Елементи гри на уроках зарубіжної літератури у 8 класі
Автор: вчитель зарубіжної літератури і російської мови Назаренко Тетяна Василівна
Ігрові елементи завжди заохочують працювати плідно школярів будь-якого віку. Кросворди, ребуси, різні ланцюжки – особливий прийом подачи та перевірки матеріалу. Нещодавно з’явився ще один різновид логічної гри – кроссенс. Я їх використовую при підведенні підсумків з вивченої теми. Дітям подобається цей вид роботи.
Кроссенс. Мігель де Сааведра Сервантес «Дон Кіхот».
Про кого й про яке поняття йде мова в цієй головоломці?
По периметру:
1-2-його посвятили в лицарі і він вирушив на пошуки пригод;
2-3-на своєму шляху здійснив декілька «подвигів»- воював з вітряками;
3-6-з незрозумілих для нього причин розігнав похоронну процесію;
6-9-обрав собі даму серця;
9-8-все, що він робив, було марною тратою часу;
8-7-цей герой-представник епохи Відродження;
7-4-він один з вічних образів світової літератури.
По хресту:
1-9- Дон Кіхот і Дульсінея Тобосська – власні імена;
3-7- будівлі протилежні за виглядом: низького прошарку населення і замржніх.
Кроссенс. Іспанський поет Луїс-де-Гонгора-і-Арготе. «Галерник».
Про кого і про що зображено в квадратах?
Очікувані відповіді:
1-2 -поет епохи барокко – наставник в поезії Ф.Петрарка;
2-3-за веселе життя й легковажні вірші був звільнений з посади ключника;
3-6- змінилася його діяльність: при дворі короля мав почесну посаду капеллана;
6-9- капеланство дає важливу можливість: він розмірковує над долею поета;
9-8-замислився про тяжке життя людей: тих, хто закований на галерах;
8-7-галерник-представники прошарку рабів;
7-4-за правду у віршах після смерті його, поет епохи барокко, назвали «іспанським Гомером».
Гарна робота вчителя, що відзначається своєю новизною та яскравістю. Учні люблять саме такі завдання. Школярі можуть перевірити свої знання у досить цікавій формі роботи. Дякую.
Кроссенс – це гарний різновид логічної гри, який зазвичай можна використати на підсумковому етапі уроку, щоб узагальнити та перевірити вивчений матеріал з теми. Завдання цікаві, дозволяють заохотити учнів до навчання. Напрацювання актуальне та яскраве. Дякую!
Тетяна Василівна! Літературні ігри – це особливий різновид педагогічних ігор,джерело яких-навчальний матеріал із літератури. Вони спрямовані на виховання інтересу до предмета, формування навичок правильного,виразного читання та розуміння прочитаного,організацію самостійної роботи з додатковою літературою, розвиток творчих здібностей.Використання ігрових технологій на уроці розвиває здатність нестандартно мислити, обирати оптимальний варіант. Дякую за цікавий арсенал ігр ! Беру їх в педагогічний Банк Їдей. З Новим Роком!.
Тетяно Василівно !Наданий Вами матеріал можна легко та доречно вбудувати у каркас власного уроку. Впевнена,що він буде і цікавим ,і корисним для школярів.
Цікавий прийом роботи для учнів та кропітка праця для творчого вчителя. Велика подяка колезі за наданий матеріал, обов’язково використаю у своїй роботі, оскільки в цьому навчальному році вивчатиму з учнями творчість цих митців. Для тих, хто ще не знайомий з таким різновидом логічної гри, можна написати роз’яснення та інструкцію щодо її проведення. Дякую, колего, наснаги та натхнення в роботі!
Чудово, що вчитель знайшов, як у цікавій формі подати учням досить складний матеріал. Візуалізація допоможе краще уявити героїв твору і відновити перебіг подій, додасть іспанського колориту. Обов’язково візьму цей досвід на озброєння.
Тетяно Василівно ! Дякую Вам за таку творчість . Ви-МОЛОДЕЦЬ! Цей матеріал можна використати будь-якому вчителю. Розумних учнів та вдячних батьків Вам .
Дякую вчителю Тетяні Василівні за цікаву добірку “кроссенсів”, Дітям подобається цей вид роботи таму, що він спонукає мислити логічно, творчо, колективно. Цікаво, мабудь, і вчителю складати такі завдання, це буде розвивати і вчителя. Але, на жаль, буває так, що є бажання, а часу немає. Тому дякую за надату добірку. Цікаво.