mail@urok-ua.com

Інтегрований урок з природознавства навчання грамоти і трудового навчання в 1 класі

Автор: вчитель початкових класів Лескова Людмила Григорівна

Лескова Людмила ГригорівнаІнтегрований урок сприяє активізації пізнавальної активності учнів.Ним можна зацікавити школярів ,подарувати їм радість від власних успіхів.


 

Тема уроку: «Листяні та хвойні дерева. Читання складів і слів з буквою «ер». Робота з дитячою книгою «Рукавичка». Аплікація з паперу. Практична робота: виготовлення сюжетних казкових композицій».

Мета уроку: формувати уявлення про листяні і хвойні дерева, формувати навички читання слів і речень з буквою «ер», розвивати мислення, фонетичний слух. Збагачувати словниковий запас учнів. Формувати комунікативну, інформаційну компетентність та компетентність самоосвіти та саморозвитку. Виховувати любов до природи, бажання допомогти, виховувати інтерес до художньої творчості.

Обладнання: ілюстрації казкових героїв, телевізор, ноутбук, кольоровий папір, ножиці, клей, заготовки звірів і «рукавичка».

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 коментарів

  1. Інтеграція навчання не така вже й нова форма навчання. Та чомусь раніше вона не прижилася. Поєднання природознавства, трудового навчання й навчання грамоти – це природно та органічно.

  2. Урок гарний, насичений різними методами навчання. Звісно, кожен бачить цей урок по-своєму. Погодьтеся, є окремі частини уроку, які варті уваги. Є і навчання грамоти, і природознавство, і трудове навчання, але якось окремо. У мене теж виникло питання, як поєдналися листочки й “Рукавичка”? Але найбільший мінус (надіюсь, то опечатка) робота з чистомовкою… І чомусь там повторюється звук!!!! [ер] . Той звук я взяла з конспекту ))))
    Людмило Григорівно, успіхів вам і дякую за конспект уроку!

  3. 1. У викладеному матеріалі пропонується виконання 8 теоретичних і 1 практичне, тобто 9 завдань. Чи не забагато для учнів першого класу? 2. В “Обладнанні” вказані телевізор та ноутбук, коли і яким чином вони застосовуються на уроці? 3. Пункт 11 “Рухлива хвилинка” яким чином вона проводиться? Пункт 13 – Створення аплікації до казки «Рукавичка» (робота в парах) відсутня технологічна послідовність виконання і техніка безпечної праці з ножицями та клеєм. Дякую

  4. Особливість інтегрованого уроку полягає в тому,що тут поєднуються знання з різних предметів,але підпорядкованих одній темі.Тому важливо чітко визначити головну мету даного інтегрованого уроку,те,як він сприятиме цілісності навчання,формування знань на якісно новому рівні.Цього в конспекті уроку я не побачила

  5. Такі інтегровані уроки вносять у звичайний хід шкільного життя новизну, певною мірою знімають суворі кордони предметного викладання і допомагають дітям емоційно і системно сприймати деякі поняття, явища. Але, не зрозуміло, як листяні та хвойні дерева поєднані з казкою “Рукавичка”. Вважаю, слід дотримуватися єдиного напрямку уроку.

  6. Я вважаю, якщо вчитель проводить інтегрований урок, то теми предметів, які він інтегрує повинні бути пов”язаними. А не так, як в цій розробці – почали про дерева, а закінчили “Рукавичкою”. На мою думку, потрібно було розвивати події: рукавичку де загубив дід? В лісі. В лісі що росте? Дерева? Які бувають дерева? Листяні і хвойні. Які ви знаєте листяні дерева, чи хвойні? Діти називають. І як підсумок виготовити аплікацію якогось дерева, а не тварин.

  7. Сучасний, різноплановий, насичений конспект інтегрованого уроку, що заслуговує на найвищу оцінку діяльності Людмили Григорівни. Тема повністю розкрита, мета уроку реалізована. Структура типова, відповідає визначеному типу уроку.

  8. Важливим у початкових класах є емоційне налаштування на урок: вчителька вдало використала вправу “Незакінчене речення”. І далі по конспекту видно наскільки продуктивним був урок! Скільки різнорівневих завдань, скільки видів роботи! Інтегрований урок – один із видів інноваційних уроків. Дякую. Бажаю успіху.

  9. Шановна Людмило Григорівно. Вважаю, що Ваш урок надзвичайно корисний для молодих колег. Розвиток усного мовлення учнів, робота зі складовими таблицями, які поширюють фіксаційне поле, влучне поєднання 3 предметів – це висока майстерність. Не можу сказати, що технологія “Мікрофон” є інноваційною, а от захист міні-проектів в 1 класі – надзвичайно цікава форма роботи, доякої дітей треба ретельно готувати.

  10. Людмило Григорівно! Ви створили чудовий урок з використанням інноваційних технологій (вправа “Очікування”, захист міні – проектів, “Мікрофон”, “Літературний герой”…).Різнорівневі завдання дають можливість усім учням виконати їх і побувати в ситуації успіху.

  11. Новизна уроку простежується на кожному етапі : вправа”Очікування” стимулює вчителя зразу побачити доцільність усіх методів і повернути урок так, щоб виправдати ці очікування; мозковий штурм, захист міні-проектів, гра”Склади слово з розсипаних літер”тощо – це все інноваційні технології, які зацікавлюють учнів і спонукають розвиток мислення і розумових здібностей.