Комбінована контрольна робота. Диктант. Українська мова. 3 клас
Автор: вчитель початкових класів Швалюк Лариса Віталіївна
Відповідно до оновлених програм початкової загальної освіти змінено вимоги до контролю навчальних досягнень учнів. Пропоную увазі колег варіант комбінованої контрольної роботи з української мови для 3 класу
Диктант
( Комбінована контрольна робота)
Щедрий вечір
З давніх-давен в Україні останній вечір під Новий рік зветься щедрим. У цей день діти бігають під хати і виспівують господарям віншування. Юні щедрувальники бажають людям злагоди, щастя, здоров’я, рясних нив
Мовні завдання
- Корінь слова-це
А) основа слова
Б) спільна частина споріднених слів
В) змінна частина слова
- Частина слова, що стоїть після кореня-це
А) префікс
Б) основа
В) суфікс
3.Вибери слова із пестливими суфіксами
А) Садочок, носище, день
Б) Садочок, носик, деньок
В) Сад, ніс, деньок
- Запиши слова з префіксами
…кинути
…лити с
…робити
…палити з
…в’язати
…хилити
- Для чого служать префікси і суфікси?
- Утвори і запиши нові слова за допомогою суфіксів, познач суфікси
Сніг, рука, слон.
Утвори і запиши нові слова при допомозі префіксів, познач префікси
Їхати, зуби, кордон.
З теперішніми вимогами за учнів 3 класу взагалі не зрозуміло які ці завдання мають бути:діти ще маленькі, а завдання такі,ніби вони в 7 класі. Але вчитель виконує вимоги, а не працює за своїм баченням.Тому, можливо і такі завдання доречні.
Я трішки не розумію цієї комбінованої роботи. Тому що у комбінованій роботі за новими стандартами пишеться диктант і даються 4 завдання за змістом тексту для перевірки мовних знань і одне творче завдання до тексту. А якщо це просто мовна перевірка, то у 3 класі повинно бути 4 завдання відкритого типу і 4 завдання закритого типу, одне з яких творче.
Контрольна робота складена згідно діючої програми, відповідає віковим особливостям 3 – ків. Тестові завдання служать не тільки перевірці знань учнів, а й знайомству з новим видом завдань на аналіз умови, аналіз результату та виключення неможливого, що часто зустрічатиметься в базовій школі. Завдання 5 та 6 дасть можливість вчителеві оцінити реальний рівень знань учнів по темі (виключає вгадування) та покаже їх уміння користуватися вивченим правилом в новій ситуації.