mail@urok-ua.com

Гра на згуртування колективу “Стежинка” для учнів 1-4 класів

Автор: вихователь ГПД Гордієнко Елла Олександрівна

Гордієнко Елла ОлександрівнаГра «Стежинка»

Мета: згуртування колективу, зняття напруги в класі.

Хід гри: Всі учні шикуються один за одним і йдуть по класу змійкою по уявній стежинці. По команді ведучого ви починаєте долати уявні перешкоди.

  1. Спокійно йдемо по стежинці. Навколо – кущі, дерева. Падають жовті листочки. На стежинці попереду – великі калюжі. Одна, друга, третя.
  2. Знову спокійно йдемо по стежині. Перед нами – струмок. Через нього перекинутий місточок з перилами. Переходимо по місточку, тримаючись за перила.
  3. Спокійно йдемо по стежці. Стежка веде через болото. З’явилися купини (кочки). Стрибаємо з купини на купину. Раз, два, три, чотири. Перейшли через болото.
  4. Знову йдемо спокійно. Перед нами – яр. Через нього перекинута колода. Переходимо через яр по колоді. Йдемо обережно, зберігаючи рівновагу! Ох, нарешті перейшли!
  5. Йдемо спокійно. Що це? Стежка стала липкою від мокрої глини. Ноги так і прилипають до неї. Майже не можливо відірвати ноги від землі. Йдемо важко.
  6. Дорога знову стала гарною. Йдемо спокійно. Тепер через стежку впало дерево. Та яке велике! Гілля в усі сторони! Перелазимо через нього.
  7. Ой, на щось колюче наступили! Та це ж їжачок!

Йдемо спокійно по стежинці! Як гарно навколо! Ось і прийшли! Молодці!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

  1. Сподобалась гра, яку презентувала автор. Одразу виникла ідея, як застосувати подібне для своїх учнів. Працюю зі старшими, але для етапу рефлексії чи фізкультхвилинки можна погратися із ними. Сприяє гра і встановленню психологічного комфорту, і є певною розвагою, щоб відволіктися і відпочити учням під час уроку

  2. Доброго дня! Цікава гра, добре застосовувати в колективі. Гра розвиває увагу ( потрібно слухати ведучого), вчить працювати в команді. Не дуже зрозуміло: кожен учень виконує одне і теж саме завдання? Тоді – досить тривала розминка. Поясню: я збираю листочки, які падають, а потім намагаюсь подолати калюжі, а за мною йде хлопець і йому байдуже ( всі по-різному ставляться до перешкод, тому потрібні додаткові пояснення. Дякую.

  3. Я не побачила в розробці, чи діти тримаються за руки, але, якщо так, то це – тактильний контакт, що забезпечує почуття захищенності, відповідальності, психологічного комфорту9особливо.якщо дітки стоять поруч з друзями). Важливим є.щоб в кінці “змійки” стояла дитинка, адаптована до нвчання та впевнена у собі! Вважаю.що можна додати і виконання завдань,наприклад вивчити чистомовку чи веселий віршик!

  4. Гру частково можна використати і як фізхвилинку. Позитивний настрій від подолання перешкод буде забезпечено на увесь урок. Дякую за ідею!

  5. Здається, проста гра. Але граючись у неї, у дітей виникають позитивні емоції, доброзичливі стосунки один до одного, зникає почуття боязкості. А це дійсно згуртовує клас у єдиний колектив.

  6. За допомогою таких вправ діти вчаться керувати своєю психічною діяльністю.Завдяки їм можна розвинути не лише репродуктивну уяву, а перевести її в творчу форму і дитина буде здатна уявити кінцевий результат власної діяльності, а ще просто переключитися від навчання і отримати відпочинок,що найголовніше для здоров`я.

  7. Дана вправа дійсно згуртовує колектив, позитивно впливає на відносини учнів класу. Вважаю, універсальна у використанні, сприяє розвитку життєвокомпетентної особистості.Обов’язково використаю на практиці.