Елементи гри на уроках зарубіжної літератури у 8 класі

Автор: вчитель зарубіжної літератури і російської мови Назаренко Тетяна Василівна

Назаренко Тетяна ВасилівнаІгрові елементи завжди заохочують працювати плідно школярів будь-якого віку. Кросворди, ребуси, різні ланцюжки – особливий прийом подачи та перевірки матеріалу. Нещодавно з’явився ще один різновид логічної гри – кроссенс. Я їх використовую при підведенні підсумків з вивченої теми. Дітям подобається цей вид роботи.


Кроссенс. Мігель де Сааведра Сервантес «Дон Кіхот».

Про кого й про яке поняття йде мова в цієй головоломці?

Screenshot_1

По периметру:

1-2-його посвятили в лицарі і він вирушив на пошуки пригод;

2-3-на своєму шляху здійснив декілька «подвигів»- воював з вітряками;

3-6-з незрозумілих для нього причин розігнав похоронну процесію;

6-9-обрав собі даму серця;

9-8-все, що він робив, було марною тратою часу;

8-7-цей герой-представник епохи Відродження;

7-4-він один з вічних образів світової літератури.

По хресту:

1-9- Дон Кіхот і Дульсінея Тобосська – власні імена;

3-7- будівлі протилежні за виглядом: низького прошарку населення і замржніх.


 

Кроссенс. Іспанський поет Луїс-де-Гонгора-і-Арготе. «Галерник».

Про кого і про що зображено в квадратах?

Screenshot_2

Очікувані відповіді:

1-2 -поет епохи барокко – наставник в поезії Ф.Петрарка;

2-3-за веселе життя й легковажні вірші був звільнений з посади ключника;

3-6- змінилася  його діяльність: при дворі короля мав почесну посаду капеллана;

6-9- капеланство дає важливу можливість: він розмірковує над долею поета;

9-8-замислився про тяжке життя людей: тих, хто закований на галерах;

8-7-галерник-представники прошарку рабів;

7-4-за правду у віршах після смерті його, поет епохи барокко, назвали «іспанським Гомером».

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Гарна робота вчителя, що відзначається своєю новизною та яскравістю. Учні люблять саме такі завдання. Школярі можуть перевірити свої знання у досить цікавій формі роботи. Дякую.

  2. Кроссенс – це гарний різновид логічної гри, який зазвичай можна використати на підсумковому етапі уроку, щоб узагальнити та перевірити вивчений матеріал з теми. Завдання цікаві, дозволяють заохотити учнів до навчання. Напрацювання актуальне та яскраве. Дякую!

  3. Тетяна Василівна! Літературні ігри – це особливий різновид педагогічних ігор,джерело яких-навчальний матеріал із літератури. Вони спрямовані на виховання інтересу до предмета, формування навичок правильного,виразного читання та розуміння прочитаного,організацію самостійної роботи з додатковою літературою, розвиток творчих здібностей.Використання ігрових технологій на уроці розвиває здатність нестандартно мислити, обирати оптимальний варіант. Дякую за цікавий арсенал ігр ! Беру їх в педагогічний Банк Їдей. З Новим Роком!.

  4. Тетяно Василівно !Наданий Вами матеріал можна легко та доречно вбудувати у каркас власного уроку. Впевнена,що він буде і цікавим ,і корисним для школярів.

  5. Цікавий прийом роботи для учнів та кропітка праця для творчого вчителя. Велика подяка колезі за наданий матеріал, обов’язково використаю у своїй роботі, оскільки в цьому навчальному році вивчатиму з учнями творчість цих митців. Для тих, хто ще не знайомий з таким різновидом логічної гри, можна написати роз’яснення та інструкцію щодо її проведення. Дякую, колего, наснаги та натхнення в роботі!

  6. Чудово, що вчитель знайшов, як у цікавій формі подати учням досить складний матеріал. Візуалізація допоможе краще уявити героїв твору і відновити перебіг подій, додасть іспанського колориту. Обов’язково візьму цей досвід на озброєння.

  7. Тетяно Василівно ! Дякую Вам за таку творчість . Ви-МОЛОДЕЦЬ! Цей матеріал можна використати будь-якому вчителю. Розумних учнів та вдячних батьків Вам .

  8. Дякую вчителю Тетяні Василівні за цікаву добірку “кроссенсів”, Дітям подобається цей вид роботи таму, що він спонукає мислити логічно, творчо, колективно. Цікаво, мабудь, і вчителю складати такі завдання, це буде розвивати і вчителя. Але, на жаль, буває так, що є бажання, а часу немає. Тому дякую за надату добірку. Цікаво.