mail@urok-ua.com

ДПА з української мови: як правильно підготувати дитину

Державна підсумкова атестація з української мови переважно пишеться диктантом до якого учнів підготовлюють упродовж усього навчального року. За декілька хвилин до початку екзамену вчителя збираються в обраному закладі та проводять жеребкування який текст учні мають писати.Текст обирається за місяць до початку ДПА, голосуванням, яке проводиться у територіальній громаді. Частіше за все управління освіти надають перевагу текстам О. Авраменку.

На початку екзамену вчитель зачитує твір повністю, а потім речення диктанту повторюють 3 рази, цього часу достатньо аби перевірити помилки та поставити розділові знаки.

Державна підсумкова атестація проводиться наприкінці 4-го та 9-го  класу. За час підготовки вчителі не завжди встигають досконало пройти матеріал тож учні підготовлюються самі вдома з батьками або з репетиторами.

Українська мова — один з найважливіших предметів, адже вона потрібна абсолютно для вступу в будь-який навчальний заклад.

Українська мова це частина нашої культури яку повинен знати кожен українець.

Підготовлено за підтримки BukiSchool
Підготовлено за підтримки онлайн-школи BukiSchool:
https://bukischool.com.ua/tutors/ukrainska-mova/pidhotovka-dpa

Як допомогти дитині підготовитись до екзамену з української мови?

Учню може бути складно засвоїти щось нове самому, тож підтримка та допомога зі сторони батьків буде дуже важлива. Віра у себе надихне на бажання краще вчитись та вивчати щось нове і не зупинятись лише на шкільній програмі, а підтримка з вашої сторони укріпить віру.

З чого почати?

В першу чергу повторіть все вивчене за цей та попередній навчальний рік.

Практикуйте орфографію, наприклад пишучи маленькі диктанти в яких вживається багато розділових знаків аби дитина навчилась та розуміла коли який знак потрібно ставить.

Знайдіть репетитора який професійно допоможе дитині. Шукати хороших репетиторів краще за все на репетиторських сайтах. На платформі Букі ви зможете підшукати репетитора з української мови(та не тільки) який підійде саме вашій дитині. Також є багато хороших книг та збірники вправ які не завадять підготовці, наприклад: “О. Заболотній, В. Заболотній — українська мова і література. Повний курс підготовки” також варто розглянути “О. Авраменко, О. Тищенко — українська мова. Правопис у таблицях” — це маленький приклад, нерідко школи самі пропонують книги для підготовки, та доповнювальний матеріал не буде лишнім.

Ефективні методи підготовки.

  1. Правильне розпорядження часу.

Вивчати матеріал потрібно систематично. Розподіліть час занять так аби дитина не встигала забути те що ви вивчали, наприклад 3 рази на  тиждень — це оптимальний варіант, адже дитина буде і встигати відпочивати, і не буде забувати вже пройдений матеріал. 

  1. Робоче місце.

На столі немає бути не потрібних речей, аби ні на що не відволікатись. Проте, якщо місце де ви займаєтесь буде мати приємну атмосферу це викликатиме більше приємних емоції від процесу навчання і допоможе зосередитись на ньому.

  1. Перекажіть своїми словами.

Не варто зачитувати правила по декілька разів, це мало чим допоможе. Краще буде якщо ви розкажете спрощено, наукові терміни, що складно запам’ятати, можна завчити і окремо. Головне розуміти матеріал аби використовувати його в майбутньому, а не завчати слова.

  1. Асоціації.

Якщо матеріал буде пов’язаний з чимось приємним, то його буде легше засвоїти. Наприклад: включіть ледь чутну і спокійну мелодію без слів під час занять і як тільки учень буде її згадувати то на розум будуть приходить ваші уроки. Теж саме може бути й з запахом та смаком. Деякі психологи рекомендують під час вивчення складного параграфа жувати улюблену жуйку, так текст який ви читаєте буде асоціюватись з тим що ви любите і його буде легше запам’ятати. 

  1. Підтримка.

Екзамени дуже нервова подія тож ваше завдання як батьків оточити учня підтримкою та любов’ю. Дитина не має бути впевнена що обов’язково погано напише. Приємні слова та підтримка зі сторони рідних — підвищать настрій та зменшать рівень тривожності.

Підготуйте дитину професійно

Ви не завжди можете чітко та зрозуміло пояснити матеріал якщо ви не педагог. Тож краще довірити це професіоналу, а саме репетитору. Хороший репетитор допоможе вашій дитині швидко вивчити матеріал, та пояснить теми які максимально не зрозумілі. А також ви самі можете відпочити від навчання та бути впевнені у підготовці вашої дитини.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Мне кажется, лучший вариант это с преподавателем. Так как, сам ребенок, ну как он сам организуется? нужен какой-то смотрящий над ним) Я своего отправила сюда https://ecole.kiev.ua/uk/ тут) и сама еще английский тут учу онлайн тоже. Это лучшее,что со мной случайлось) После миллиона очных курсов – наконец открыла для себя онлайн образование))