mail@urok-ua.com

“Історико-теоретичні джерела зародження і розвитку музичних товариств в Західній Україні (друга половина XIX – початок XX століття)”

Автор публікації
ПІБ автора: Телечкун Іван Михайлович
Посада: Керівник гуртка
Місце роботи: Державний навчальний заклад "Вище професійне училище №34 м.Стрий"
Оцініть:

Західноукраїнські землі у другій половині ХІХ – на початку ХХ століття знаходилися у важкому соціально-політичному стані. Саме це спонукало композиторів Західної України до створення музичних товариств, які своєю діяльністю розбудили в народу бажання освіти, знання, розвитку українського музичного мистецтва.

Велике значення для розвитку музичної культури регіону мало Галицьке музичне товариство, яке протягом багатьох десятків років фактично відігравало чільну, першорядну роль в музичному житті Львова. Воно стало взірцем для подібних товариств по всій Західній Україні.

Кінець ХІХ – початок ХХ століття – це якісно новий період у розвитку музичних товариств у Західній Україні. Він характеризується появою музичних осередків національного спрямування, зокрема, музичних товариств “Боян”, які сприяли у розширенню кола національних музичних інституцій, залученню молоді до числа потенційних учасників процесу національно-культурного відродження та загальноукраїнського національно-визвольного руху, консолідації української (сільської, міської, учнівської, студентської) молоді Західної України навколо національної ідеї.

Вікно перегляду документа
Короткий опис документу

Цей документ Телечкуна Івана Михайловича, керівника гуртка в Державному навчальному закладі “Вище професійне училище №34 м. Стрий”, аналізує історико-теоретичні джерела зародження і розвитку музичних товариств в Західній Україні з другої половини XIX до початку XX століття. В ньому розглядається вплив національно-культурного відродження, соціально-політичні чинники, стан освіти, та вплив видатних особистостей на розвиток музичної культури регіону. Дослідження висвітлює роль Галицького музичного товариства та інших у становленні музичного мистецтва, а також згадує про співпрацю польських і українських музичних організацій.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *