слюсаря, електрика, газівника, двірника; пам’ятки з правилами; частини картонного круга, картки із зображенням різних комунальних послуг.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь. Серед багатьох послуг є такі, без яких сучасна людина просто не може обійтися, якими користуються всі мешканці будинку. Скажіть, діти, що потрібно сучасній людині для комфортного життя в своїй оселі?

Відповіді дітей: вода, світло, газ, тепло тощо.

Вихователь. Послуги, які забезпечують надання нам води, світла, газу, тепла, називаються – житлово-комунальними. Завдяки їм родини отримують у своїх оселях газ, воду, електрику, підтримується чистота і порядок у будинках, під’їздах, на вулицях – дорогах, тротуарах, пішохідних доріжках. Але затишок і порядок у будинку залежать також і від його мешканців – тобто від нас із вами.

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ

Чи чули ви про такі послуги від рідних ? Розкажіть про це.

Які це послуги: для когось одного чи для всієї родини ?

В якому будинку найкраще жити ? Що в ньому має бути ? (Так, звичайно, електрика, газ, тепло, вода. А ще чистий під’їзд, гарне подвір’я,  дерева, кущі, квіти на клумбах).

Для чого потрібні електрика, газ? Як їх використовують у вашій домівці ?

Розкажіть, для чого потрібна вода. Чому кажуть: ” Де вода – там і життя ” ?

Люди яких професій надають нам житлово-комунальні послуги ?

Житлово-комунальні послуги – це послуги, які надаються споживачеві для забезпечення комфортних умов життя.

До житлово-комунальних послуг належать холодне і гаряче водопостачання, електро- і газозабезпечення, опалення, що надаються за гроші, тобто продаються.

Ознайомлення з професіями

Дітям показують фотографії чи картки із зображенням слюсаря, електрика, газівника, двірника, тощо.

Можна запросити цих людей на заняття, щоб вони розповіли про свою роботу, а також нагадали правила безпечного користування електроприладами, газом, водопровідними кранами та ін.

Крім того пояснюють: якщо раптом у домі не стане світла – треба зателефонувати до спеціальної служби, щоб викликати електрика. Цей фахівець виявить причину і налагодить роботу електричних приладів. Обов’язково треба акцентувати увагу дітей на тому, що електричний струм може бути небезпечним для життя людини, тож конче потрібно дотримуватись правил безпечного користування електричними приладами.

Правила безпечного користування електроприладами

Не бавитися ввімкненими електричними приладами.

Не торкатися електровимикачів і розеток мокрими руками.

Не вмикати електроприлади без дозволу дорослих.

Про роботу двірника дошкільнята дізнаються, проходячи щодня територією дитячого садка. На прогулянках варто звертати увагу вихованців на те, як гарно, затишно і чисто на подвір’ї, які доглянуті дерева, кущі та квіти. Діти мають дізнатися про послуги, які надає двірник (прибирає сміття, опале листя, взимку – сніг, упорядковує доріжки, газони, тощо), пригадати, як вони самі допомагають висаджувати й поливати рослини, розпушувати землю на квітниках. Разом з вихователем складають пам’ятку щодо поведінки на території дитячого садка.

Правила поведінки на території дитячого садка

Підтримувати чистоту. Прибирати за собою після ігор. Не смітити.

Берегти дерева і кущі, не ламати гілки, підв’язувати їх.

Дбати про газони й квітники, висаджувати квіти, поливати, не ходити по газонах, не топтати траву на них.

Дидактична вправа „ Що потрібно…? ”

Вихователь промовляє початок речення, діти по черзі закінчують його.

Щоб на подвір’ї було чисто, треба …

У кімнаті тепло, тому що …

За допомогою газу ми …

Вода потрібна для того, щоб …

Електричний струм потрібний нам для того, щоб …

Загадки про комунальні послуги

Їду ,їду – немає сліду. (Вода)

Ну і плитка в нас чудова:

Не потрібно плитці дрова.

Сірником тернеш – і враз

Загориться в плитці … (газ)

Тепла гармонія весь дім обігріває. (Опалювальна батарея)

І не сонце, і не місяць,

А світить ясно, як удень. (Електролампа)

Дидактична гра

” Комунальні послуги „

Педагог роздає дітям частини картонного круга. Вони мають зробити на них малюнки або наклеїти картки із зображенням різних комунальних послуг. Потім усі сідають, утворивши коло, та складають свої частини, пояснюючи їхній зміст. Таким чином вихователь підводить дітей до висновку про різноманітність комунальних послуг.

Слухання та обговорення казки

Жив у затишній квартирі одного гарного міського будинку чоловік на ім’я Байдужко. Понад усе на світи він любив розважатися. Тільки й знав, що весели тися та бездумно тринькаючи гроші.

Повертався Байдужко додому пізно. Та ще здалеку йому підморгувало Світло в його віконцях, на плиті кухар Газ готував смачну вечерю, а з крана весело дзюркотіла Вода.

Лише Поштова скринька плакала й розривалася,  бо була переповнена листами. Байдужко навіть не виймав їх, бо знав, що знав, що в них усіх одне повідомлення: Просимо сплатити борг за комунальні послуги ”.

  • Байдуже, ще встигну, думав Байдужко і продовжував користуватися послугами, які люб’язно надавав йому Господар Комунальник.

Одного разу пізно ввечері Байдужко повертався додому, а Світло не моргало йому очками. Відчинив двері, а звідти – Холод. І кухар  Газ кудись подівся, Холодна і Тепла Водичка кудись пропали.

  • Байдуже, – подумав Байдужко і знову пішов розважатися.

Та наступного вечора він уже не зміг зайти до будинку, бо жодне віконечко не світилося.

Засумував Байдужко.

І раптом, де не візьмись, – Світлячок. Він присвітив вхід до будинку. Біля дверей лежав лист.Розкрив його Байдужко і прочитав …

Ой, ні, не прочитав, бо Світлячок згас.   

Іванна Мельник

Запитання до дітей

Про що йдеться у казці ?

Чим займався Байдужко ?

Про що нагадували йому листи в поштовій скриньці ?

Чому в будинку не стало світла, газу, тепла і води ?

Що має зробити Байдужко, аби комунальні послуги знову повернулися?

Вихователь акцентує увагу дітей на необхідності своєчасної оплати (один раз на місяць) комунальних послуг кожною родиною, дитячим садком, підприємством, крамницею, тощо. Це першочергова потреба, адже від її задоволення залежать добробут, здоров’я і взагалі нормально робота всіх членів родини та й усіх людей на підприємствах, в установах, всюди.

Спільне розмірковування ” Як заощаджувати ? „

Дітям пропонують поміркувати, як, на їхню думку, можна зменшити вартість оплати комунальних послуг (ощадливо використовувати воду, електрику, газ, тепло в їхніх домівках). Разом з вихователем пригадують правила ощадливості.

Правила ощадливості

Добре закручувати крани, щоб з них не витікала, не крапала вода.

Виходячи з кімнати, обов’язково вимикати світло.

Вимикати прилади, якими ніхто не користується в певний момент (телевізор, праску, тостер, тощо).

Коли на вулиці холодно, щільно зачиняти вікна, двері в квартирі, в інших приміщеннях, щоб зберігалося тепло, тощо.

Разом доходять до висновку: якщо завжди дотримуватися цих правил, то показники на лічильниках будуть нижчими, тож і платити родині треба буде менше.

Педагог пропонує вихованцям пригадати, чи були такі випадки, коли в квартирі або в будинку відключали електрику, газ, воду.

Гра „ Що станеться, якщо … ”

Вихователь. Уявімо, що в нашому дитячому садку трапилася аварія. Що буде, коли …

Не стане електрики? (Не працюватимуть холодильник, пральна машина, праска, телевізор, телефон, комп’ютер).

Не подаватиметься вода ? (Не зможемо випити води, чаю, помитися, кухар не приготує їжі, не можна буде помити підлогу, випрати білизну, полити квіти).

Відключать газ ? (Не можна буде приготувати їжу, підігріти воду для опалення – буде холодно).

Вихователь. Що робити в таких випадках ? (Міркування дітей). Дорослі мають зателефонувати в спеціальну аварійну службу і повідомити про аварію. Тоді прибуде спеціальна бригада, до якої входять слюсарі, електрики, водопровідники, та інші фахівці.

Наприкінці заняття вихователь разом із дітьми підбивають підсумки.

Вихователь. Тож, житлово-комунальні послуги дуже важливі для кожної людини, родини, бо вони роблять наше життя зручнішим та комфортнішим. Щоб полегшити роботу комунальників і заощадити кошти родини за оплату відповідних послуг, треба бережливо ставитися до своєї оселі, економно користуватися водою, електрикою, газом.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Напрацьованого досвіду роботи з дітьми з питань житлово-комунальних послуг у методичній літературі ще досить мало, а вихователь зробила спробу адаптувати свою роботу ло викликів часу.Нехай не все вдалося ,але спроба заслуговує на увагу.

  2. Доцільно обдумати та переосмислити першу частину конспекту аж до правил безпеки, оскільки вона є заскладною для розуміння. Визначення житлово-комунальних послуг не несе для дитини нічого окрім набору слів. А от друга частина дуже цікава. Дійсно варто пояснювати діткам, хто допомагає нам жити комфортно, і як називаються професії цих людей. Чудовим логічним завершенням є гра “Що станеться, якщо…” Я доповнила б її ще питанням “А кого викличемо у такому випадку?” для кожного окремого випадку, щоб фронтально перевірити, наскільки діти зрозуміли призначення цих людей (електрика, сантехніка, працівника газової служби).