Інтерактивна гра з правознавства
Правове лото
Автор: викладач суспільних дисциплін, юрист
Степанова Оксана В’ячеславівна
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Правове лото – це інтерактивна форма роботи з метою засвоєння вивченого матеріалу та заохочення учнів до вивчення предмету «Правознавство». Використовується на уроках практичного права (9 клас) та правознавства (10 клас). За змістом підходить до застосування в другому півріччі, так як містить запитання майже до всього курсу «Правознавство». Найбільшої ефективності використання лото досягається на уроках узагальнення та систематизації вивчених знань, а також як один з елементів тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів. Можна використовувати дану форму роботи і як позаурочний захід. Для участі в грі клас не потребує ніякої допоміжної підготовки. Позитивною рисою лото є участь абсолютно всіх учнів класу, незалежно від рівня засвоєння знань. Створюється ситуація успіху, що добре впливає на загальну обстановку, надихає на подальше засвоєння та опанування нових відомостей.
ПРАВИЛА ГРИ
Лото розраховане на участь 20-25 учнів. Якщо в класі учнів менше, то можливе використання декількох карток одним учнем. Діти самостійно обирають картки, чергові роздають допоміжні засоби гри (листочки для закриття правильної відповіді). Учитель читає запитання, учень, в картці якого присутня правильна відповідь, підіймає руку, відповідає на запитання. Якщо відповідь вірна, учень закриває її чистим листочком, а якщо відповідь не вірна – картка відкладається на індивідуальний розіграш.
Перші три закриті картки оцінюються відповідно в дванадцять, одинадцять та десять балів. Далі картки збираються. Вся питання, що не були озвучені, та ті, на які не було дано правильні відповіді, переходять на індивідуальний розіграш.
На другому етапі гри учитель читає запитання, а учні відповідають, керуючись власними знаннями на швидкість.Учень, який відповів на питання правильно й швидше за всіх, отримує картку. Коли всі запитання розіграні, підраховується результат. Хто дав 1-2 правильні відповіді – отримує десять балів, 3-5 – одинадцять балів, більше 5 – дванадцять балів.
Таким чином по закінченні гри, маємо можливість оцінити учнів, матеріал систематизується та узагальнюється.
Така гра дозволяє учням найбільш ефективно використати свій інтелектуальний потенціал та здобути нові знання в цікавій інтерактивній формі.
Для гри потрібно:
- Картки-запитання
- Картки лото
- Чисті листочки
Для мене це нова форма роботи.Для проведення цієї гри потрібна велика кількість дітей,і це добре.Схвалюю,що є пояснювальна записка,виписані правила гри і додатки.Гра формує почуття відповідальності та удосконалює навички командної гри.Дякую
Ігровий момент на уроці завжди пробуджує цікавість учнів, сприяє їх психологічному комфорту, є певною рефлексією. При цьому не варто відкидати і навчальну мету гри. Також це і можливість формувати вміння учнів працювати в команді.
Оксана В’ячеславівна, змістова гра. Дійсно, у процесі гри в дітей виробляється звичка зосереджуватися, працювати вдумливо, самостійно, розвивається увага, пам’ять, жадоба до знань. У грі найповніше проявляються індивідуальні особливості, інтелектуальні можливості, нахили, здібності дітей. Учні набувають навичок співпраці, колективного пошуку рішень. Це вдале рішення проведення уроку закріплення знань та навичок учнів.
Дякую автору за гарну ідею проведення підсумкових та узагальнюючих уроків. Уроки правознавства це одні з найважливіших уроків, знання яких можна постійно при потребі використовувати протягом усього життя, головне, вміло змогти їх надати. Завдяки таким іграм це дозволяє учням найбільш ефективно використати свій інтелектуальний потенціал та здобути нові знання в цікавій інтерактивній формі. З повагою
Вдячна автору уроку за знайомство з новою для себе формою уроку. Це справжня інтерактивна форма уроку. Дуже добре, якщо підготувати такі картки, то можливо використовувати гру “лото” для повторення матеріалу. Візьму до уваги, спробую підготувати свої картки для географічного лото. Дякую.
Дане правове лото для мене стало справжнім відкриттям. Сподобалось те, що задіяно всіх учнів класу; на другому етапі учні можуть продемонструвати свої знання з даного предмету. Обов’язково скористаюся Вашим надбанням . Дякую!
Прекрасна гра, яку можна використовувати на уроках узагальнення та систематизації вивчених знань, а також як один з елементів тематичного оцінювання навчальних досягнень учнів.
Оригінальна розробка. Матеріали можна широко використати під час проведення правових тижнів, на уроках, під час підготовки до олімпіади учня або просто дати своїм колегам-історикам для перевірки своїх знань.