mail@urok-ua.com

Інтегроване заняття з використанням навчально-розвивального посібника Л.Шелестової «Вчимося читати» (середній вік).

Автор: вихователь дошкільного закладу Лукащук Людмила Григорівна

За допомогою навчально-розвивального посібника Л. Шелестової «Вчимося читати» діти легко та із задоволенням навчаються читати. Ігрові вправи зацікавлюють дітей яскравими малюнками, на яких зображені привабливі та кумедні тваринки, метушливі птахи, усміхнені діти та безліч різних кольорових предметів, які захоплюють веселими барвами й казковими сюжетами. Щоб краще ознайомити дітей із буквами та складами, використовую природний матеріал (жолуді, квасоля), ґудзики. Заняття буде корисне та цікаве вихователям дошкільних закладів.


 

Програмовий зміст: закріпити вміння дітей розрізняти та називати вивчені голосні букви «А», «О», «У», «Е», «І», приголосні «Б», «В», «Г»; удосконалювати знання дітей про їх звукове значення: голосні – довгі (промовляємо проспівуючи), приголосні короткі (вимовляємо коротко); вправлятися в умінні читати склади.

Закріпити вміння дітей розфарбовувати малюнки не виходячи за контури; викладати букви з лічильних паличок і природного матеріалу; продовжувати вчити дітей виконувати завдання на сторінках посібника, орієнтуванню на листку.

Розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, фонематичний слух, зосередженість;

Виховувати позитивне, емоційне ставлення до занять, почуття дружби та бажання допомогти один одному.

Обладнання та матеріал: навчально-розвивальний посібник Л. Шелестової «Вчимося читати» «Вчимося читати», частина І; палички, природний матеріал (жолуді, квасоля), ґудзики; таблиці зі складами на букви «Б», «В», «Г»;

демонстративний матеріал зі своїми літерами: білочка – «Б», ведмедик – «В», грибок – «Г», їжачок – «А», лисичка – «И», білочка – «І», хмарка – «О», зайчик – «У», пташка – «Е»;

роздатковий матеріал: ляльки, мотрійки, ведмедики, білочки, грибочки, собачки з голосними та складами; простий олівець, картон А-4 формату.

Хід заняття

Вихователь Діти, сьогодні у нас цікаве заняття. Я хочу запросити Вас у країну Знань. Це дуже незвичайна країна, тому треба бути уважними та хоробрими.

(Діти проходять до групи, де на них чекають гості)

Вихователь Ой, діти, подивиться скільки гостей до нас завітало, давайте з ними привітаємося. (Діти вітаються з гостями, чути стук в двері)

Вихователь Ой, діти, хтось стукає у двері. Заходьте, будь ласка.

(Заходить засмучена Маша – дівчинка з мультфільму «Маша і ведмідь»).

Вихователь Дітки а хто це? (Машенька). Чому ти, Машенька, сумна, що у тебе трапилось?

Маша  Як не сумувати? Мені час до школи йти, але я не чого не знаю.

Вихователь Не сумуй, Маша, ми тобі допоможемо, наші діти багато чого знають і тебе навчать. Ось ти вже й портфелик зібрала. А давай подивимося що тут у тебе є. (Вихователь дістає з рюкзака картинки на яких зображені голосні букви).  Маша, а ти знаєш що це?

Маша  Ні.

Вихователь  Діти, а Ви знаєте що це?

Діти  Так, це букви.

Вихователь Давайте їх проспіваємо.

Проводиться дидактична гра «Яка голосна буква» ( діти по черзі називають голосні букви «А»,»О», «У», «Е», «И», «І” ).

Вихователь Молодці, усі букви вірно назвали, а як ці букви назвати одним словом?

Діти Голосні.

Вихователь А чому їх так називають?

Діти  Бо їх можна заспівати і промовити голосно  і не чого не заважає.

Вихователь Вірно. Маша, а ти запам’ятала усі голосні?

Маша  Так.

Вихователь  Ну, що в тебе в портфелику далі?

(вихователь дістає картинки з приголосними буквами «Б», «В», «Г»)

Вихователь Діти, а це які букви, як їх назвати одним словом? Давайте їх прочитаємо. (проводиться дидактична гра « Прочитай приголосний звук»)

Вихователь Ну ось Маша вивчила ще букви. А тепер давайте пограємо.

(діти сідають на лави і знаходять на своїх місцях картки з зображення різних казкових героїв та голосних буквів).

Вихователь Ой, дивиться скільки гостей до Вас завітало і кожен приніс свою улюблену голосну букву (вихователь вибірково просить дітей прочитати свою букву). Подивиться діти, а хто до нас завітав (групова кімната прикрашена різними казковими героями, які мають кожен свою голосну букву).

Вихователь А кожен казковий герой улюблену букву буквою.

(проводиться дидактична гра «Допоможи зустрітися друзям»).

Вихователь Подивись, давайте ми усіх наших маленьких друзів віднесемо до цих героїв,  кожному його улюблену букву. Маша,чи вірно діти усе зробили?

Маша Так, вірно.

Вихователь Маша. А наші діти також знають віршики про різні букви. (діти читають вірші про букви А, І, Б). Молодці, малята, давайте далі подивимося що у Маші в портфелику. (вихователь дістає таблиці з приголосними буквами «Б», «В», «Г», на яких написані склади).

Вихователь Маша, ну чому ти сумуєш, ти не знаєш як треба ці склади читати? Ми тобі допоможемо.

(проводиться дидактична гра «Прочитай склади», діти разом читають склади на букву «Б», потім індивідуально одна дитина читає склади на букви «В» та «Г»).

Вихователь Ну от і з цім завданням ми впоролися, усі склади прочитали. Ой, погляньте, хто це у вас під лавками заховався? (діти знаходять під лавками у коробочках картинки зі зображенням тварин – білочок, ведмедиків та грибочки, на яких написані склади, кожна дитина за проханням вихователя читає свій склад). Ну, от і гарно почитали, а зараз в гру пограємо.

(дидактична гра « Чарівні склади»

Вихователь Погляньте, а ось і наші гості зі своїми приголосними буквами, білка з буквою «Б», грибочок з «Г», ведмедик на велосипеді привіз букву «В» (вихователь пропонує рознести свої склади до відповідного героя).

Вихователь Ну от і справилися, час далі працювати, подивиться що ще у портфелику. (Вихователь дістає навчально-розвивального посібника Л. Шелестової «Вчимося читати», зошит). Маша, а наші діти теж працюють у цьому зошиті і можуть тобі показати, як треба працювати. Проходьте діти за столи та відкривайте свій зошит на сторінці де знаходиться закладка (діти відкривають зошит на ст.69 за допомогою закладки ).

Робота за посібником:

(гра «Допоможи гномикам» – треба з’єднати лінією гнома та будинок із відповідним складом; гра «Знайди та обведи» – обвести склади з буквою «Г» у поданих словах ст.70; Маша працює разом з дітьми).

Вихователь Маша, ну тобі сподобалося у зошиті працювати, гномикам допомагати. Гарно діти працювали, час пограти (діти закривають зошит, готують світлий картон, на якому будуть працювати з паличками, жолудями, ґудзиками, квасолею).

Вихователь Маша, а наші діти вміють різні букви та склади викладати з різних природних матеріалів та паличок. Хочеш і тебе навчимо? (діти працюють спочатку з паличками, викладаючи склади за вказівкою вихователя, потім з природного матеріалу викладають).

Вихователь Ось як наші діти гарно склади складають. А хочеш, Маша, ми для тебе букви зробимо з різних природних матеріалів.

(дидактична гра «Вгадай букву» – діти викладають букви за своїм бажанням, а Маша впізнає та називає яка це буква).

Вихователь Ну що, Маша, тобі сподобалося з нами вчитися та гратися?

Маша  Так, дуже сподобалося.

Вихователь А, що ж у тебе в портфелику залишилось? (вихователь дістає яйце з кіндер–сюрпризу у якому знаходиться надрукована літера «О» та обручка для Маші). Ой, діти, подивиться, що це? Та це ж сюрприз, подивимося що тут. (вихователь дістає букву «О», а потім і сюрприз для Маші)

Вихователь Машина буква «О» перетворилася на колечко, бо Маша гарно вчилася.

Маша  А це подарунки вам за допомогу (Маша дістає з портфеля кіндер–сюрпризи за кількістю дітей, в них літери, у кожного своя та іграшки кіндер –сюрпризи).

Вихователь Дякуємо тобі, Маша, якщо тобі ще буде потрібна наша допомога, приходи до нас ще, ми тобі завжди допоможемо.

Маша  До побачення.

Вихователь Ну ось наше незвичайне заняття закінчилося. Мені дуже сподобалося як ви сьогодні працювали, Маші допомагали.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Виховувати позитивне, емоційне ставлення до занять – це напевно одне з головних завдань, яке повинно бути на кожному занятті, адже саме від цього і буде залежати подальше бажання дитини отримувати знання. Людмила Григорівна при допомозі улюблених героїв мультфільмів та різних форм роботи це чудово показала на своєму інтегрованому занятті з використанням навчально-розвивального посібника Л.Шелестової «Вчимося читати». Дякую за любов до дітей.

  2. “Як добре вміти читати!” Заняття на закріплення звуків побудовано у цікавій ігровій формі,що дозволить дітям краще запам’ятати букви, звуки. Використано багато різних прийомів для закріплення голосних звуків і сама форма проведення незвичайна, мотивація успішна, тому і заняття вдалося!

  3. Матеріал на занятті поєнано дуже професійно. Вихователь враховує динаміку працездатності дітей, їх пізнавальні інтереси. Гарної оцінки заслуговує навчально – наочний інструментарій інтегрованого заняття. Корисна розробка вийшла у Людмили Григорівни.

  4. Багато методик ми використовуємо, щоб навчити дітей читати, писати, рахувати. А коли це відбувається в ігровій формі та використовуючи різні аналізатори (слухові, зорові, тактильні) – це в багато разів корисніше і краще. Що і продемонструвала Людмила Григорівна на занятті. Дякую.

  5. Не секрет, що учні загальноосвітніх шкіл не люблять читати, на жаль, читання втратило свій престиж. Ми, учителі, намагаємося знайти методи і прийоми, щоб спонукати учнів до читання. А такі інтегровані заняття прищеплюють, розвивають любов до читацької діяльності. Важливу роль у цьому відіграє наочність, дидактичні ігри . Ця робота є місточком до школи. Дякую.

  6. Дана розробка, на мою думку, буде корисною не тільки вихователям, а й батькам, що працюють вдома над пробудженням пізнавального інтересу дитини, адже, висвітлює методичні прийоми та дидактичні ігри, що сприяють зацікавленості дітей процесом навчання. Використання природного матеріалу робить вивчення наочним та доступним.

  7. Процес читання є складною справою. Людмила Григорівна використала весь можливий методичний арсенал, щоб зацікавити дітей читанням. Помічником в цьому є запропонований матеріал посібника “Вчимося читати” та майстерність вихователя.