Комбінована контрольна робота. Диктант. Українська мова. 3 клас

Автор: вчитель початкових класів Швалюк Лариса Віталіївна

Screenshot_6Відповідно до оновлених програм початкової загальної освіти змінено вимоги до контролю навчальних досягнень учнів. Пропоную увазі колег варіант комбінованої контрольної роботи з української мови для 3 класу


 

Диктант

( Комбінована контрольна робота)

Щедрий вечір

З давніх-давен в Україні останній вечір під Новий рік зветься щедрим. У цей день діти бігають під хати і виспівують господарям віншування. Юні щедрувальники бажають людям злагоди, щастя, здоров’я, рясних нив

Мовні завдання

  1. Корінь слова-це

А) основа слова

Б) спільна частина споріднених слів

В) змінна частина слова

  1. Частина слова, що стоїть після кореня-це

А) префікс

Б) основа

В) суфікс

3.Вибери слова із пестливими суфіксами

А) Садочок, носище, день

Б) Садочок, носик, деньок

В) Сад, ніс, деньок

  1. Запиши слова з префіксами

…кинути

…лити                       с

…робити

…палити                   з

…в’язати

…хилити

  1. Для чого служать префікси і суфікси?
  1. Утвори і запиши нові слова за допомогою суфіксів, познач суфікси

       Сніг, рука, слон.

Утвори і запиши нові слова при допомозі префіксів, познач префікси

        Їхати, зуби, кордон.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. З теперішніми вимогами за учнів 3 класу взагалі не зрозуміло які ці завдання мають бути:діти ще маленькі, а завдання такі,ніби вони в 7 класі. Але вчитель виконує вимоги, а не працює за своїм баченням.Тому, можливо і такі завдання доречні.

  2. Я трішки не розумію цієї комбінованої роботи. Тому що у комбінованій роботі за новими стандартами пишеться диктант і даються 4 завдання за змістом тексту для перевірки мовних знань і одне творче завдання до тексту. А якщо це просто мовна перевірка, то у 3 класі повинно бути 4 завдання відкритого типу і 4 завдання закритого типу, одне з яких творче.

  3. Контрольна робота складена згідно діючої програми, відповідає віковим особливостям 3 – ків. Тестові завдання служать не тільки перевірці знань учнів, а й знайомству з новим видом завдань на аналіз умови, аналіз результату та виключення неможливого, що часто зустрічатиметься в базовій школі. Завдання 5 та 6 дасть можливість вчителеві оцінити реальний рівень знань учнів по темі (виключає вгадування) та покаже їх уміння користуватися вивченим правилом в новій ситуації.